Sportolás okosórával
- Dátum: 2016.05.08., 17:25
- alkalmazás, applikáció, edzés, mozgás, okosóra, okostelefon, poláróra, sport
Rengeteg sportolót látunk, akik okostelefonnal segítik az edzéseiket. Nem is hiába, hiszen sok információhoz jutnak a különböző applikációk révén. Mérik a megtett kilométert, a lefutott-letekert útvonalat, az elégetett kalóriát, és még sorolhatnánk. Most már egyre elérhetőbbek az okosórák, amik hasonlóan okos funkciókkal rendelkeznek, de még könnyebb használni őket testmozgás közben.
Eddig az úgynevezett polárórák voltak porondon, amelyek olyan funkciókkal rendelkeznek, amelyek – főként a komolyabban sportolók között – elengedhetetlen adatokat közvetítenek a számukra. Az okosórák kiváló keverékei a poláróráknak és az okostelefonoknak. Jó hír, hogy egyre inkább elérhető áron juthatunk hozzá ezekhez az eszközökhöz.
Természetesen nem mindegy, hogy mit sportolunk, mert egy-egy szélsőségesebb körülményeket jelentő sporttípushoz nem biztos, hogy ez a megfelelő választás. Ha azonban a mozgásformák valamely klasszikusabb formáját űzzük, akkor érdemes lehet beszerezni egy ilyen eszközt, amely kiválóan kiegészíti a mobiltelefonunkat.
Valódi segítséget jelenthet ugyanis az egészségünk megőrzésében, és olyan funkciókkal rendelkezik, amelyeket más eszköz nehezebben tud biztosítani – például figyelmeztet bennünket, ha meghatározott ideje ülünk, hogy mozgassuk meg magunkat, továbbá a különbözőbb applikációk révén testreszabottabbat használatot biztosíthat, valamint online segítséget is.
Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.
A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?