Kórházmisszió a betegekért és az ápolókért
- Dátum: 2016.10.18., 10:14
- agyműtét, ápoló, Bagdi Bella, beteg, boldogságklub, Boldogságprogram, fizikai gyógyulás, gyógyintézet, gyógyulás, Jobb Veled a Világ Alapítvány, kórház, mentális gyógyulás, orvos
Bagdi Bella személyiségfejlesztő tréner, énekesnő, a Jobb Veled a Világ Alapítvány elnöke és csapata újabb sikerprogrammal járja az országot. Bella zenésztársaival kórházmissziós koncerteken az ország gyógyintézeteiben segíti nem csak a betegeket, hanem a dolgozókat is, hiszen a dalok pozitív üzenetei mindenkit feltöltenek.
A Boldogságtérkép és a Boldogságprogram kapcsán is ismert Jobb Veled a Világ Alapítvány újabb sikeres programmal büszkélkedhet. Az alapítvány vezetője, Bagdi Bella „A belső béke megteremtése – Gyógyító énekek a testnek és a léleknek” című programjával járja az ország kórházait. Az eddigi visszajelzések alapján a kezdeményezésnek nagy sikere van.
„2013 óta működik a kórházmisszió, a programnak Budapesten és vidéken is nagyon pozitív visszajelzései vannak. Egyes intézmények már a Boldogságprogramhoz is csatlakoztak, és boldogságklubokat is tartanak a dolgozóiknak, például Nagyatádon” –kezdte Bagdi Bella. A szakember elmondása szerint a kórházmisszió a lelki gyógyulást segíti: „A fizikai és a mentális gyógyulás összefügg, és a pozitív lelkiállapot elősegíti a felépülést – a koncertjeimen ezt igyekszem hangsúlyozni. Egy nemrégiben agyműtéten átesett hölgynek csodájára jártak az orvosok, mert sokkal gyorsabban regenerálódott, mint általában azok, akik ilyen beavatkozásokon esnek át. Kiderült, hogy mind a műtétje előtt, mind azt követően az én dalaimat hallgatta. Bízom benne, hogy a kezdeményezésünkkel tényleg segíteni tudunk a kórházban lévő embereknek.” – tette hozzá Bagdi Bella.
A gyógyító dallamok és szövegek pozitív hatását Rolof Orsolya, az ózdi Almási Balogh Pál Kórház ápolási igazgatója is alátámasztja. „Büszkeséggel tölt el minket, hogy az első intézmények között lehettünk, ahova Bella ellátogatott missziójával. Rengeteg pozitív energia árad belőle, amelyből a betegek és a dolgozók is feltöltődhetnek. A munkatársaink számára gyakran kimerítő a napi feszített tempó, de Bella előadásából sok erőt gyűjthetnek, amit továbbadhatnak a betegeknek is, hiszen fontos, hogy lelkileg is hozzájáruljunk a gyógyulásukhoz” – nyilatkozta az ápolási igazgató.
Forrás: Red Lemon Media
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.
Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.