Milyen a jó állatorvos?
- Dátum: 2016.06.28., 09:42
- állat, állatorvos, chip, házi kedvenc, vizsgálat
Házi kedvencünknek nem is olyan egyszerű megfelelő állatorvost találni. Segíthet, ha tudjuk, hogy milyen szempontok alapján válogassunk. Összegyűjtöttük az állatdoktorok pozitívumait és negatívumait.
Előnyös, ha az állatorvos:
- Jól ismer bennünket és a kedvencünket. Persze lehet, hogy sok állattal foglalkozik, de legalább a számítógépes rendszer alapján legyen "képben" a páciensével kapcsolatban. Bizalomkeltő, ha megnézi a kórelőzményt, és a kutya adatait, mielőtt bármilyen vizsgálatba, tevékenységbe kezd.
- Mit jelent az, ha az állatorvos nem csak az állatot, hanem a gazdit is ismeri? Ha nem is fejből, de legalább a rendszerben tárolt feljegyzései alapján tudja, hogy mi vagyunk a kutya gazdája (az első vizsgálatkor beazonosította a chipet!), sőt esetleg a gazdi és az állat kapcsolatáról is van információja, pl. esetleges nehézségek.
- Természetesen vezeti az oltási kiskönyvet, de nem csak abban, hanem saját maga is számon tartja, hogy mikor esedékesek a következő kötelező és ajánlott oltások. A precíz (és ez nem azt jelenti, hogy drága) rendelőkben erről még e-mailt is küldenek a gazdiknak.
- Nem akar mindent saját maga megoldani a profit érdekében, hanem a lelkiismeretességet tartja szem előtt. Ha olyan probléma adódik, amelyet ő nem tud megoldani, vagy olyan vizsgálatra van szükség, amit ő a rendelőjében nem tud elvégezni, akkor továbbirányít bennünket más megbízható szakemberhez, legyen az nagyobb állatorvosi rendelő, vagy állatklinika.
- Feltétlenül barátságos velünk és az állattal is, és minden esetben igyekszik részletes tájékoztatást adni, hogy mi történik, vagy mi az esetleges probléma. A rendelőből pedig csak akkor küld ki bennünket, ha tényleg feltétlenül muszáj, egyébként megengedi, hogy kedvencünk mellett maradjunk.
- Tud ajánlani számunkra megfelelő állatpatikát, sőt szakértő állatpatikust, (már ha nincs egy épületben a rendelőjével).
Óvakodjunk az olyan állatdoktortól, aki:
- Nem foglalkozik a lehető leglelkiismeretesebben a higiéniával. Nem egyszer hangzott már elő állatorvosi rendelőkben hasonló mondat: "Tessék, ez itt most a Te injekciós fecskendőd. Ráírjuk a nevedet, és máskor is ez lesz a tiéd!" Ne higgyük, hogy ez valamiféle kedves figyelmesség, vagy környezetvédelem, szó sincs róla, inkább az előírások, alapvető higiénia be nem tartása.
- Sorozatgyártáshoz hasonlóan foglalkozik az állatpáciensekkel. Felületesen vizsgálja meg az állatot, és különösebb odaadás, egyéni figyelmesség nélkül bánik velünk.
- Nem veszi figyelembe, vagy lekezeli az aggodalmunkat. Az állatorvos számára természetes kell, hogy legyen, hogy akár apróbb betegségek, problémák esetén is kétségbe esünk, hiszen az állat nem tud beszélni, hogy elmondja, mekkora a baj, vagy mennyire fáj neki valami, mi pedig laikusként érthetően nehezen tudjuk ezt felmérni.
- Láthatóan a profit hajtja, és amiatt rendel vissza bennünket újra és újra, vagy olyasmire próbál bennünket rábeszélni, amivel nem értünk egyet, csupán azért, hogy több bevételre tegyen szert.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.