Menü

Egy pár, akik a válás után is készítenek közös családi fotókat

A család minden, még akkor is, ha a hivatalos papírok szerint már nem vagyunk „egyek”. Victoria Baldwin, volt férje, Adam Dyson és 4 éves fiuk, Bruce a szülők néhány évvel ezelőtti válása után is még mindig készítenek közös családi fotókat. Victoria szerint fontos, hogy tartsák a hagyományokat, hiszen kettejük között végleges kötődés alakult ki.

Nem vagyunk szerelmesek, nem mindig értünk egyet, nem vagyunk legjobb barátok, és néha még nem is kedveljük egymást.” – írta egy Facebook posztjában, ami gyorsan terjedt az interneten. „De tudjátok mik vagyunk? Örökre egymáshoz vagyunk kötve emiatt a gyönyörű, okos, szenvedélyes, vicces fiú miatt.” A fotókészítési hagyományuk még azelőttre nyúlik vissza, hogy Bruce megszületett volna.

A válás után Victoria, aki az alaszkai hadseregnél szolgál, meg akarta tartani ezt a szokást. „Volt egy családi fotónk 2013-ból, mielőtt Bruce betöltötte volna az egyet, azután jött egy következő 5 hónapos bevetés, újabb szeparálódás a családtól, és 2015 tavaszán váltunk el. Akkor jöttem rá, hogy nem is készült rólunk hivatalos fénykép, mindig csak telefonnal készítettük őket. Gyorsan lefoglaltam egy időpontot Bruce-nak és magamnak, és küldtem egy SMS-t Adamnak, hogy ha van kedve, csatlakozzon, és ő is készíttethet fotót a fiával. Remek ötletnek tartotta, és a közös családi fotó természetesnek döntésnek tűnt.

Az elképzelés nagyon szép, de mi fog történni, ha valamelyikük életébe belép egy új ember? „A válás óta egyikünk sem kezdett még hosszú kapcsolatba, de mindketten egyetértünk abban, hogy a későbbi családi fotókon az új személy is szerepelni fog.

Pozitív és negatív

Victoria fotói és posztja rohamosan terjedtek el világszerte. „Számtalan üzenetet kaptam hasonló tapasztalattal rendelkező Anyukáktól, amelyben tanácsot kérnek tőlem, hogyan tudnák fejleszteni szülői kapcsolataikat a gyermeknevelés terén. Tudni, hogy rengeteg idegen ember életét pozitívan befolyásoltam, reményt adtam nekik, rendkívüli érzés, és büszke vagyok erre!

Természetesen nem minden visszajelzés volt ennyire pozitív – végülis a közösségi médiáról beszélünk, és Victoria bevallotta, hogy a negatív hozzászólások miatt néhány lépést hátrafelé is tett. „Nagyon rossz azt olvasni, hogy az emberek úgy gondolják, sérülést okozok Bruce-nak vagy összezavarom őt. Bár tudnák! Ő egy lenyűgöző gyerek, semmi aggodalom nincs bennem emiatt. Ettől függetlenül, még mindig nehéz ezeket olvasnom.

Mindezek ellenéri Victoria úgy gondolja, hogy a fotók segítenek a fiának szülei válásának feldolgozásában. „Úgy gondolom, hogy ez egy remek példa arra, hogy Adam és én kiállunk mellette. Szereti, amikor együtt vagyunk, de azokat a különleges pillanatokat is élvezi, amiket az anyukájával és az apukájával tölt külön-külön.

Forrás: edition.cnn.com

A kép illusztráció, nem a történet szereplőit ábrázolja.

Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.

Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.

A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.

Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.

Sportol a gyerek. Mit egyen?

Sportszülőként gyakran felmerül bennem a gondolat (nagyjából naponta), hogy mivel etessem az amúgy is kamaszodó, hirtelen megnőtt, változatos táplálkozást igénylő sportoló tizenéves gyerekeimet?