Edzés foghúzás után
A foghúzások után nagyon fontos a pihenő, ez kulcsfontosságú a gyors és szövődménymentes gyógyuláshoz, de vajon mit szabad és mit nem egy fogkőleszedés, egy fogtömés, foghúzás vagy implantáció után?
Mire jó a kövirózsa?
A sziklakertek egyik kihagyhatatlan növénye a kövirózsa. De amellett, hogy a kertünket díszíti a népi gyógyászatban a legrégebben használt növény. Tudjuk-e vajon miben lehet segítségünkre ez az aprócska virág? Illetve, hogy a szépsége mellett milyen gyógyhatással rendelkezik?
Mikor sportolhatunk fogászati kezelés után?
Vajon mit szabad és mit nem egy fogkőleszedés, egy fogtömés, foghúzás vagy implantáció után? Mivel lehet edzeni és mi az, ami miatt pár napos pihenőt kell beiktatni a sportéletünkbe? Fogászati kezelések és sport a mai témánk.
Égési sérülések kisgyermekkorban
A kisgyermekkorban sajnos gyakoriak a balesetek, hiszen az örökmozgók folyton lendületben vannak, szaladgálnak, kúsznak-másznak, felmásznak, belenyúlnak, kipakolnak, bemásznak, bebújnak, leesnek, nekiszaladnak, beütik, megégetik és még sorolhatnám. Sajnos a kisgyermekkor egyik leggyakoribb sérülését az égések okozzák.
A néma segélykiáltás: az önbántalmazás
Ütések, harapás, bőrcsipkedés, hajtépkedés adott esetben vagdosás és még sok más hasonló formája van a fiatalok körében egyre nagyobb arányban előforduló önkárosításnak. Az önsértés számos lelki problémára nyújthat megküzdési módszert, ami könnyen megszokássá válhat és akár tragédiával is végződhet – még akkor is, ha a szándék az lenne, hogy az önbántalmazáson keresztül keressen kiutat az ember.
Lándzsás útifű - gyom vagy gyógynövény
Gyakran tévesztjük össze a gyomokat a gyógynövényekkel. Sok esetben nem is lehet elkülöníteni őket, hiszen vannak gyomok, amik gyógyhatással is rendelkeznek, ilyen például a lándzsás útifű is.
Sárgarépa hatása az egészségre
A sárgarépa eredetileg Közép-Ázsiából származik. Az akkoriban még vékony, kemény gyökérfélét a spanyolok közvetítésével ismerte meg Európa az i. sz. I. század környékén.
Amikor a cselekvés gátja te vagy – önmagunk csapdájában
Mindannyian kerülünk olykor-olykor nehéz helyzetekbe. De ha magunkat sodorjuk bele folyton, akkor sokkal nehezebb kijönni belőle. Ez a helyzet akkor is, amikor valamit csupán azért nem teszünk meg, mert valami hatalmas visszahúzó erőt tapasztalunk, no de nem akárhonnan: saját magunkból.
Nyári túlélőcsomag, melyet érdemes mindig magunkkal vinni
A víz és a naptej, csak az alapkellék a táskába. Mit vigyünk még, ami akár életmentő is lehet?