Menü

Gyógyulj nyers gyömbérrel!

Az őszi-téli időszakban sok embert elér a torokfájás, és az ehhez kapcsolódó megbetegedések. Ennek megelőzéseképpen érdemes otthon tartanunk gyömbért, hiszen nyersen való fogyasztásával megelőzhetjük és gyógyíthatjuk a betegségeinket!

Amikor érezzük, hogy a megfázás, torokfájás kerülget mindket, sokszor már tudjuk, hogy mi vár ránk, mi következik, de úgy érezzük, nem sokat tehetünk. Esetleg elkezdjük a vitaminkúrákat, gyógynövényteákat kortyolunk, vagy aki kevésbé pártolja a természetes gyógymódokat, az valamilyen gyógyszertári megfázás és torokfájás elleni termékkel próbálkozik.

Sosem örülök, amikor érzem, hogy kerülget valamilyen betegség, no de ki az, akit boldoggá tenne az ilyesmi? Emlékszem, korábban mindig erre gondoltam: akkor most 1 hét szenvedés következik... Mára átalakítottam a hozzáállásomat, hiszen ez is nagyon fontos (erről egy következő cikkünkben még lesz szó, figyeljétek az oldalt!), de elkezdtem nyersen fogyasztani a gyömbért, amivel igen komoly torokfájásos és megfázásos betegségeket sikerül megelőzni vagy lerövidíteni.

A használata végtelenül egyszerű: vegyünk zöldségesnél vagy nagyobb áruházak zöldség-gyümölcs részlegein nyers gyömbért, és ebben az időszakban tartsunk mindig otthon, hiszen ha kell, akkor mielőbb, de lehetőleg azonnal van rá szükség. S amikor érezzük, hogy kapar, fáj a torkunk, többet tüsszögünk, mint általában, vagy bármi hasonló tünetet észlelünk, akkor vágjunk le belőle egy szeletet kb. olyan módon, ahogyan az a fenti fotón is látható! Ezt a szelet gyömbért pedig rágjuk el, és ezt ismételjük meg minél többször egymás után, amíg a tünetek fennállnak. Akár egész nap is rághatjuk a gyömbért, ha biztosan el akarjuk űzni a betegséget! Sőt, a leghatékonyabb, ha éjszakára is a szánkban tartunk egy szeletet. Sokan aggódnak, hogy lenyelik, vagy nem tudnak így aludni, de meg lehet szokni, és akár a nyelvünk alá is tehetjük ezt a szeletet. A kényesebbek a gyömbér barnás színű héját vékonyan levághatják, így is ugyanolyan hatékony.

A legtöbb embernek az a problémája ezzel, hogy a gyömbér csíp, és ez nem túl kellemes az éppen fájó toroknak. Igen ám, de éppen ebben rejlik a hatékonysága! Valójában meg lehet szokni a gyömbér csípős ízét, és néhány alkalom után már nem is lesz annyira idegen és problémás a számunkra. Amikor pedig érezzük, hogy csíp, gondoljunk arra, hogy éppen most pusztítja el a torkunkban lévő baktériumokat!

Egyes gyógyszertári torokfájáscsillapító készítmények tartalmaznak fájdalomcsillapító szereket, de ez csalóka lehet: a fájdalomcsillapítás ugyanis nem egyenlő a gyógyítással! Amennyiben csak a tüneteket csillapítja az adott készítmény, akkor még annak a kockázata is fennállhat, hogy állapotunk romlik, miközben a fájdalmat próbáljuk meg elnyomni valamilyen szintetikus szerrel.

Nemrégiben láttam, hogy több tízezer forintért kínálnak olyan készítményt, amely a szervezet féreghajtását és tisztítását szolgálja. S hogy mi van a készítményben? Gyömbér... Hogy a készítmény megéri-e, azt mindenki döntse el maga, de az bizonyos, hogy mint fertőtlenítő és baktériumölő hatású gyógynövény, széles körben elterjedt a használata.

A gyömbér fantasztikus hatását pedig a gyógyszerészek is elismerik és tudományosan igazolták, így azon gyógynövények közé sorolják a gyömbért, amelynek alkalmazása házilag is javasolt.

Sokan ismerik a reszelt gyömbéres gyógyító italokat, teákat, vagy a mézzel kevert verziót. Noha ez is hatásos, a nyers gyömbér tartós rágása jóval nagyobb fegyver a nemkívánatos téli megbetegedéssel szemben!

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.