Nyári túlélőcsomag, melyet érdemes mindig magunkkal vinni
- Dátum: 2018.06.19., 19:40
- egészség, egészségmegőrzés, életmód, fertőzés, kánikula, kellék, megelőzés, meleg, nyár, prevenció, seb, strand, szúnyog, víz, vízpart
A nyárról elsőre talán mindenkinek a napsütés, szabadság, esetleg vízpart jut eszébe. Másoknak a kánikula, leégés és a szúnyoginvázió. Ha reálisak vagyunk, mind a két csoportra kénytelenek vagyunk felkészülni, a mindennapokban is, éljünk városban vagy vidéken.
Összeállítottam néhány apróságot, mely nyáron mindenképp megéri, hogy kéznél legyen, mégis nagyon sokszor megfeledkezünk róla.
1. Testre fújható szúnyogriasztó-spray
A szúnyogok nem csak idegesítőek és viszket a csípésük, de komoly fertőző források is. Vektorként, úgymond átvivőként szolgálnak egyik emberről a másikra. Azt is figyelembe kell venni, hogy egyes emberek sokkal érzékenyebbek és akár allergiás reakciót is mutathatnak a kis vérszívók ellen. A csípést, pedig elkaparhatjuk és fertőzések alakulhatnak ki, ráadásul esztétikailag sem a legkiválóbb helyzet.
Kisebb tubusokban lehet venni szúnyog- és kullancsriasztó-sprayt, melyeknek talán nem a legkellemesebb parfüm illatuk van, azonban hosszútávon mindenképp megéri a táskában hordani egyet, hiszen a parkban sétálva, vagy csak a vízpart mellett ülve a délutáni órákban biztos, hogy egy-két szúnyog megtalál minket. Gyermekes családoknál, pedig egyértelműen kötelező elem!
2. Egy csomag sebtapasz
Nyáron kevesebb, lengébb ruházattal könnyebben sérülünk, a meleg miatt talán a koncentrációképességünk sem a legjobb, vagy a már feljebb említett seb elkaparás sem ritka. Ráadásul a nyári cipővásárlás sem lehet teljesen zökkenőmentes, hiszen ki ne ismerné a harcot a sarkakat és/vagy lábfejet feltörő és kínzó új cipőkkel és szandálokkal. Sebtapasz minden pénztárcában vagy táskában elfér, nem árt, ha tartunk magunknál. Esztétikailag és egészségügyileg is biztonságosabb a használata, mint sem nyílt fertőzéseknek kitenni a sérülést.
3. Palacknyi víz
A nyár aranyszabálya: víz nélkül ne induljunk sehova! Ha autóval közlekedünk, legalább 2 liter vizet készítsünk be, és pár naponta cseréljük, ha máshogy, akkor pedig a táskában legyen nálunk legalább fél, de inkább egy liter. A napsütés és a meleg komoly hatással van a szervezetünkre, izzadással is nagyon sok vizet veszítünk, mely a vér sűrűsödésével járhat, mely megterheli a szívet és a vesét egyaránt. Ügyeljünk arra is, hogy ne jéghideg vizet fogyasszunk, valamint ne tonnaszámra vásároljuk fel a műanyag palackos vizeket a boltokban, hiszen a rengeteg műanyaggal a környezetünket károsítjuk.
4. Legyező
…vagy bármi, amely megteszi annak. Általában ez az a dolog, ami mindig akkor jut már eszünkbe, mikor már szükségünk lenne rá, vagy másnál látjuk. Érdemes legalább egyet beszerezni, és azt a táskában tartani, így biztos mindig nálunk lesz, és néha lehűthetjük magunkat.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Léteznek-e őszi könyvek?
Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.