Menü

Szeresd a reggeleket!

Bosszankodsz, hogy ismét csörög a vekker, és nem nyomhatod le elégszer a szundi-gombot? Morcosan próbálsz elbotorkálni a kávédig? Kissé nyűgös vagy reggelente, és jobb a közeledbe sem menni, míg fel nem ébredsz? Ha ismerősek a felsoroltak, akkor ideje változtatnod! Gondolj bele, mennyivel jobb lenne a napod, ha már a kezdet is pozitívan telne... Tegyél érte, hogy jókedvűen induljanak a napjaid! Segítünk.

Tudjuk, hogy ez jó kezdés milyen meghatározó, és ismerjük az első benyomás fontosságát. Egy állásinterjúnál, vagy párkapcsolati ismerkedésnél tisztában vagyunk vele, hogy a bizonyos első pillanat nem tér vissza... Sokan végig sem gondolják, hogy ugyanez igaz a napjaikra is, és esetleg azért olyan gyakori vendég náluk a rosszkedv, mert már a reggel is morcos hangulatban indult. Igen ám, de min kell változtatnunk ahhoz, hogy kellemesebbek legyenek a reggelek?

Este teremts jó reggelt!

Bizony már az előző nap estéje meghatározza, hogy miként fogunk másnap felébredni, "bal vagy jobb lábbal", ahogy a mondás tartja. Ismeretes, hogy ha nem vagyunk elég kipihentek, az rányomja a bélyegét a napunkra. Érdemes felmérni, hogy mi az az alvásmennyiség, ami nekünk már elengedő a jobb hangulathoz. Nem kell feltétlenül a nagykönyvhöz ragaszkodnunk, néha már 1-1 óra is meghatározó lehet.

Fontos, hogy az este nézett filmek, könyvek, az esti beszélgetések, gondolatok mind-mind meghatározóak lehetnek az éjszakai alvás szempontjából. Elalvás előtt tehát érdemes hanyagolnunk a gyilkolászós akció- és horrorfilmeket, sőt magát a képernyőt is! Helyette olvassunk inkább egy kellemes regényt.

Az elalvás előtti gondolatainkat pedig tudatosan átalakíthatjuk. Próbáljuk azokat a dolgokat vizualizálni, amiket szeretnénk elérni a jövőben, képzeljük magunkat kellemes helyekre és pozitív események közepébe!

Kiváló indulás

Sok embernek épp a szundi gomb és az apró, rövid reggeli kis alvások teszik nyűgössé a reggelt. Lehet, hogy úgy érezzük az első óracsörgéskor, hogy képtelenek vagyunk felkelni, mégis érdemes olyan trükköket bevetni, amivel nem nyújtjuk rétestésztaként az ébredést. Ha például rögtön megiszunk egy pohár vizet, amit már este az ágy mellé készítünk, az segíthet! Rengetegen alkalmazzák, hogy azonnal a telefonjukba mélyednek, és megnézik az e-mailjeiket, vagy a közösségi felületeket, mert ez felébreszti őket. Nos, a szakemberek szerint ez sem jó megoldás - habár a szundinál még mindig jobb - , hiszen úgy tehetjük pozitívvá, sőt produktívvá a reggeleket, ha input helyett output-ot alkalmazunk, tehát nem befogadunk, hanem kiárasztunk. Például lejegyezzük az álmainkat, összeírjuk a napi teendőket, leírjuk a céljainkat, vágyainkat, vagy azokat a dolgokat, amikért hálásak vagyunk.

A szemléletváltás szintén fontos ahhoz, hogy kellemesebben induljon a napunk. Emberek tömegei élnek abban a társadalomban szokásos tévhitben, hogy a reggelek borzasztóak és utáljuk őket. Pedig ez csak egy nézőpont, ami nem szolgál minket! Miért ne gondolhatnánk úgy a napkezdetre, mint az ősi népek, akik megünnepeltek minden napot, amikor felébredhettek? S miért ne tekinthetnénk úgy a reggeli-kezdeti órákra, mint napunk csodálatos alapozására, amellyel bebiztosíthatjuk későbbi pozitív hangulatunkat? Brian Tracy világhírű motivációs előadó például azt ismerteti, reggelenként mondjuk magunknak, hogy "ma valami csodálatos fog velem történni!" Mennyivel kellemesebb így, mint a szokásos morgolódás!

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!