Menü

Dobó Ági fiai nem félnek az orvostól

Minden szülőnek az a legnagyobb ajándék, ha a gyermeke egészséges. Dobó Áginak is ez a legfontosabb, és mindent meg is tesz ennek érdekében. Második kisfia október végén született, és ahogy ilyenkor szokás, számos vizsgálatot elvégeztek rajta a kórházban. Ma azonban már ezeken kívül is egyre több lehetőség kínálkozik, amellyel egyre több szülő él, és a gyermekgyógyászok által is ajánlott. Gondos anyukaként az egykori szépségkirálynő kisfiával Nataniellel nemrég ultrahangvizsgálaton járt.

Számos olyan betegség létezik, amelyek magzati korban még nem mutatkoznak, kialakulásuk és azonosításuk a születés után lehetséges. A már 6 hetes kortól elvégezhető, újszülöttkori ultrahangvizsgálat – koponya és hasi ultrahanggal kiegészülve – alkalmas fertőzési szövődmények, sérülések, vérzések, veleszületett rendellenességek, fejlődési elmaradások, így például a csípőficamszűrés kiszűrésére. A korszerű szűrővizsgálatoknak köszönhetően így az esetleges rendellenességek korán, már a tünetek megjelenése előtt kezelhetőek, ezért például ez az ultrahangvizsgálat minden kisbaba számára ajánlott.

„Kétgyerekes anyukaként már rutinosabb vagyok, mint amikor Beni született. Sokszor próbálok azokból a tapasztalatokból meríteni, amelyeket nála szereztem, de aztán mindig rá kell jönnöm, hogy Bubu és Nataniel mennyire különböznek. Most a kicsivel valamivel nehezebb, ő sírosabb baba” – kezdte Dobó Ági.

„Korábban sokkal aggódósabb voltam, de azért arra most is nagyon odafigyelek, hogy minden olyan vizsgálatra elmenjünk, amivel tehetek azért, hogy minden rendben legyen a gyerekekkel. Így Natanielnél is szempont volt, hogy itt a Czeizel Intézetben elvégezzék ezt a nagy pontosságú és megbízható eljárást, amely a koponya, has és csípő területén is biztos képet ad. Ha most kéne jellemeznem magam, akkor inkább azt mondanám, elővigyázatos vagyok ”– tette hozzá Ági, aki azt is elmondta, hogy akad azért jó néhány dolog, amiben a fiai hasonlítanak. Ilyen például, hogy sok kisgyerekkel ellentétben egyikőjük sem tart a fehér köpenytől.

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.

Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.

A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.

Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.

Sportol a gyerek. Mit egyen?

Sportszülőként gyakran felmerül bennem a gondolat (nagyjából naponta), hogy mivel etessem az amúgy is kamaszodó, hirtelen megnőtt, változatos táplálkozást igénylő sportoló tizenéves gyerekeimet?