Menü

Komfortérzet kialakítása – hétvégén is szükséges!

A minap láttam egy plakátot a metrón utazva, ami valamilyen TV csatornát reklámozott. A plakáton egy fiatal nő ült törökülésben, szomorú, könnyes arccal, kinyúlt melegítőnadrágban, kezében egy tál popcornt tartva bambán nézett ki a képből. A reklámszöveg lényege pedig az volt, hogy szakítás után otthon sírva, begubózva, nassolva nézzük a reklámozott csatornát, ahol romantikus amcsi filmeket adnak egész álló nap.

Számomra ez a magatartásforma teljességgel elfogadhatatlan. Elismerem, hogy az ember egy-egy csalódás után ideig-óráig sajnálhatja magát, de utána igenis álljon talpra, és ha nem muszáj, ne csalogassuk bele az embereket ilyesfajta kényelmesnek tűnő, de nem igazán hasznos helyzetekbe!

Erről eszembe jutott, hogy vasárnap délutánonként sokszor érzem otthon, hogy „nem tetsző” külsőm van. A ruha, amit viselek, nem kedvemre való, a hajam kócos, és csak lazán összefogtam. Mindig elképzelem, hogy de jó lesz majd este lezuhanyozni, hajat mosni, felfrissíteni magamat, majd eszembe jut, hogy miért ne tenném ezt most rögtön? Miért várunk bizonyos dolgokra ok nélkül olyan sokáig? Miért ne lehetnénk szépek és kívánatosak otthon, csak úgy? Önmagunknak miért ne öltözzünk fel szépen? Miért ne csípjük ki magunkat? Az a fontos, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben, mindegy milyen a környezet, ami éppen az adott pillanatban körülvesz minket.

Nekünk nőknek a megfelelő komfortérzet kialakításához szükséges az, hogy hajunk frissen mosott legyen, és szépnek érezzük magunkat a ruhában, amit viselünk. Elizabeth Gilbert – az Ízek, imák, szerelmek című könyv írója – írja Big Magic című könyvében, hogy szerinte főként az otthondolgozók számára elengedhetetlen, hogy felöltözve, és ne pizsamában tengessék a hétköznapjaikat, hogy sminkeljenek, és munka közben is frissnek és fittnek érezzék magukat.

Sokszor hangoztatjuk a klisét, hogy a belső a lényeg, a külső nem számít, amely részben valóban igaz. Ennek ellenére mindenkinek van egy-két – nevezhetjük vesszőparipának, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy kifogástalanul érezze magát.

Ha megtaláltuk ezeket a saját életünkben, még rosszkedv esetén is hasznukat vehetjük! :)

A gyurmázás, mint fejlesztő tevékenység

A gyurma, mint fejlesztő játék nagyon hasznos tevékenység a gyerekek számára, hiszen kreativitásukat és finommotorikus készségeiket célozza meg, miközben szórakoztató módon segíti a tanulást.

A hintázás fejlesztő hatása a gyerekekre

A hintázás, bár egyszerű játéktevékenységnek tűnik, valójában sokrétű fejlesztő hatással bír a gyermekek fejlődésére. Íme néhány főbb terület, ahol a hintázás pozitív hatással van!

Mindenkinek kell egy hobbi, ami önbizalmat ad

A magabiztosság nem velünk született adottság, sokkal inkább egy olyan készség, amelyet az élet során fejleszthetünk. Egy meglepően hatékony és gyakran alábecsült módszer erre a rendszeres hobbi gyakorlása. Legyen szó festésről, futásról, túrázásról vagy kertészkedésről, a szenvedéllyel űzött szabadidős tevékenységek nemcsak örömet nyújtanak, hanem hosszú távon hozzájárulnak önmagunk jobb megismeréséhez és önértékelésünk növeléséhez is.

Ingyenes strandélmények országszerte

Úgy tűnik, hogy a nyári hőség már idejekorán elviselhetetlen méreteket ölt. Sokan legszívesebben hűsítő vízben pancsolva töltenék a kötetlen óráikat. Amíg vannak, akik a termálfürdőkre és a medencés strandokra esküsznek, olyanok is szép számmal akadnak, akik inkább a természetes folyók, tavak mellett teszik le a voksukat.

Kreatív kezek, nyugodt lélek. Miért kézműveskedünk?

Alkotni szinte bármilyen formában jó. A szó szoros értelmében a készítés bármely „műfaját” választhatjuk, ha szeretnénk érezni annak pozitív hatásait. Mindegy, hogy egy matricát ragasztunk ki, vagy éppen fából faragunk, fonalból fonunk, fényképalbumot ragasztunk össze, az alkotókedvünk garantáltan szárnyalni fog, és ezáltal önmagunkat is jobban megismerhetjük.