Menü

Táncolj a fiatalságodért!

Mindenki tudja, hogy a mozgás, a sport elengedhetetlen az egészséges élethez, s mindenki tud olyan ismerőst, rokont, barátot felmutatni, aki aktív életet élt, és 70-80 évesen is ugyanannyira aktív fizikailag, mint fiatal korában. Arról nem is beszélve, hogy a kedélyállapotuk is teljesen más, és még mindig vannak terveik, céljaik, álmaik.

A barátom rokonai 1956-ban disszidáltak Kanadába két apró gyermekkel. A kezdet nem volt könnyű, de a család azóta hatalmasra nőtte ki magát, s az annak idején menekülő feleség ma, 89 évesen is rendkívül pozitív hozzáállással rendelkezik. Mi sem mutatja ezt jobban, minthogy 80 évesen elment vízisízni, három évvel ezelőtt kezdett el pingpongozni, mert tudja, hogy az javítja a koordinációt, és heti több alkalommal jár konditerembe. Így még mindig izmos, nem okoz neki gondot a mozgás, és reális szemmel látja a világot. És! Természetesen senki előtt nem szégyelli, hogy néz ki, vagy mit, mikor, hol és mennyit mozog!

Nem győzzük hát hangsúlyozni, hogy a fizikailag aktív élet tehát nagyban hozzájárul nemcsak testünk, hanem szellemünk frissességéhez is.

Egy német kutatócsoport nemrégiben végzett el egy olyan vizsgálatot, amelyben a résztvevőket két csoportra osztották: az egyik csoport fitnesz-szerű aktivitásokat végzett, a másik csoport pedig táncolni tanult. A vizsgálat eredménye az lett, hogy mindkét csoport agyában a hippocampus régió aktivitásának növekedését figyelték meg. Amikor közelebbről megvizsgálták, kiderült, hogy ez a növekedés csak a táncot tanulók csoportjában szignifikáns. Ez azért fontos, mert ez az agyterület kapcsolatban áll az Alzheimer-kór kialakulásával, de ezen kívül szerepe van a memória, valamint az egyensúlyi folyamatokban is.

A táncot tanulók csoportjában kimutatott szignifikáns növekedést az új ritmusok, mozgásformák, koreográfiák megtanulásával magyarázzák a kutatók.

A csoport most azon dolgozik, hogy kialakítsanak egy olyan programot, amellyel az életkorhoz kötött szellemi leépülés megelőzését lehetne véghezvinni.

Felhasznált irodalom: http://www.iflscience.com/brain/dancing-could-reverse-signs-of-aging-in-your-brain/

Elment a hangod? – Így kezeld

Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.

Civilizációs betegségeink

A civilizációs betegségek esetében nem a fertőző vagy krónikus betegségekre kell gondolni, mégis mondhatni járványszerűen terjedő egészségügyi problémák. Mitől és hogyan alakulnak ki a civilizációs betegségeink?

Idén is lesz Mikulásgyár!

November 29. és december 21. között megrendezik ismét programjaikat a Mikulásgyár dolgozói, szervezői, hogy segítsenek a rászoruló gyerekeken!

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

Őszi DIY projektek: otthoni dekorációk

Ahogy az őszi hónapok beköszöntenek, a természet egyre színesebb árnyalatokban ragyog, és a hűvösebb időszak is lehetőséget ad arra, hogy a lakásunkat melegebbé, hangulatosabbá tegyük. Ebben a cikkben olyan egyszerű, mégis nagyszerű DIY ötleteket nézhetünk meg, amelyekkel tökéletes dekorációkat készíthetünk a hűvös időszakra.