Menü

Kérdezzünk egy idegent, ha profilképet választunk!

Mindegy, hogy a kedvenc randioldalunkra vagy a vállalkozásunk honlapjára választunk profilképet, a legjobb fotó kiválasztását nem hagyhatjuk akárkire. Ez az az ok, amiért egy teljesen idegen személy véleményét kell kikérnünk, mondja egy új tanulmány.

A pszichológusok évszázadok óta vizsgálják az első benyomás fontosságát, beleértve a fotókat is. A vonzerő és a tulajdonságok becslése nagyobb különbséget mutathat, ha különböző képeket látunk egy adott emberről, mintha különböző emberek arcait hasonlítjuk össze vonzerő alapján. Más szóval az adott körülményeknek megfelelő fotó kiválasztása ugyanolyan fontos, mint a genetikai lottó megnyerése, hogy életünk során rokonszenves arccal rendelkezhessünk.

A logika azt diktálja, hogy azok az emberek, akik több energiát fektetnek a tökéletes fotó elkészítésébe, jobb képet kell, hogy kapjanak magukról. Olyat, ami jobban reprezentálja őket.

Az Új-Dél-Wales-i Egyetem munkatársa, Dr. David White, 102 egyetemistát kért meg, hogy küldjenek neki 12 fotót magukról, amelyeket korábban a Facebook-ra is feltöltöttek. Ezt követően a hallgatók kiválasztották, hogy mely fotókat használnák leginkább és legkevésbé a következő felületeken: Facebook, LinkedIn, Match.com. Később osztályozniuk kellett a fotókat vonzerő, megbízhatóság, dominancia, versenyképesség és magabiztosság alapján.

Dr. White ezután megkérte őket, hogy ugyanezeket a feladatokat végezzék el egy véletlenszerűen kiválasztott idegen személy fotóival is, akiket ráadásul a saját nemükhöz tartozók közül választottak ki. Végül pedig teljesen új résztvevők értékelték a fotókat ugyanazon öt kritérium figyelembevételével.

Ami fontos az eredmények közül, hogy a kiválasztott "idegen résztvevők" remek munkát végeztek, főleg a randizáshoz választott fotók kapcsán. Dr. White szerint az eredmények meglepőek, mivel a hallgatóknak többéves tapasztalata volt abban, hogyan válasszák ki azt a fotót, amellyel a legjobb oldalukat tudják mutatni, még akkor is, ha a fotót valaki olyan készítette, aki korábban sosem találkozott az alannyal, és nem is erőlködött annyira a fotókészítés során.

Számos bizonyíték áll azonban már rendelkezésünkre, hogy a személyes elfogultság megakadályoz minket abban, hogy saját magunkat reálisan értékeljük.

Dr. White szerint a következő lépés az, hogy a fotók közül az idegenek mellett a jó barátok is válasszanak. Megérzéseik szerint az ismeretségi viszony segíteni fog a fényképek értékelése során.

Forrás: www.iflscience.com

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

Ne éljünk a múlt fogságában

Az elmúlt években folyamatos veszteségélmények és válságok között élünk, erre pedig rárakodnak az egyéni gondok is. A krízisek egyik jellemzője a bizonytalanság. Elengedni valamit, vagy küzdeni érte? Ez a fajta ellentmondásosság meggondolatlannak tűnő, vagy látszólag teljesen érthetetlen, irracionális döntésekhez vezethet, viszont lehetőség is egyúttal. Az alábbi cikkben arra kaphatunk válaszokat, hogy milyen módszereket, gondolatokat vethetünk be az elengedés érdekében.

Az őszinteség fontossága

Előbb önmagunkkal kell őszintének lennünk ahhoz, hogy máshoz is őszinték lehessünk. A legtöbben azonban azt sem ismerjük fel, hogy még saját magunk elől is elrejtjük a gondolatainkat.

Érzelmeink kommunikációja - Az 5 szeretetnyelv

Mindannyian máshogy fogadjuk be a szeretetet, és fejezzük ki azt, amelyre neveltetésünk és személyes hajlamaink nyomán a legfogékonyabbá váltunk. Ezért fordul gyakran elő, hogy szeretetünk kifejezése nem ér célt, mert az üzenet küldője és befogadója nem érti meg egymást. Mi tehát a megoldás, és mit lehet tenni érzelmeink kifejezése érdekében?