Menü

Lukács Miki: „48 nm-en éltünk két kutyával és két macskával”

Lukács Miki és Peller Anna felelős gazdiként tudják, hogy nem csak saját és gyermekük egészségére kell odafigyelniük, kedvenceiket is számos betegség fenyegeti. Az egyik legalattomosabb ezek közül a szívférgesség, amelyet egyetlen szúnyogcsípéssel elkaphat a kutya, és akár az életébe is kerülhet. Mikikéék így nem csak a kedvenceikkel közös programokra, hanem a szívférgesség megelőzésére is nagy hangsúlyt fektetnek.

„Hat éve került hozzánk canecorso kutyusunk, Duce, mert a másik kutyánkból, Roziból eltűnt mindenféle területvédő ösztön” – meséli a népes állatsereg kapcsán Lukács Miki. „Igazi családtagként tekintünk rájuk, néhány éve Kőbányán még 48 négyzetméteren éltünk együtt két kutyával és két macskával.”

2013-ban aztán újabb taggal bővült kis családjuk.Lányuk, Annabella már pilisvörösvári házukba érkezett. „Nem csak nyitottabb lesz az állatok között felnövő kisgyerek, az immunrendszere is sokkal erősebb, ezt kutatások is bizonyítják” – folytatja Mikike. „Imádják az óriási plüssfigurákat, és ezek, ha történetesen még mozognak, reagálnak is, az külön öröm” – teszi hozzá nevetve.

A műsorvezető azt is elárulta, gyakran indulnak közös erdei túrára Roziékkal. „Imádják a nagy kirándulásokat a Pilisben, ami egy remek hely,Duce előszeretettel veti magát séta közben a patakba, máskor tóba vagy folyóba egy-egy úszó bot után.”

Mikikéék tudják, a szúnyogszezonban kiemelten fontos az elővigyázatosság a vízpartokon, akár egyetlen csípéssel elkaphatja a kutya a szívférgességet. A mikroszkópikus méretű lárva akár 35 centiméteresre is megnőhet a kutya ereiben vándorolva, gyakran az állat elpusztulását okozva. A kezelés hosszadalmas és költséges, ám a szívférgesség a szúnyogok távoltartásával és havi egy féreghajtással megelőzhető.Évente egyszer pedig ajánlott a szűrés: ha mégis megtörténik a baj, így talán még idejében felismerjük a betegséget.

„A hétvégén részt vettünk közösen egy kutyás pikniken, ahol a Baye Reality appet is kipróbáltuk. Az izgalmas játék keretében, egy „kincskereső túra” egy-egy állomásán kis videókat nézhettünk meg, amelyekben Dr. Baji Balázs olimpikon és állatorvos a szívférgesség megelőzéséről és a védekezésről mond el fontos tudnivalókat” – tette hozzá Lukács Miki.

Az applikáció az alábbia linkeken érhető el:

Google Webáruház

AppStore

További információk a szívférgességről

Kapcsolódó videók

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.