Kerüld el a nyár végi megfázást!
- Dátum: 2016.08.18., 09:45
- gyógynövény, gyógytea, gyömbér, időjárás, megfázás, meghűlés, öltözködés, tea, torokfájás
Az évszakok közti átmenet kockázatot jelent az egészségünkre nézve, ilyenkor ugyanis nagyon könnyű megfázni. Idén a szokásosnál is előbb érkezett a hűvös levegő, amely ráadásul kánikulai időjárással váltakozva nehezíti a helyzetünket. Hisz noha a változatosság gyönyörködtet - az idei nyáron boldogok lehetnek a változékony időjárás kedvelői - , azért nem árt az alapos felkészülés a megfázás ellen. No de mit tehetünk a meghűléses megbetegedések megelőzésére? Íme néhány nyár végi jótanács:
Figyeljünk az érzékelésünkre
A megfázás legtöbbször ott kezdődik, hogy könnyedén vesszük azt az érzést, hogy fázunk. Pedig a testünk jelez ilyenkor - ha pedig a jelzését figyelmen kívül hagyjuk, abból könnyen lehet meghűlés. Nyár végén gyakrabban előfordul, hogy legyintünk arra, hogy fázunk kissé - mondván, hogy meleg évszak van. Sokszor a dátumot figyeljük, nem pedig azt, hogy hány fok van valójában, és mit érzünk. A láb, a hát és a derék különösen érzékeny lehet a hidegre, és a hűs nyáresti szellő is gyorsan megfázást okozhat, ha ezek a testrészeink kihűlnek.
Vegyük figyelembe a tényeket
Az előző pontból következik, hogy jobban járunk, ha figyelembe vesszük az egzakt adatokat: például azt, hogy hány fok van, és milyen a pontos időjárási helyzet. A nyár vége ugyanis csalóka lehet, főleg az ideihez hasonló években, hiszen a lakásokban sokszor hűvösebb van, mint bármely más évszakban. A tomboló nyári hőségben nyilván meleg van, télen, tavasszal pedig fűtünk, ilyenkor viszont alacsonyabbra eshet a hőmérő higanyszála. Tájékozódjunk telefonos alkalmazások, vagy hőmérők segítségével, hogy hány fok van, otthonról való elinduláskor ellenőrizzük az időjárást, valamint a biztonság kedvéért nézzük meg az előrejelzéseket is.
Készüljünk fel sokféle eshetőségre
Igaz azonban, hogy az időjárás-jóslások nem mindig megbízhatóak, így inkább készüljünk fel többféle eshetőségre. Noha nem mindig könnyű sok cuccot cipelve elindulni otthonról, még mindig jobb, mint az esetleges betegség. Vigyünk váltópólót kimelegedés esetére, és vékony sálat, pulóvert, kapucnis széldzsekit. Ha okosan válogatjuk és hajtogatjuk össze ezeket a ruhadarabokat, akkor egy kisebb táskában elférnek.
Erősítsük az immunrendszerünket
Nehezebben érnek el minket a betegségek, ha odafigyelünk az immunvédelemre. Ilyenkor pár hétig emeljük a vitaminbevitelünket, fogyasszunk sok gyümölcsöt, zöldséget, és természetes vitaminkészítményeket. A gyógynövény-teákkal is sokat tehetünk egészségünk védelméért, a lándzsás útifűből készült főzet például immunerősítő hatású. A hársfa, a menta, valamint a kamillatea pedig nem csak gyógyulásra, hanem a meghűlés megelőzésére is kiváló segítség.
Reagáljunk azonnal
Fontos, hogy ha érzékeljük a meghűlés első jeleit, akkor azonnal cselekedjünk! Kezdődő köhögés esetén igyunk vöröshagymahéj, vagy akácvirág teát, kaparó torok esetén pedig rágjunk friss gyömbért, akár egész nap, sőt még éjszaka is a szánkban tarthatjuk. A vitaminkúrát ajánlott azonnal megkezdeni, és sokat pihenni. Továbbá alternatív kezeléseket is kipróbálhatunk, mint mondjuk a Bioptron-lámpa.
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.