Gyümölcsturmix a diétában
- Dátum: 2017.08.10., 18:23
- banán, cukor, desszert, diéta, édes, édesség, életmód, eper, fogyókúra, gyümölcsturmix, turmix
Akár éppen fogyókúrázunk, akár csak az egészséges életmód hívei vagyunk, a gyümölcsturmix jó szívvel ajánlható mind tízóraira, uzsonnára, vagy vacsorára is. Mindössze néhány apró trükköt, információt érdemes elsajátítanunk hozzá.
Ismerhetünk olyan diétákat, amelyek kifejezetten a turmixokra építenek - ezek esetében bizonyos porállagú készítményekből kell elkészíteni a turmixot, és ebből minél többet fogyasztani. Ilyen fajta egyoldalú, drasztikus fogyókúrát semmiképp sem javasolnánk. Helyette igyunk inkább természetes alapanyagokból készült gyümölcsturmixot, s aki ezt szeretné kiegészíteni, az válasszon minőségi fehérjeporokat - akár vegán verzióban is!
A gyümölcsturmix kiváló választás tehát, amennyiben megfelelően készítjük el. Az édességimádók számára is jó lehetőség, hogy kellemes, simogató ízekhez juthassanak "büntetlenül". Az első kritérium természetesen a cukormentesség. Helyett használjunk természetes édesítőt, vagy fokozatosan szoktassuk le magunkat a cukorról! A tejes-gyümölcsös turmixok önmagukban is édeskés hatást keltenek a gyümölcs természetes cukortartalma révén. Higgyük el, bizony meg lehet szokni, sőt meg lehet szeretni akár a teát, akár a kakaót és a gyümölcsturmixot is cukor és édesítés nélkül.
Válasszuk meg okosan, hogy milyen gyümölcsöket mikor használunk! Mivel most szezon van, sokféle friss gyümölcs áll rendelkezésre. Ha például banánturmixot kívánunk, akkor ott óvatosan bánjunk a banánfelhasználással - nincs szükség belőle sokra, hiszen önmagában is édes, ízes, és ezt inkább délelőtt fogyasszuk. Az eperturmix viszont a későbbi órákban is bátran fogyasztható.
Feldobhatjuk a turmixot, ha tejhabbal megspékeljük - finom, különleges és krémes ízt biztosít neki, s ebben a formában tejszínhabra már semmi szükség.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
A sokoldalú rozmaring
A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?