A zöld tea hatásai
- Dátum: 2018.06.13., 20:21
- A-vitamin, antioxidáns, aroma, cukor, cukormentes, egészség, fekete tea, fogak, fogszuvasodás, fogyás, gyógyszertár, gyümölcstea, kávé, napi szokás, rutin, súly, sülyvesztés, táplálkozás, tartósítás, tea, zöldtea
A zöldteát sokan az íze miatt is jobban szeretik, mint a fekete teát. A fekete tea kesernyés-erős íze miatt nem annyira közkedvelt, másrészt a koffeintartalma miatt néhányan egyáltalán nem fogyasztják. A zöld tea ezzel ellentétben lágyabb ízű, kevesebb koffeint tartalmaz, amely a bélben szívódik fel, így kevésbé károsítja a gyomrot, és jellegzetes aromái miatt nem igényel olyan fokú ízesítést és édesítést, mint a fekete tea.
A gyümölcsös ízesítésű zöld teák többféle variációt nyújtanak arra az esetre, hogy egyiket se unjuk meg. Figyeljünk arra, hogy a gyümölcstea és a gyümölcsös zöldtea nem ugyanaz, sok gyümölcstea nem tartalmaz teafalevelet, vagy ha igen, az fekete tea. A gyümölcsös zöld teát az összetevők címkéje alapján felismerjük.
A zöld tea mindezek mellett fontos antioxidánsokat tartalmaz, illetve A- vitamint, amelynek bevitele sokak számára problémát okoz. Arról már nem is beszélve, hogy megvédi a fogainkat is, ha feketekávé helyett fogyasztjuk, mert nincs akkora fogszuvasodást előidéző hatása. A cukor nélkül fogyasztott zöld tea, hatékony a súlyvesztésre törekvőknél is, így érdemes a cukros italok helyett áttérni erre az italra.
Ha tehát nincs nálad otthon zöld tea, szerezz be egy dobozzal, nem fog károdra válni, sokkal inkább a hasznodra. Legjobb, ha szétnézel a gyógyszertárakban és egészségboltokban is, hogy biztosan ne mesterséges anyagokkal teli teát vásárolj, hanem természetes, jótékony hatású, tiszta zöld teát.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.