Könyvajánló: Hidasi Judit – Gondolatmappa
- Dátum: 2018.03.05., 20:57
- ajánló, boldogság, csalódás, életmód, férfi, gondolat, gyász, gyógyítás, kapcsolat, könyv, lélek, mentálhigiénia, nő, olvasás, olvasmány, párkapcsolat, pszichológia, szerelem, szeretet, terápia
Hidasi Judit neve azoknak csenghet ismerősebben, akik a hazai női magazinokat, portálokat követik, az írónő ugyanis többek között a Cosmopolitan magazin vezető szerkesztője és a femina.hu oldal rovatszerkesztője is volt már. Cikkei jelentek meg számtalan újságban, mint pl. a Glamour magazinban, a Hamu és Gyémánt magazinban, de dolgozott a nlc.hu-nak is. Jelenleg a Goodstuff magazin főszerkesztője, a Gondolatmappa pedig már az ötödik megjelent könyve.
Miért érdemes ennyi mindent tudni a sokszínű írónőről? Mert maga a Gondolatmappa is sokrétű és igen sok témát érint. Elsősorban nőknek szól, nőkről, életekről, sorsokról és legfőképpen gondolatokról. A könyv teljes tartalmát átélte már mindenki, vagy át fogja, ez alól kivétel nincs. Talán az olvasó ugyanezt gondolta az adott szituációban, vagy reagált érzelmektől irányítva szerelmes pillanatában. Mert valahol mélyen már mind hittük valakiről, hogy ő lesz a nagy Ő, és mind vesztettük már el a motivációnkat, vagy magát a hitünket magunkban, valaki más miatt.
A könyv kissé kaotikusnak tűnhet első nyitásra, azonban alcímekre bontása valóban mappa jelleget ad neki. Találkozunk benne inspirációval, örömmel, bánattal, megcsalással, veszteséggel, és a legfontosabb: gyógyulással. A könyv nagy erőssége, hogy nem azt mondja meg, mit tegyünk, vagy mit ne tegyünk adott helyzetekben. Tényeket, pillanatokat vázol, melyet mind átéltünk, vagy át fogunk, kortól függetlenül, ezáltal pedig ugyanúgy szól tinédzsereknek, mint az ötvenes éveikben lévő anyukáknak.
Ami külön kiemelendő, hogy a gondolatokat, érzelmeket, pillanatnyi eszme-futtatásokat néha félbeszakítja egy-egy olyan lista, melyet bárki írhatott volna a saját életére vonatkozóan. Mint akartunk már írni egy bakancslistát, hogy hova szeretnénk utazni, hogy mit várunk a másiktól, hogy mit szeretnénk még valaha kipróbálni. Ezek a fejezetek nagyon jól kiemelik a női lélek vágyait, mert bár a világon minden ember sajátos személyiséggel rendelkezik, a közös pontok mindenhol, minden társadalmi csoportban fellelhetőek. Ezáltal a nőkében is.
Egyedülálló könyv ez, melynek stílusa a hazai piacon még csak bontogatja szárnyait, ettől függetlenül mégis teljes és csak szükségeiben részletes, ami a rengeteg gondolat rendezgetése közt igen nagy előny. Tipikusan az a könyv, amelyet minden nőnek el kellene olvasni! Legyen párkapcsolatban, vagy esetleg egyedülálló, gyerekkel, vagy még gyerekként a tinédzserkor nehézségeit taposva. Nem egy szokványos önsegítő könyv, sőt, igen messze áll az ilyenkor szokványos „fő a pozitivitás” elvtől, így aki szívesen olvas valódi, őszinte és tapasztalt jó tanácsokat, annak bátran ajánlom a Gondolatmappát.
/Kép forrása: A szerző saját képe/
A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.
Mindig mindig mindig kössük be a gyereket (is) az autóban!

Még mindig sokan nem kötik be a gyereküket az autóban. Háromgyerekes anyaként pontosan tisztában vagyok vele, mekkora macera több gyereket is ki-be kötözni a kocsiban, de bármilyen fáradságos is a művelet, mindig gondoljunk arra, hogy az életét menthetjük meg.
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.
A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.