Hogyan ébredj reggel?
- Dátum: 2016.09.06., 22:01
- alvás, ébredés, ébresztőóra, felkelés, mobiltelefon, reggel, szundi, telefon
Vége a nyári szabadságoknak, valamint a szünetnek, az idő pedig hűvösödik - egyre nehezebb kikelni a puha és meleg ágyikóból. Mégis muszáj, de tehetünk azért, hogy energikusabban és jobb kedvűen induljon a napkezdés! Íme néhány ötlet, amivel könnyebben és szebben kezdhetjük a dolgos hétköznapokat.
A szundi gomb nem segít
Az ébredők legnagyobb része újra és újra lenyomja a vekkert - vagy még gyakrabban a telefon szundi gombját. Ezzel még nehezebben kelünk fel - tévedés, hogy ez bármit is segítene az ébredésben. Csak húzzuk azt, amit úgyis meg kell tennünk, ilyenkor pedig már lehetetlen nyugodtan pihenni, a rövid 5-10 perces elszundítások után valójában még álmosabbak leszünk.
Telefon vagy ébresztőóra? Nem mindegy!
Sokan használják a telefonjukat a reggeli ébredéshez, ami egyáltalán nem olyan jó ötlet, mint amilyen praktikusnak látszik. A mobilkészülék csak végszükség esetén legyen a hálószobában, és akkor is lenémítva, lehetőleg minél messzebb az alvóhelyünktől. Ugyanis ez az eszköz zavarhatja a nyugodt pihenést. Gondoljunk csak bele: rádióhullámok, mobilinternet, wifi és műholdak jeleit veheti egyszerre. Pontom összegért szerezhetünk be egy édes-kedves retro ébresztőórát, aminek a hangulata sokkal otthonosabb, mint a mobilkészüléké.
Jó környezet kell az alváshoz
Nem bonyolult képlet, hogy minél kipihentebbek vagyunk, annál könnyebb a reggeli ébredés. Így hát biztosítsunk magunknak megfelelő környezetet az éjszakai pihenéshez! Mindenképpen kényelmes matracon és párnán aludjunk, hiszen életünk szinte egyharmadát itt töltjük el, az ágyunkban. Segíthetnek a baldachinok, hangulatvilágítások, gyertyák az ellazuláshoz. Ha egy szobában vagyunk a számítógéppel, munkaterülettel, akkor mindenképp különítsük el azt legalább egy paravánnal az éjjel idejére.
Esti kézműves programok
Nagyban befolyásolja az éjszakai alvás és az ébredés minőségét, hogy milyen tevékenységeket végzünk este. A lefekvés előtti órában, vagy inkább több órában lehetőleg kerüljük a munkát, a számítógép, mobiltelefon- és tablethasználatot, valamint a tévénézést. Helyette válasszunk inkább valamilyen kreatív tevékenységet: rajzolás, kézműveskedés, varrás, kötés, horgolás, hímzés... Mind-mind olyan tevékenységek, amelyek ellazítanak, és így sokkal mélyebb és pihentetőbb alvásra lesz lehetőségünk.
Céltudatos reggelek
A felmérések szerint az emberek jelentős hányada úgy indítja a napot, hogy elolvassa az e-mailjeit, üzeneteit, és végigpörgeti a facebook üzenőfalat. Nem jó megoldás! Egyrészt a szemnek sem tesz jót a világító képernyő azonnal ébredés után, másrészt túl éles ellentétet jelent az internet beszippantó és figyelem-szétszóró világa a békés alváshoz képest, ez pedig ha nem is vagyunk tudatában, de igenis fárasztó. Arról nem is beszélve, hogy milyen értékes gondolatokat veszítünk így el. A napindítás kiváló időpont arra, hogy összeírjuk, mivel szeretnénk tölteni a napot, lejegyezzük az éjszakai álmainkat, vagy összeírjuk a céljainkat. A sikeres emberek fontos receptje, hogy kihasználják a reggeli kreativitást és tiszta gondolatokat, amelyekre még nem ültek rá a napi energiák és események.
Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.