Nyári túlélőcsomag, melyet érdemes mindig magunkkal vinni
- Dátum: 2018.06.19., 19:40
- egészség, egészségmegőrzés, életmód, fertőzés, kánikula, kellék, megelőzés, meleg, nyár, prevenció, seb, strand, szúnyog, víz, vízpart
A nyárról elsőre talán mindenkinek a napsütés, szabadság, esetleg vízpart jut eszébe. Másoknak a kánikula, leégés és a szúnyoginvázió. Ha reálisak vagyunk, mind a két csoportra kénytelenek vagyunk felkészülni, a mindennapokban is, éljünk városban vagy vidéken.
Összeállítottam néhány apróságot, mely nyáron mindenképp megéri, hogy kéznél legyen, mégis nagyon sokszor megfeledkezünk róla.
1. Testre fújható szúnyogriasztó-spray
A szúnyogok nem csak idegesítőek és viszket a csípésük, de komoly fertőző források is. Vektorként, úgymond átvivőként szolgálnak egyik emberről a másikra. Azt is figyelembe kell venni, hogy egyes emberek sokkal érzékenyebbek és akár allergiás reakciót is mutathatnak a kis vérszívók ellen. A csípést, pedig elkaparhatjuk és fertőzések alakulhatnak ki, ráadásul esztétikailag sem a legkiválóbb helyzet.
Kisebb tubusokban lehet venni szúnyog- és kullancsriasztó-sprayt, melyeknek talán nem a legkellemesebb parfüm illatuk van, azonban hosszútávon mindenképp megéri a táskában hordani egyet, hiszen a parkban sétálva, vagy csak a vízpart mellett ülve a délutáni órákban biztos, hogy egy-két szúnyog megtalál minket. Gyermekes családoknál, pedig egyértelműen kötelező elem!
2. Egy csomag sebtapasz
Nyáron kevesebb, lengébb ruházattal könnyebben sérülünk, a meleg miatt talán a koncentrációképességünk sem a legjobb, vagy a már feljebb említett seb elkaparás sem ritka. Ráadásul a nyári cipővásárlás sem lehet teljesen zökkenőmentes, hiszen ki ne ismerné a harcot a sarkakat és/vagy lábfejet feltörő és kínzó új cipőkkel és szandálokkal. Sebtapasz minden pénztárcában vagy táskában elfér, nem árt, ha tartunk magunknál. Esztétikailag és egészségügyileg is biztonságosabb a használata, mint sem nyílt fertőzéseknek kitenni a sérülést.
3. Palacknyi víz
A nyár aranyszabálya: víz nélkül ne induljunk sehova! Ha autóval közlekedünk, legalább 2 liter vizet készítsünk be, és pár naponta cseréljük, ha máshogy, akkor pedig a táskában legyen nálunk legalább fél, de inkább egy liter. A napsütés és a meleg komoly hatással van a szervezetünkre, izzadással is nagyon sok vizet veszítünk, mely a vér sűrűsödésével járhat, mely megterheli a szívet és a vesét egyaránt. Ügyeljünk arra is, hogy ne jéghideg vizet fogyasszunk, valamint ne tonnaszámra vásároljuk fel a műanyag palackos vizeket a boltokban, hiszen a rengeteg műanyaggal a környezetünket károsítjuk.
4. Legyező
…vagy bármi, amely megteszi annak. Általában ez az a dolog, ami mindig akkor jut már eszünkbe, mikor már szükségünk lenne rá, vagy másnál látjuk. Érdemes legalább egyet beszerezni, és azt a táskában tartani, így biztos mindig nálunk lesz, és néha lehűthetjük magunkat.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.