Könyvajánló: Hidasi Judit – Gondolatmappa
- Dátum: 2018.03.05., 20:57
- ajánló, boldogság, csalódás, életmód, férfi, gondolat, gyász, gyógyítás, kapcsolat, könyv, lélek, mentálhigiénia, nő, olvasás, olvasmány, párkapcsolat, pszichológia, szerelem, szeretet, terápia
Hidasi Judit neve azoknak csenghet ismerősebben, akik a hazai női magazinokat, portálokat követik, az írónő ugyanis többek között a Cosmopolitan magazin vezető szerkesztője és a femina.hu oldal rovatszerkesztője is volt már. Cikkei jelentek meg számtalan újságban, mint pl. a Glamour magazinban, a Hamu és Gyémánt magazinban, de dolgozott a nlc.hu-nak is. Jelenleg a Goodstuff magazin főszerkesztője, a Gondolatmappa pedig már az ötödik megjelent könyve.
Miért érdemes ennyi mindent tudni a sokszínű írónőről? Mert maga a Gondolatmappa is sokrétű és igen sok témát érint. Elsősorban nőknek szól, nőkről, életekről, sorsokról és legfőképpen gondolatokról. A könyv teljes tartalmát átélte már mindenki, vagy át fogja, ez alól kivétel nincs. Talán az olvasó ugyanezt gondolta az adott szituációban, vagy reagált érzelmektől irányítva szerelmes pillanatában. Mert valahol mélyen már mind hittük valakiről, hogy ő lesz a nagy Ő, és mind vesztettük már el a motivációnkat, vagy magát a hitünket magunkban, valaki más miatt.
A könyv kissé kaotikusnak tűnhet első nyitásra, azonban alcímekre bontása valóban mappa jelleget ad neki. Találkozunk benne inspirációval, örömmel, bánattal, megcsalással, veszteséggel, és a legfontosabb: gyógyulással. A könyv nagy erőssége, hogy nem azt mondja meg, mit tegyünk, vagy mit ne tegyünk adott helyzetekben. Tényeket, pillanatokat vázol, melyet mind átéltünk, vagy át fogunk, kortól függetlenül, ezáltal pedig ugyanúgy szól tinédzsereknek, mint az ötvenes éveikben lévő anyukáknak.
Ami külön kiemelendő, hogy a gondolatokat, érzelmeket, pillanatnyi eszme-futtatásokat néha félbeszakítja egy-egy olyan lista, melyet bárki írhatott volna a saját életére vonatkozóan. Mint akartunk már írni egy bakancslistát, hogy hova szeretnénk utazni, hogy mit várunk a másiktól, hogy mit szeretnénk még valaha kipróbálni. Ezek a fejezetek nagyon jól kiemelik a női lélek vágyait, mert bár a világon minden ember sajátos személyiséggel rendelkezik, a közös pontok mindenhol, minden társadalmi csoportban fellelhetőek. Ezáltal a nőkében is.
Egyedülálló könyv ez, melynek stílusa a hazai piacon még csak bontogatja szárnyait, ettől függetlenül mégis teljes és csak szükségeiben részletes, ami a rengeteg gondolat rendezgetése közt igen nagy előny. Tipikusan az a könyv, amelyet minden nőnek el kellene olvasni! Legyen párkapcsolatban, vagy esetleg egyedülálló, gyerekkel, vagy még gyerekként a tinédzserkor nehézségeit taposva. Nem egy szokványos önsegítő könyv, sőt, igen messze áll az ilyenkor szokványos „fő a pozitivitás” elvtől, így aki szívesen olvas valódi, őszinte és tapasztalt jó tanácsokat, annak bátran ajánlom a Gondolatmappát.
/Kép forrása: A szerző saját képe/
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Léteznek-e őszi könyvek?
Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.