Nyári túlélőcsomag, melyet érdemes mindig magunkkal vinni
- Dátum: 2018.06.19., 19:40
- egészség, egészségmegőrzés, életmód, fertőzés, kánikula, kellék, megelőzés, meleg, nyár, prevenció, seb, strand, szúnyog, víz, vízpart
A nyárról elsőre talán mindenkinek a napsütés, szabadság, esetleg vízpart jut eszébe. Másoknak a kánikula, leégés és a szúnyoginvázió. Ha reálisak vagyunk, mind a két csoportra kénytelenek vagyunk felkészülni, a mindennapokban is, éljünk városban vagy vidéken.
Összeállítottam néhány apróságot, mely nyáron mindenképp megéri, hogy kéznél legyen, mégis nagyon sokszor megfeledkezünk róla.
1. Testre fújható szúnyogriasztó-spray
A szúnyogok nem csak idegesítőek és viszket a csípésük, de komoly fertőző források is. Vektorként, úgymond átvivőként szolgálnak egyik emberről a másikra. Azt is figyelembe kell venni, hogy egyes emberek sokkal érzékenyebbek és akár allergiás reakciót is mutathatnak a kis vérszívók ellen. A csípést, pedig elkaparhatjuk és fertőzések alakulhatnak ki, ráadásul esztétikailag sem a legkiválóbb helyzet.
Kisebb tubusokban lehet venni szúnyog- és kullancsriasztó-sprayt, melyeknek talán nem a legkellemesebb parfüm illatuk van, azonban hosszútávon mindenképp megéri a táskában hordani egyet, hiszen a parkban sétálva, vagy csak a vízpart mellett ülve a délutáni órákban biztos, hogy egy-két szúnyog megtalál minket. Gyermekes családoknál, pedig egyértelműen kötelező elem!
2. Egy csomag sebtapasz
Nyáron kevesebb, lengébb ruházattal könnyebben sérülünk, a meleg miatt talán a koncentrációképességünk sem a legjobb, vagy a már feljebb említett seb elkaparás sem ritka. Ráadásul a nyári cipővásárlás sem lehet teljesen zökkenőmentes, hiszen ki ne ismerné a harcot a sarkakat és/vagy lábfejet feltörő és kínzó új cipőkkel és szandálokkal. Sebtapasz minden pénztárcában vagy táskában elfér, nem árt, ha tartunk magunknál. Esztétikailag és egészségügyileg is biztonságosabb a használata, mint sem nyílt fertőzéseknek kitenni a sérülést.
3. Palacknyi víz
A nyár aranyszabálya: víz nélkül ne induljunk sehova! Ha autóval közlekedünk, legalább 2 liter vizet készítsünk be, és pár naponta cseréljük, ha máshogy, akkor pedig a táskában legyen nálunk legalább fél, de inkább egy liter. A napsütés és a meleg komoly hatással van a szervezetünkre, izzadással is nagyon sok vizet veszítünk, mely a vér sűrűsödésével járhat, mely megterheli a szívet és a vesét egyaránt. Ügyeljünk arra is, hogy ne jéghideg vizet fogyasszunk, valamint ne tonnaszámra vásároljuk fel a műanyag palackos vizeket a boltokban, hiszen a rengeteg műanyaggal a környezetünket károsítjuk.
4. Legyező
…vagy bármi, amely megteszi annak. Általában ez az a dolog, ami mindig akkor jut már eszünkbe, mikor már szükségünk lenne rá, vagy másnál látjuk. Érdemes legalább egyet beszerezni, és azt a táskában tartani, így biztos mindig nálunk lesz, és néha lehűthetjük magunkat.
Elsősegélymódszerek, amiket érdemes megtanítani a gyerekeknek
Az elsősegélymódszerek elsajátítását nem lehet elég korán kezdeni, vannak módszerek, amiket érdemes megtanítani a kicsiknek is. Mely elsősegélynyújtási módszerek megtanulása fontos már gyerekkorban is?
Távoli munkavégzés: mit jelent és hogyan csináljuk?
Remote, azaz távoli munkavégzés. Nem kifejezetten home office, de nem is távmunka. Munka Amerikában, az Egyesült Királyságban? Miről van szó, hogyan csináljuk jól a gyakorlatban, és milyen háttere van ennek a munkavégzésnek?
Hogyan vezess biztonságosan eső esetén
Az elmúlt hétben országszerte rengeteg csapadék leesett, megnehezítve ezzel a közlekedést. Csapadékos időben megváltoznak az útviszonyok, és érdemes óvatosabban vezetni, illetve odafigyelni néhány dologra, ha úgy döntünk ilyen időben is útra kelünk!
Zeneszeretők - A zenehallgatás előnyei és miértje
A velünk és bennünk élő zene már az emberiség kezdete óta a mindennapjaink része. Manapság sokan el sem tudják képzelni az életüket dalok nélkül, mindez nemcsak a hangulatunkra hathat pozitívan, hanem a saját és mások érzelmeinek megértésében is segíthet. Emellett pedig rengeteg pozitív emóció is kapcsolódik a zenehallgatáshoz.
Az internetes csalások veszélyei, megelőzése
Az internetes csalások egyre nagyobb kihívást jelentenek napjainkban, különösen a digitalizáció előrehaladtával sok áldozatot szednek az internetes, vagy éppen telefonos megtévesztések. Ennek formája lehet banki átverés, online vásárlásokkal való visszaélés. A probléma pedig összetett, hiszen nehéz megfogni a csalókat, a tényleges sérelem a virtuális térben történik meg, az áldozatok pedig sokszor önhibából esnek áldozatul. Azonban mit lehet tenni, mit tehet az egyén, és mit tesznek a hatóságok?