Spirulina alga – a legújabb „csodaszer”
- Dátum: 2018.06.17., 12:44
- alga, cianobaktérium, egészség, érrendszer, fehérje, fogyás, máj, méregtelenítés, spirulina, tápanyag, vese, vitamin, zsírsav
Napjainkban egyre inkább próbálunk visszatérni a természetes dolgokhoz. Házi készítésű, természetes alapanyagokból gyártott tisztítószerek, kozmetikumok, ruhák és még sorolhatnánk. De mi a helyzet a gyógyszerekkel? Valamiért a gyógyszerekre mindig is szintetikus anyagként tekintettünk, holott eredetileg növényi hatóanyagok voltak.
Itt most nem a gyógynövényekről lesz szó, inkább egy különleges algáról, a Spirulina platensisről. Tulajdonképp ez egy fonalas cianobaktérium-faj. Fotoszintetizáló élőlény lévén a fény energiáját felhasználva állítja elő a szükségleteinek megfelelő mennyiségű és minőségű szerves anyagokat. Étrendkiegészítőként terjedt el, azonban több jótékony hatása is van az egészségünkre.
Hogy miért „csodaszer” ez az alga? 18 féle aminosavat, ebből 8 féle esszenciális aminosavat tartalmaz. Az esszenciális aminosavak azok, amiket a szervezetünk nem tud előállítani magának, így készen kell bevinnünk, tehát nélkülözhetetlenek. Ezen kívül gazdag kalciumban, magnéziumban, vasban és cinkben is, továbbá tartalmaz még omega-zsírsavakat, B-vitamint, béta-karotint és más olyan fontos zsírsavakat, amik elengedhetetlenek a kiegyensúlyozott táplálkozáshoz. Az is egy lényeges tulajdonsága, hogy fehérjetartalma nagyjából 60%, ami kiemelkedően nagy szám például a vörös húsokéhoz képest, ahol csak 27%.
Már látjuk, hogy tápanyagtartalom szempontjából miért lehet ez az alga „csodaszer”. Viszont gyógyászati szempontból sem elhanyagolható. Kifejezetten ajánlják például fogyni vágyóknak, mivel jóllakottság érzetét kelti. Csökkenti a vércukorszintet és általánosan javítja az érrendszer állapotát a rossz koleszterinszintjének csökkentése révén. Serkenti az agyműködést és a májra és vesére is pozitív hatással van, mivel alapos méregtelenítést indít be a szervezetben. Jót tesz a szemnek, előnyösen hat a bélflórára és egészségesebbé teszi a hajat és a körmöket.
Lehet kapni porított változatban, de tablettaként is, ha valaki nem szereti az ízét, mivel elég jellegzetes – erős zöld – színe és aromája van.
/Fotó: Hajraegeszseg.hu/
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.