Menü

Tedd könnyebbé az éjszakai vezetést!

Előfordulhat, hogy akaratunkon kívül kerülünk abba a helyzetbe, hogy az éjszaka folyamán kell autóval hosszabb utat megtennünk. Nyilvánvaló, hogy a figyelem és a koncentrációs képesség – főleg egy megterhelő munkanap után – ilyenkor rohamosan lankadni kezd. Sok baleset okozója lehet a figyelmetlenség, és számtalanszor halljuk a hírekben is, hogy egy-egy baleset azért történt meg, mert valamelyik sofőr álomba zuhant a volán mögött.

Fontos ezekre a körülményekre odafigyelni, hogy megőrizzük mások és saját magunk testi épségét, ezért ha tehetjük, kerüljük el a késő éjszakai vagy a nagyon fáradtan történő vezetést.

Vannak persze olyan helyzetek, amikor ezt nem tehetjük meg. Ilyenkor tudatosan kell figyelnünk arra, hogy ébren tartsuk magunkat. Ha egyedül utazunk sofőrként, nehezebb dolgunk van, de így sem lehetetlen a feladat megoldása.

Milyen módszerek segíthetnek?

Hangos zene: Tapasztaljuk meg, hogy milyen zenére szeretünk a legjobban vezetni, mely okoz dinamizmust a vezetési stílusunkban, mi az, ami ébren tart minket, ami segít a koncentrálásban. Sokan hallgatnak elektro-t vagy valamilyen diszkózenét, mert ezek pörgősek, segítenek ébren maradni. De van olyan ismerősöm is, aki relaxációs zenére szeret vezetni – nemcsak éjszaka. Kezdőknek ez veszélyes lehet, így ne az andalító típusú zenével kezdjük el gyakorolni az éjszakai vezetést! Végül pedig próbáljuk ki, milyen, ha a hangerőt jó magasra feltekerjük! A legtöbb ember hangzavarban nem tud elaludni, mert az zavarja a pihenést.

Útitárs: Ha van valaki, aki velünk utazik, célszerű, ha az anyósülésen ül, és megkérjük, hogy maradjon ő is ébren. Első ránézésre ez gonosz dolognak tűnhet, azonban védő szereppel bír, mivel ha van valaki más is, aki fent van velünk az éjszaka közepén, az segíthet, mivel beszélgethetünk vele, és nem utolsó sorban, ő az, aki arra hivatott figyelni, hogy valóban nem alszunk el a kormánynál.

Pihenő: Amikor vezetni tanítanak minket, felhívják a figyelmünket arra, hogy óvatosan vezessünk, fáradtan ne induljunk útnak. De ha nincs más választásunk? Nyilvánvalóan mennünk kell, de ha útközben mégis halálosan fáradtnak érezzük magunkat, és már semmilyen bevált módszer nem működik, ami ébren tartana minket, akkor ne szégyelljünk félreállni, és akár 10-30 percet az út szélén aludni.

Valamelyik módszert próbáljuk meg alkalmazni, hiszen mindennél fontosabb az, hogy vigyázzunk magunk és mások testi épségére.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.