Hajápolási kisokos nyárra
- Dátum: 2018.07.24., 22:44
- egészség, haj, hajápolás, hajkárosodás, hajolaj, hajszárítás, kánikula, meleg, napfény, nyár, só, tenger, természet, víz
Legyen rövid, legyen hosszú, a hajunk az év minden napján komoly hatásoknak van kitéve a szervezeten kívül és belül egyaránt. Téves azt gondolni, hogy csak a külsőleg felvitt balzsamok és/vagy samponok használatával megoldottuk a hajápolás kérdését. Nyáron ez fokozottan igaz. A napsütés, az izzadás, a fokozott por és szárazlevegő bizony megnehezíti a hajformálást, hajlakkok használatát, mely szintén gondot okozhat a későbbiekben. Mitől is védjük lombkoronánkat, és hogyan?
Napfény
Vélhetően az eredeti vörös és szőke hajú illetők most felsóhajtanak, hiszen köztudott, hogy a két típus nyáron éli legszebb hajszínű világát. A vörösek még vörösebbek lesznek, a szőkék még szőkébbek, de még a barna hajúak is kivilágosodnak, melyet nagyon sokat szeretnek. Igen ám, azonban ez nem megfelelő odafigyeléssel komoly károsodást okoz a hajszerkezetben. Alapból érzékeny fejbőrünk hasonlóan le tud égni, mint bármely érzékeny testrészünk (arc, váll, nyak, stb.), ez pedig károsíthatja a hajhagymákat is. Ráadásul a hajvégek kiszáradása és a haj kifakulása gyakori velejárója a napozásnak, vagy a fejfedő nélküli sűrű napon tartózkodásnak.
Mit lehet tenni? A kalapok és kendők nem csak a hajunkat és a fejbőrünket védik, de minket is a napszúrástól. Tény, sokan nem kedvelik a fejfedőket ilyenkor, hiszen melegük van alatta, megizzadnak, de könnyebb a kissé megizzadt homlokot letörölni, mint sem napokig ágyba kényszerülni a napszúrástól. Ráadásul a hajunk is meg fogja köszönni, hogy nem tettük ki állandó tűző napnak, fényessége és egészsége a nyár végéig kitart majd.
Sós víz
Ma már nem feltétlenül szükséges egész a tengerpartig mennünk, ha a sós víz és a hajunk szeretne találkozni egymással. Egyes fürdőkben már alakítottak ki medencéket tengerparti hangulatot imitálva, valamint az utóbbi időben egyre népszerűbb a „beachwaves” frizura, mely a lágy, tengerparti loknikat testesíti meg. Utóbbihoz számos terméket gyártottak már, mely valódi sós vizet is tartalmaz. A hajvégekre való szárító hatása szinte egyértelmű, így érdemes csínján bánni a használatával. Ha pedig a valódi tengerparton sikerül sütkéreznünk, a hajunk ápolását érdemes a legmagasabb szinten művelni.
Mit tegyünk a sós víz ellen? Elsősorban nagyon fontos figyelmet fordítani a só megfelelő kimosására a tincsek közül, egyből a lubickolás után. Egyes praktikákkal akár megelőzhető is a károsodás, melyben nagy szerepet játszik a halolaj. Mint kívülről beledörzsölve, mind kapszulaként belülről szépítve megtartható a haj természetes szépsége. Ha pedig nem szeretnénk a tengerben csak nyakig úszni, és nem bánjuk, ha víz éri a hajunkat, akkor érdemes előtte a hajvégeket halolajjal bekenni, mely védőréteget képez a külső hatások ellen.
Hajszárítás
A hajszárítás és a meleg hő bármilyen technikával is történjen, legtöbbször káros a hajra. Télen sajnos a kinti hideg idő miatt javallott a hajszárítás egy alapos hajmosás után, hiszen komoly egészségügyi problémákat is okozhat félig vizet hajjal kiszabadulni a házból. Nyáron azonban, ha épp nem 5 napos esőt kapunk a nyakunkba, bízzuk a természetre a szárítást! Ne a közvetlen napon tegyük ezt, a szoba vagy az árnyékos utca kellemesen elviselhető levegője helyettünk teszi a dolgát. Szintén érdemes kerülni a hajvasalást, hajgöndörítést, mert a melegtől csak sokkal jobban izzadunk, a hajunk gyorsabban zsírosodik, amelyet újra megszárítva egy ördögi kör részesei lehetünk. Vannak helyzetek, melyek megkövetelik az ápolt és gondozott külsőt, ez esetben igyekezzünk a leghűvösebb, legkevésbé párás helyiségben elvégezni a teendőket. Minden másra ott a természet.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.