Menü

Fontos tudnivalók a csokoládéról

A csokoládé kakaóbabból készül, amely Ázsia, Dél-Amerika és Afrika egyes részein terem meg. Dél-Amerikában valószínűleg a gyarmatosítások előtt is ismerték és használták a csokoládét, melyet italként fogyasztottak, és gyógyító erőt tulajdonítottak neki. A nagy földrajzi felfedezések után Európába is bekerült ez a termék, de egyelőre csak a királyi udvarba és az előkelők szalonjaiba. A 18. század során szilárd formában is elkezdték gyártani különböző manufaktúrákban. A 19. századra pedig kialakult a csokoládé mai formája.

És hogy miért hasznos? Egyrészt az antioxidáns-tartalma miatt. Az antioxidánsok szerepe a szervezetünkben igen jelentős. Ezek az anyagok felelősek, ugyanis az ereink karbantartásáért, az érelmeszesedés megakadályozásáért. Az antioxidánsok közül különösen a flavonoidok előfordulása nagyon magas a kakaóbabban, és ezáltal megtalálható a belőle készített, magas kakaótartalmú étcsokoládékban is.

Miért van az, hogy nem minden csokoládé ilyen egészséges? Nos, a hagyományos csokoládé előállításához a kakaóbabon kívül kakaóvaj és cukor kell, de ma már nem így gyártják a csokoládét. A keserű csokit ,viszont sokan nem szeretik, ezért több kakaóvajat, cukrot, és egyéb ízesítőket (pl.: tejet) adnak hozzá a gyártók. Ezen kívül ma már ízesített formában a legnépszerűbb a csokoládé, így a töltelékhez adott cukor és egyéb anyagok „rontják” a csoki minőségét, legalábbis egészségügyi szempontból. De ma is kaphatóak olyan prémium csokoládék, amelyeknek a kakaótartalma 70% körül mozog. Szóval, ha teheted, az ízesített töltött csokoládék helyett, olykor fogyassz magas kakaótartalmú termékeket is, az érrendszered egészségének megőrzése érdekében.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Az almaecet sokoldalú felhasználása és előnyei

Az almaecet egy sokoldalú csodaszer. Amellett, hogy a konyhákban évek óta hódít a viszonylag olcsó áron kapható ecet, a fogyókúrázók körében is népszerű. Azonban milyen jótékony és pozitív hatásai vannak annak, ha minden nap belecsempészed az ételeidbe, vagy vízzel hígítva, mézzel édesítve, iszol néhány kortyot belőle?

Klímakarbantartás: miért fontos?

A hirtelen beköszönő nyárias meleg lassan aktuálissá teszi a klímahasználatot, s ekkor különösen ajánlott otthonunk, autónk fertőtlenítése, hiszen a klímarendszerben számos kórokozó megtelepszik. A klíma karbantartása több okból is fontos, ám a menete bonyolultabb, minthogy azt házilag is teljeskörűen el lehessen végezni.

Hogyan segíthetnek a kék színű ásványok?

A kék szín, a vízenergia színe. A víz pedig a tudást, az érzelmeket, az emberi kapcsolatot és az emberek közötti kommunikáció eleme. A kék szín a tudás, a nyugalom, a béke, az érzelmek és tudásvágy szimbóluma is.

Régi húsvéti szokások

A húsvét a kereszténység egyik legjelentősebb ünnepe. Ma már inkább a tavaszvárás, és a tavasz eljövetelének jele, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak, és sokaknál vallástalan jelentéssel bír. Azonban az ünnephez rengeteg régi (ma már vicces) hagyomány kapcsolódik, amelyek közül olvashatunk néhányat ebben a cikkben.