Menü

30 napig napi 3 liter víz kihívás

Nagyszabású kihívás indul, mindenkit várnak, aki szeretne egészségesebben élni.

A kihívás neve: Idd magad egészségesre!

A célja pedig, hogy a résztvevők 30 napon keresztül napi 3 liter vizet igyanak.

Mivel beköszöntött a jó idő, még fontosabb, hogy odafigyeljünk a vízfogyasztásra. Erre szeretnék felhívni a szervezők a figyelmet.

Az ötletet egy pár éve nagyport kavart újságcikk adta, ahol a Daily Mail újságírónője migrénes fejfájását azzal szerette volna kezelni, hogy 30 napig napi 3 liter vizet ivott. Az eredmény sokkal megdöbbentőbb volt, mint amire számított, legalább 10 évvel fiatalabbnak nézett ki a 30 napos vízkúra után és sokkal jobb lett a közérzete is.

Sokan csinálták meg azóta a 30 napos kúrát és egyöntetűen nagyon pozitív eredményekről számoltak be: szebb és feszesebb bőr, jobb közérzet, jobb energia szint, fogyás, jobb emésztés és alvás.

A kihívás szervezői több ezer embert szeretnének összehívni, hogy egymást motiválva, inspirálva rávegyék magukat, hogy sokkal több tiszta vizet fogyasszanak.

A játék május 25-én indul, addig lehet meghívni a résztvevőket egy Facebook csoportba, ahol lebonyolítják majd a kihívást.

A résztvevők minden nap pontos instrukciókat és tanácsokat fognak kapni, nem csak a víz, de a megfelelő só és elektrolit fogyasztásról is.

Kíváncsian várjuk milyen eredménnyel zárul majd a 30 napos kihívás.

Jelentkezni erre a linkre kattintva lehet itt.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.