Menü

Hogy védjük meg magunkat és másokat?

Elértünk az évnek abba a szakaszába, amikor egyre több a meghűlt, náthás ember. Hogy kerüljük el, hogy védjünk meg másokat, hogyan éljük túl?

Van olyan szituáció, amikor nincs sok esély arra, hogy elkerüljük a gyorsan terjedő népbetegséget. Bármikor jöhet egy komolyabb influenzajárvány, de emellett még ott van a megfázás, nátha is. Minden évben rengeteg ember hűl meg ebben az időszakban. Ettől függetlenül mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy ne kapjuk el a vírust. Ezzel járunk a legjobban. A gyakori kézmosás mellett lehetőleg kerüljük a zsúfolt helyeket, étkezzünk megfelelően, vitamindúsan, fogyasszunk elegendő mennyiségű folyadékot, stb...

De mi van akkor, ha minden elővigyázatosság ellenére mi is megbetegszünk? Akkor is szükség van a tudatosságra. Vigyázzunk másokra, igyekezzünk nem megfertőzni embertársainkat. Ilyenkor például, akármennyire is munkaképesnek érezzük magunkat, jobb nem elmenni dolgozni. Az elővigyázatosság eszközei: zsebkendő, fertőtlenítés, távolságtartás.

Ha ez megvan, foglalkozhatunk magunkkal is. Ezen betegségek zömét vírus okozza, tehát semmiképpen sem ildomos magunknak esni gyógyszerekkel, antibiotikumokkal, de az esetleges különböző szövődményekkel kapcsolatban már más a helyzet. Ha nagyon súlyosnak érezzük a tüneteket, vagy esetleg hosszan elnyúlik a betegség és az állapotunk rosszabbodik, mindenképpen forduljunk orvoshoz. Amennyiben nincs ilyesmiről szó, akkor ki kell várni a betegségét elmúlását, miközben tüneteinket enyhíthetjük. Erre gyógymódok garmadája áll rendelkezésünkre.

Miért olyan fontos az ölelés?!

Az ölelést a világon mind táján ismerik, alkalmazzák, hiszen a szeretet kimutatásának egyik legősibb formája. Gyógyító céllal is lehet alkalmazni, tessék kipróbálni.

A kézfertőtlenítők árnyoldala

A kézfertőtlenítők mindennapjaink részévé váltak, mióta 2020-ban a Covid járvány során elterjedtek megelőzésképpen. Azonban ez nem egy olyan csodaszer, amit csak úgy a végtelenségig lehet használni és semmi egészségügyi hátránya nem lesz. A bőrünk sokszor hálátlanul fogadja ezt, a különböző adalékanyagok és alkoholtartalom miatt.

Milyen problémák esetén ajánlott a kompressziós harisnya?

A kompressziós harisnya egy speciális ruhadarab, amely a lábakon és a lábfejeken kifejtett nyomás segítségével javítja a vérkeringést, és megelőzi a visszerek kialakulását. Különböző erősségű nyomást fejt ki, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet. Gyógyászati segédeszközként hasznos, és különösen hasznos krónikus vénás elégtelenség, visszér, nyiroködéma, valamint trombózis megelőzésében.

Lupusz, a rejtőzködő betegség

Aki nézett az elmúlt 10-15 évben tévéműsort, annak nem lesz ismeretlen a lupusz szó hangzása, de valóban tudjuk, hogy mi is az?!

A nyirokrendszer egészséges működésének alappillérei

A nyirokrendszer egy létfontosságú szervezetünkben működő tisztító és szűrő rendszer, amely segít eltávolítani a sejtek anyagcsere során keletkező méreganyagokat, és támogatja az immunrendszer működését. A nyirokerek hálózatán keresztül kering a nyirokfolyadék, melyet a nyirokcsomók szűrnek meg, így akadályozva meg a kórokozók és salakanyagok szétterjedését.