Komfortérzet kialakítása – hétvégén is szükséges!
- Dátum: 2017.04.07., 23:35
- érzés, hajmosás, kedv, komfort, komfortérzet, otthoni munkavégzés, öltözködés
A minap láttam egy plakátot a metrón utazva, ami valamilyen TV csatornát reklámozott. A plakáton egy fiatal nő ült törökülésben, szomorú, könnyes arccal, kinyúlt melegítőnadrágban, kezében egy tál popcornt tartva bambán nézett ki a képből. A reklámszöveg lényege pedig az volt, hogy szakítás után otthon sírva, begubózva, nassolva nézzük a reklámozott csatornát, ahol romantikus amcsi filmeket adnak egész álló nap.
Számomra ez a magatartásforma teljességgel elfogadhatatlan. Elismerem, hogy az ember egy-egy csalódás után ideig-óráig sajnálhatja magát, de utána igenis álljon talpra, és ha nem muszáj, ne csalogassuk bele az embereket ilyesfajta kényelmesnek tűnő, de nem igazán hasznos helyzetekbe!
Erről eszembe jutott, hogy vasárnap délutánonként sokszor érzem otthon, hogy „nem tetsző” külsőm van. A ruha, amit viselek, nem kedvemre való, a hajam kócos, és csak lazán összefogtam. Mindig elképzelem, hogy de jó lesz majd este lezuhanyozni, hajat mosni, felfrissíteni magamat, majd eszembe jut, hogy miért ne tenném ezt most rögtön? Miért várunk bizonyos dolgokra ok nélkül olyan sokáig? Miért ne lehetnénk szépek és kívánatosak otthon, csak úgy? Önmagunknak miért ne öltözzünk fel szépen? Miért ne csípjük ki magunkat? Az a fontos, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben, mindegy milyen a környezet, ami éppen az adott pillanatban körülvesz minket.
Nekünk nőknek a megfelelő komfortérzet kialakításához szükséges az, hogy hajunk frissen mosott legyen, és szépnek érezzük magunkat a ruhában, amit viselünk. Elizabeth Gilbert – az Ízek, imák, szerelmek című könyv írója – írja Big Magic című könyvében, hogy szerinte főként az otthondolgozók számára elengedhetetlen, hogy felöltözve, és ne pizsamában tengessék a hétköznapjaikat, hogy sminkeljenek, és munka közben is frissnek és fittnek érezzék magukat.
Sokszor hangoztatjuk a klisét, hogy a belső a lényeg, a külső nem számít, amely részben valóban igaz. Ennek ellenére mindenkinek van egy-két – nevezhetjük vesszőparipának, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy kifogástalanul érezze magát.
Ha megtaláltuk ezeket a saját életünkben, még rosszkedv esetén is hasznukat vehetjük! :)
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.
Nordic walking – séta, ami jóval több a sétánál

A nordic walking – magyarul „északi gyaloglás” – első pillantásra egyszerű sétálásnak tűnhet két bottal. Ám ennél sokkal többről van szó: egy rendkívül hatékony, egész testet átmozgató, bárki által elsajátítható mozgásformáról, amely a skandináv országokból indult világhódító útjára.
A mesterséges intelligencia használatának előnyei és hátrányai

A mesterséges intelligencia-rendszerek legtöbbje biztonságos és hasznos, növeli a hatékonyságot és költségmegtakarítást tesz lehetővé, egyes rendszerek ugyanakkor kockázatokat is hordoznak magukba, ezért ezek szabályozást igényelnek.
A hiány érzése egy jóléti világ közepén

A XXI. század embere furcsa ellentmondásban él. A történelem során soha nem volt még ennyire kényelmes, biztonságos és kiszámítható az élet, mint manapság. A technológia kitágította a lehetőségeket, szolgáltatások sokasága könnyíti meg a mindennapokat, és a fejlett országokban a legtöbben szinte korlátlanul hozzáférhetnek lehetőségekhez és szórakozáshoz. Ennek ellenére érezhetjük úgy, hogy valami mégsem jó. Hová tűnik a vidámság, és miért olyan nehéz jól érezni magunkat, amikor látszólag semmi sem hiányzik.
Tanulható a pozitív gondolkodás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, a pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Vajon tanulható a pozitív gondolkodás és ezáltal a boldogság?