Menü

Könyvajánló: Hidasi Judit – Gondolatmappa

Hidasi Judit neve azoknak csenghet ismerősebben, akik a hazai női magazinokat, portálokat követik, az írónő ugyanis többek között a Cosmopolitan magazin vezető szerkesztője és a femina.hu oldal rovatszerkesztője is volt már. Cikkei jelentek meg számtalan újságban, mint pl. a Glamour magazinban, a Hamu és Gyémánt magazinban, de dolgozott a nlc.hu-nak is. Jelenleg a Goodstuff magazin főszerkesztője, a Gondolatmappa pedig már az ötödik megjelent könyve.

Miért érdemes ennyi mindent tudni a sokszínű írónőről? Mert maga a Gondolatmappa is sokrétű és igen sok témát érint. Elsősorban nőknek szól, nőkről, életekről, sorsokról és legfőképpen gondolatokról. A könyv teljes tartalmát átélte már mindenki, vagy át fogja, ez alól kivétel nincs. Talán az olvasó ugyanezt gondolta az adott szituációban, vagy reagált érzelmektől irányítva szerelmes pillanatában. Mert valahol mélyen már mind hittük valakiről, hogy ő lesz a nagy Ő, és mind vesztettük már el a motivációnkat, vagy magát a hitünket magunkban, valaki más miatt.

A könyv kissé kaotikusnak tűnhet első nyitásra, azonban alcímekre bontása valóban mappa jelleget ad neki. Találkozunk benne inspirációval, örömmel, bánattal, megcsalással, veszteséggel, és a legfontosabb: gyógyulással. A könyv nagy erőssége, hogy nem azt mondja meg, mit tegyünk, vagy mit ne tegyünk adott helyzetekben. Tényeket, pillanatokat vázol, melyet mind átéltünk, vagy át fogunk, kortól függetlenül, ezáltal pedig ugyanúgy szól tinédzsereknek, mint az ötvenes éveikben lévő anyukáknak.

Ami külön kiemelendő, hogy a gondolatokat, érzelmeket, pillanatnyi eszme-futtatásokat néha félbeszakítja egy-egy olyan lista, melyet bárki írhatott volna a saját életére vonatkozóan. Mint akartunk már írni egy bakancslistát, hogy hova szeretnénk utazni, hogy mit várunk a másiktól, hogy mit szeretnénk még valaha kipróbálni. Ezek a fejezetek nagyon jól kiemelik a női lélek vágyait, mert bár a világon minden ember sajátos személyiséggel rendelkezik, a közös pontok mindenhol, minden társadalmi csoportban fellelhetőek. Ezáltal a nőkében is.

Egyedülálló könyv ez, melynek stílusa a hazai piacon még csak bontogatja szárnyait, ettől függetlenül mégis teljes és csak szükségeiben részletes, ami a rengeteg gondolat rendezgetése közt igen nagy előny. Tipikusan az a könyv, amelyet minden nőnek el kellene olvasni! Legyen párkapcsolatban, vagy esetleg egyedülálló, gyerekkel, vagy még gyerekként a tinédzserkor nehézségeit taposva. Nem egy szokványos önsegítő könyv, sőt, igen messze áll az ilyenkor szokványos „fő a pozitivitás” elvtől, így aki szívesen olvas valódi, őszinte és tapasztalt jó tanácsokat, annak bátran ajánlom a Gondolatmappát.

/Kép forrása: A szerző saját képe/

Mi zajlik egy gyilkos tinédzser fiú lelkében?

A Kamaszok (Adolescence) egy drámába bújtatott pszichológiai horror. Mi lenne ha kiderülne, hogy egy rendes, magának való tizenéves fiút brutális gyilkossággal vádolnak meg? Mi van akkor, ha az emberölés indítéka a manoszféra és az Andrew Tate-féle toxikus gondolkodás? Avagy tényleg ennyire nem értjük és látjuk át a tinik világát.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.