Előzd meg a tavaszi megfázást!
- Dátum: 2017.03.16., 15:19
- allergia, betegség, gyógynövény, gyógytea, gyömbér, lábfürdő, megfázás, meghűlés, nátha, öltözködés, vitamin
Sokaknál éppen a jó idő megjelenésével jelentkezik a nátha, és hiába melegszik a hőmérséklet és süt a nap, mégis szenved a kellemetlen tünetektől. Mit tehetünk azért, hogy elkerüljenek bennünket a tavaszi megfázás kellemetlen következményei?
Télen a legtöbben már átestek influenzás vagy megfázásos betegségeken, de sajnos ez nem vértez fel bennünket a tavasz csalókasága ellen. A melegebb időben ugyanis könnyebben terjednek a kórokozók, és az emberek is kevésbé óvatosak. Miben rejlik a kockázat?
- Nem öltözünk fel eléggé, szervezetünk pedig még nem akklimatizálódott. Jellemző, hogy örülvén a tavasznak, kevesebb ruhát öltünk magunkra. A hölgyek körében gyakoribb, hogy nem az időjárás, hanem a kedvük és a ruhadarabok szerint öltözködnek ilyenkor. Ha például alig várták, hogy újra felvehessék a tavaszi kabátjukat egy vékonyabb sállal, akkor bizony ezt választják, ha kisüt a nap. Pedig az esték és reggelek még hűvösek lehetnek.
- Március derekán a legtöbben még fűtjük az ingatlanainkat, így testünk továbbra is a 20 fok körüli hőmérséklethez edzett. Ha kint ennél 5-10 fokkal hidegebb van, az már problémát jelenthet.
- Bár a tavasz a megújulás időszaka, most még nincs annyi zöldség és gyümölcs, hogy szervezetünket fel tudtuk volna tölteni természetes vitaminokkal. A lelkesebbek próbálkoznak ezt vitaminkészítményekkel pótolni. Ennek hatásossága azonban kétséges - egy új tanulmány szerint hiába szedünk például C-vitamin tablettát, szervezetünk ebből nem tudja kinyerni a számára szükséges forrásokat.
- Ne feledjük ki azt sem a sorból, hogy gyakorta a gondolataink betegítenek meg bennünket. Ehhez elég lehet akár 1-1 tévhit, például ha érezzük a hideget és azt gondoljuk, hogy ettől mi bizony most meg fogunk fázni... De természetesen mélyebb okok is lehetnek a háttérben.
- Sokaknál a megfázáshoz hasonlító tüneteket allergia okozza, amelytől tavasszal nagyon sokan szenvednek. Sajnálatos tévhit az, hogy az allergia végleges dolog, és nem lehet belőle meggyógyulni. Nagyon sok esetben igenis helyreállítható a szervezet válaszreakciója. Tény, hogy ehhez holisztikus szemléletű egészségterápiára van szükség.
Segíthet, ha célirányosan gyógynövényteákat iszunk, ebben az időszakban előnyös lehet például a hársfa, a menta, az akác és a hagymahéjtea. Szintén jó ötlet, ha friss gyömbért rágcsálunk (a csípős ízéhez hamar hozzá lehet szokni), sőt ha érezzük, hogy kapar a torkunk estére, akkor egész éjszaka tartsunk a szánkban egy vékony szeletet. Ha pedig hazaérünk, és hidegek a végtagjaink, akkor alkalmazzuk nagyanyáink megfázás-megelőző módszerét, és vegyünk forró lábfürdőt!
Miért hullik ősszel jobban a hajunk?
Ősszel a levelekkel együtt a haj is jobban hullik, így természetes, ha a megszokottnál erősebb a hajhullás. Évszakváltáskor ez nem meglepő, hiszen ahogy testünk minden sejtje megújul, ez a hajunkra is igaz.
Drasztikusan megnőtt a rövidlátó gyerekek száma
Sajnos folytathatnám is tovább a címet úgy, hogy a kilátások pedig még rosszabbak. Kutatók több, mint 200 tanulmányt néztek át, amelyek 5,5 millió gyerekre vonatkoztak, és 50 országban készültek. Az összegzésből kiderült, hogy jelentősen nőtt a rövidlátó gyerekek száma.
Bajt jelez a lisztérzékenység miatti hirtelen hízás
Habár a cöliákia (lisztérzékenység) szerteágazó tüneteket produkálhat, az érintett gyerekek rendszerint soványak, végtagjaik vékonyak, emellett a rossz felszívódás miatt feltűnően előredomborodó "pókhas" jellemző rájuk.
Mi a seborrhoea?
A seborrhoea nem más, mint a bőr fokozott faggyútermeléssel járó betegsége. A faggyúmirigyek fokozott mennyiségű és megváltozott minőségű faggyút termelnek. A kísérő körülményektől függően többféle kórformában jelentkezhet.
Így lehet csökkenteni a demencia kockázatát
A demencia kialakulása nagyon is valós veszélyt jelent bárkire nézve. Néhány életmódbeli változtatással viszont sokat tehetünk azért, hogy csökkentsük a kockázatát.