Menü

Hajápolási kisokos nyárra

Legyen rövid, legyen hosszú, a hajunk az év minden napján komoly hatásoknak van kitéve a szervezeten kívül és belül egyaránt. Téves azt gondolni, hogy csak a külsőleg felvitt balzsamok és/vagy samponok használatával megoldottuk a hajápolás kérdését. Nyáron ez fokozottan igaz. A napsütés, az izzadás, a fokozott por és szárazlevegő bizony megnehezíti a hajformálást, hajlakkok használatát, mely szintén gondot okozhat a későbbiekben. Mitől is védjük lombkoronánkat, és hogyan?

Napfény

Vélhetően az eredeti vörös és szőke hajú illetők most felsóhajtanak, hiszen köztudott, hogy a két típus nyáron éli legszebb hajszínű világát. A vörösek még vörösebbek lesznek, a szőkék még szőkébbek, de még a barna hajúak is kivilágosodnak, melyet nagyon sokat szeretnek. Igen ám, azonban ez nem megfelelő odafigyeléssel komoly károsodást okoz a hajszerkezetben. Alapból érzékeny fejbőrünk hasonlóan le tud égni, mint bármely érzékeny testrészünk (arc, váll, nyak, stb.), ez pedig károsíthatja a hajhagymákat is. Ráadásul a hajvégek kiszáradása és a haj kifakulása gyakori velejárója a napozásnak, vagy a fejfedő nélküli sűrű napon tartózkodásnak.

Mit lehet tenni? A kalapok és kendők nem csak a hajunkat és a fejbőrünket védik, de minket is a napszúrástól. Tény, sokan nem kedvelik a fejfedőket ilyenkor, hiszen melegük van alatta, megizzadnak, de könnyebb a kissé megizzadt homlokot letörölni, mint sem napokig ágyba kényszerülni a napszúrástól. Ráadásul a hajunk is meg fogja köszönni, hogy nem tettük ki állandó tűző napnak, fényessége és egészsége a nyár végéig kitart majd.

Sós víz

Ma már nem feltétlenül szükséges egész a tengerpartig mennünk, ha a sós víz és a hajunk szeretne találkozni egymással. Egyes fürdőkben már alakítottak ki medencéket tengerparti hangulatot imitálva, valamint az utóbbi időben egyre népszerűbb a „beachwaves” frizura, mely a lágy, tengerparti loknikat testesíti meg. Utóbbihoz számos terméket gyártottak már, mely valódi sós vizet is tartalmaz. A hajvégekre való szárító hatása szinte egyértelmű, így érdemes csínján bánni a használatával. Ha pedig a valódi tengerparton sikerül sütkéreznünk, a hajunk ápolását érdemes a legmagasabb szinten művelni.

Mit tegyünk a sós víz ellen? Elsősorban nagyon fontos figyelmet fordítani a só megfelelő kimosására a tincsek közül, egyből a lubickolás után. Egyes praktikákkal akár megelőzhető is a károsodás, melyben nagy szerepet játszik a halolaj. Mint kívülről beledörzsölve, mind kapszulaként belülről szépítve megtartható a haj természetes szépsége. Ha pedig nem szeretnénk a tengerben csak nyakig úszni, és nem bánjuk, ha víz éri a hajunkat, akkor érdemes előtte a hajvégeket halolajjal bekenni, mely védőréteget képez a külső hatások ellen.

Hajszárítás

A hajszárítás és a meleg hő bármilyen technikával is történjen, legtöbbször káros a hajra. Télen sajnos a kinti hideg idő miatt javallott a hajszárítás egy alapos hajmosás után, hiszen komoly egészségügyi problémákat is okozhat félig vizet hajjal kiszabadulni a házból. Nyáron azonban, ha épp nem 5 napos esőt kapunk a nyakunkba, bízzuk a természetre a szárítást! Ne a közvetlen napon tegyük ezt, a szoba vagy az árnyékos utca kellemesen elviselhető levegője helyettünk teszi a dolgát. Szintén érdemes kerülni a hajvasalást, hajgöndörítést, mert a melegtől csak sokkal jobban izzadunk, a hajunk gyorsabban zsírosodik, amelyet újra megszárítva egy ördögi kör részesei lehetünk. Vannak helyzetek, melyek megkövetelik az ápolt és gondozott külsőt, ez esetben igyekezzünk a leghűvösebb, legkevésbé párás helyiségben elvégezni a teendőket. Minden másra ott a természet.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.