Amikor csak sír és sír a baba
A csecsemőkori krónikus hasfájás nagyon meg tudja nehezíteni a szülést követő hónapokat. Legfőbb jele, hogy a csecsemő nagyon sokat sír, amit szülőként rendkívül nehéz végignézni.
A csecsemőkori hasfájásnak több oka is lehet. Leggyakrabban arról van szó, hogy a kicsi jó evő, és hajlamos „degeszre” enni magát. Sok anyuka a babasíráshoz első körben az éhséget társítja, és megeteti a kicsit. De a babák nemcsak az éhségüket jelzik sírással, tehát gondolnunk kell arra is, hogy a túletetéstől fájhat a pocakja. Ezekben az esetekben érdemes visszafogni az adagokat, egyen a baba inkább többször, de kevesebbet.
Az anyuka által fogyasztott különböző élelmiszerek is okozhatnak hasfájást a babáknál. Ezért érdemes megpróbálni a szoptatós anyukáknak, hogy kerülik például a következő puffasztó hatású zöldségek fogyasztását: karfiol, karalábé, kelkáposzta, hüvelyesek. Ha hasfájós a baba, akkor próbaképpen az anyának ajánlott minimalizálni a tej illetve tejtermékek fogyasztását is.
Fontos tudni, hogy bizonyos esetekben fennáll a kockázata annak is, hogy a baba bélflórája nem alakul ki megfelelően, aminek egyébként normális helyzetben, pár hónapos korra már ki kell fejlődnie. Ezt valószínűsítheti például a császármetszéssel történő születés, vagy ha a baba intenzív újszülött-kezelésen esett át, melynek részeként nagy mennyiségű antibiotikumot kapott. Ilyenkor a probléma bélbaktérium pótló készítmények (probiotikumok) segítségével orvosolható.
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?