Menü

Súlyos téma, azaz a pocakleadás sarokpontjai

Írásunkban nem fogjuk feltalálni a spanyolviaszt, viszont bízunk benne, hogy hasznos oldaláról világítjuk meg eme fontos témát.

A hastájéki súlyfelesleg különösen a férfiaknál, azon belül is a középkorú férfiaknál súlyos téma. Nos igen, kevés olyan 40 év feletti férfi van, aki nem rendelkezik kisebb, vagy nagyobb mennyiségű plusz kilóval. Ezek a plusz kilók jó eséllyel zsír formájában a hason és környékén helyezkednek el. A legtöbben persze felveszik a harcot, hiszen a pocak az egészség és az esztétika mellett néhány mindennapi gyakorlati dolgot (például a cipőfűzés, vagy a zoknihúzás, ugye) is igencsak hátrányosan érint.


A hasi elhízás a középkorú férfiak jellemző problémája

Csakhogy ez a küzdelem egyáltalán nem egyszerű. Nem egyszerű, hiszen összetett, aki nekivág, ezzel tisztában kell lennie. A leginkább a táplálkozásra kell odafigyelni és az eredményesség hosszútávú gondolkozást igényel, hiszen a zsírpárnák észrevétlenül növekednek észrevehető és érezhető méretűvé. Azaz, minél előbb vegyük ezt figyelembe és ha megreformáljuk étrendünket, azt hosszú távon tegyük.

Nem ördöngösség: kevesebb zsír, szénhidrát és cukor, sok folyadék, zöldség és gyümölcs. Ez a kiindulópont, utána jöhet a rendszeres mozgás.


Igen, le lehet adni a hasi zsírpárnákból. De ne csodamódszereket várjunk.

Lehet erősíteni természetesen (mondjuk a hasat), de inkább a kardió mozgásformákra koncentráljunk. Ha nagyobb a súlyfelesleg, kezdjük sétával, majd jöhet a bicikli, kocogás, futás.

Ennyi. Nem spanyolviasz, ellenben egyértelmű: ha nem akarsz pocakot, hosszú távon gondold át táplálkozásodat és mozogj hetente legalább háromszor! Ha sikerül megfogadni, annak jó eséllyel látható eredménye is lesz.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.