Alapvető tudnivalók a tüsszentésről
- Dátum: 2017.05.23., 16:29
A tüsszentés során a szervezet a különböző eredetű csírákat, a kellemetlen betolakodókat távolítja el az orrból vagy a torokból. Tulajdonképpen ez a levegőnek egy erőteljes, akaratlan eredetű eltávolítása, amely gyakran hirtelen, előzetes figyelmeztetés nélkül következik be.
Az orrunk egyik feladata, hogy tisztítsa a szervezetbe kerülő levegőt a kosztól és a baktériumoktól. A legtöbb esetben az orr a betolakodókat a nyákban csapdába is ejti. A gyomor ezt megemészti, és így semlegesíti a potenciálisan káros behatolókat. Néha azonban előfordul, hogy valamilyen kosz bejut az orrba, és valahogyan irritálni kezdi a nyálkahártyát. Ha ez az eset fordul elő, akkor tüsszentünk.
Mitől tüsszenthetünk?
A listát estig sorolhatnánk, de íme néhány jelentős dolog:
- allergének
- vírusok
- kortikoszteroidok belélegzése orrspray-n keresztül
- gyógyszer mellékhatások
Az allergia sajnos napjainkban már egy rendkívül elterjedt állapot, amelyet a test az egyébként ártalmatlan organizmusokra válaszolva ad, például pollenek, por, poratka, különféle gomba spórák, cica- vagy kutyaszőr. Amikor a szervezet ezeket az alkotókat igyekszik eltávolítani, tüsszentést okoz. Számos fertőzés is tüsszentésre késztethet minket, akár egy szimpla megfázás, de az influenza is.
Kezeljük a tüsszentést?
Mindenképpen szükséges, hogy legalább otthon figyeljünk a környezetünkre! Gyakran rázzuk ki a szőnyegeinket, pokrócainkat, hogy az esetleges gombaspóráktól, poratkától minél sűrűbben megtisztítsuk azokat, és így minimalizálni tudjuk az irritáló ágensek mennyiségét. Figyeljünk arra is, hogy megfelelő időközönként mossuk ki ezeket a tárgyainkat – főleg abban az esetben, ha a lakásunkban állatok is élnek mellettünk. Elgondolkodhatunk egy szűrőberendezés vásárlásán is, amely megtisztítja a lakásunkban áramló levegőt.
Ha azonban valamilyen fertőzés okozza a tüneteinket, kérjük orvosaink segítségét a megfelelő megoldás megtalálásában.
Forrás: www.healthline.com
Milyen problémák esetén ajánlott a kompressziós harisnya?

A kompressziós harisnya egy speciális ruhadarab, amely a lábakon és a lábfejeken kifejtett nyomás segítségével javítja a vérkeringést, és megelőzi a visszerek kialakulását. Különböző erősségű nyomást fejt ki, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet. Gyógyászati segédeszközként hasznos, és különösen hasznos krónikus vénás elégtelenség, visszér, nyiroködéma, valamint trombózis megelőzésében.
Lupusz, a rejtőzködő betegség

Aki nézett az elmúlt 10-15 évben tévéműsort, annak nem lesz ismeretlen a lupusz szó hangzása, de valóban tudjuk, hogy mi is az?!
A nyirokrendszer egészséges működésének alappillérei

A nyirokrendszer egy létfontosságú szervezetünkben működő tisztító és szűrő rendszer, amely segít eltávolítani a sejtek anyagcsere során keletkező méreganyagokat, és támogatja az immunrendszer működését. A nyirokerek hálózatán keresztül kering a nyirokfolyadék, melyet a nyirokcsomók szűrnek meg, így akadályozva meg a kórokozók és salakanyagok szétterjedését.
Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?
Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.