Frissítő táplálkozás
- Dátum: 2015.12.27., 14:21
- diéta, ebéd, éhségérzet, emésztés, étkezés, evés, fogyókúra, gyomor, jóllakottság, karácsony, könnyű hús, menü, sajt, ünnep, vacsora, vércukorszint, zöldség
Fel a kezekkel, ki az, aki nem evett többet, és kalóriadúsabbat karácsonykor, mint máskor? Nekik gratulálunk, mert biztos, hogy kivételt jelentenek. A cikkünk nekik is érdekes lehet, hiszen ezek szerint érdeklődnek az egészséges táplálkozás iránt, de főleg annak segítség, aki az ünnepek alatt jó sokat evett, és most valami könnyedebbre vágyik.
Szó sincs arról, hogy máris fogyókúráztatni kezdenénk mindenkit a 2016-os fogadalmak előszobája jegyében. Az viszont könnyen lehetséges, hogy az ünnepi "terülj-terülj asztalkám" után sokan vágynak frissítőbb, könnyedebb ételekre. Ha Ön is sokfogásos menüket fogyasztott családi körben, akkor ezúttal lazítson az étrendjén!
De mit fogyasszunk ilyenkor? Például serpenyőben sült zöldségeket! Ez az étel pillanatok alatt összeállítható, tápláló és változatosan elkészíthető. Egyszerűen csak felaprítunk-felkockázunk mindenféle zöldséget, amit találunk otthon, akár frissen, akár a mélyhűtőben. Még ínycsiklandozóbb, ha törekszünk a választékos színösszeállításra (ez nem csak a külsőségek miatt fontos, hanem az ételek a színükkel is jelzik a beltartalmat). Ehhez aztán adhatunk sajtot, felkockázott csirke-, vagy pulykamellet, valamint különböző szószokat, vagy tejszínt, továbbá fűszereket.
Ez az étel a végtelenségig variálható, és gyakorlatilag tíz perc alatt készen van. Így könnyű ebéd, vagy vacsora lehet belőle, fogyaszthatjuk önmagában, köretként, vagy pl. teljes őrlésű kenyérrel. Az is fontos, hogy kevés vajon, olívaolajon, vagy kókuszzsíron pirítsuk az ételeket, hiszen ezáltal is könnyedebb lesz az étel.
A zsíros húsokat, cukros, finomlisztes ételeket mindenképpen kerüljük, ha szeretnénk könnyebbnek érezni magunkat. Továbbá figyeljünk a mennyiségre is: csak annyit együnk, amennyi jól esik! Ha kezdünk jól lakni, akkor fejezzük be az étkezést, és inkább többször keveset együnk. Tudatossággal mindezt nem is olyan nehéz kivitelezni. Észre fogjuk venni, hogy sokkal kevesebb étellel is jól tudunk lakni, noha a karácsonykor kitágult gyomornak, valamint a felborított vércukorszintnek idő kellhet, mire beáll az egyensúly.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?
A csípős paprika hatása a szervezetünkre

Nem mindenki szereti az erős, csípős ízeket, pedig az egyik anyag, amitől erős mondjuk a paprika, igencsak jótékony hatással bír.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.