Menü

Hajápolási kisokos nyárra

Legyen rövid, legyen hosszú, a hajunk az év minden napján komoly hatásoknak van kitéve a szervezeten kívül és belül egyaránt. Téves azt gondolni, hogy csak a külsőleg felvitt balzsamok és/vagy samponok használatával megoldottuk a hajápolás kérdését. Nyáron ez fokozottan igaz. A napsütés, az izzadás, a fokozott por és szárazlevegő bizony megnehezíti a hajformálást, hajlakkok használatát, mely szintén gondot okozhat a későbbiekben. Mitől is védjük lombkoronánkat, és hogyan?

Napfény

Vélhetően az eredeti vörös és szőke hajú illetők most felsóhajtanak, hiszen köztudott, hogy a két típus nyáron éli legszebb hajszínű világát. A vörösek még vörösebbek lesznek, a szőkék még szőkébbek, de még a barna hajúak is kivilágosodnak, melyet nagyon sokat szeretnek. Igen ám, azonban ez nem megfelelő odafigyeléssel komoly károsodást okoz a hajszerkezetben. Alapból érzékeny fejbőrünk hasonlóan le tud égni, mint bármely érzékeny testrészünk (arc, váll, nyak, stb.), ez pedig károsíthatja a hajhagymákat is. Ráadásul a hajvégek kiszáradása és a haj kifakulása gyakori velejárója a napozásnak, vagy a fejfedő nélküli sűrű napon tartózkodásnak.

Mit lehet tenni? A kalapok és kendők nem csak a hajunkat és a fejbőrünket védik, de minket is a napszúrástól. Tény, sokan nem kedvelik a fejfedőket ilyenkor, hiszen melegük van alatta, megizzadnak, de könnyebb a kissé megizzadt homlokot letörölni, mint sem napokig ágyba kényszerülni a napszúrástól. Ráadásul a hajunk is meg fogja köszönni, hogy nem tettük ki állandó tűző napnak, fényessége és egészsége a nyár végéig kitart majd.

Sós víz

Ma már nem feltétlenül szükséges egész a tengerpartig mennünk, ha a sós víz és a hajunk szeretne találkozni egymással. Egyes fürdőkben már alakítottak ki medencéket tengerparti hangulatot imitálva, valamint az utóbbi időben egyre népszerűbb a „beachwaves” frizura, mely a lágy, tengerparti loknikat testesíti meg. Utóbbihoz számos terméket gyártottak már, mely valódi sós vizet is tartalmaz. A hajvégekre való szárító hatása szinte egyértelmű, így érdemes csínján bánni a használatával. Ha pedig a valódi tengerparton sikerül sütkéreznünk, a hajunk ápolását érdemes a legmagasabb szinten művelni.

Mit tegyünk a sós víz ellen? Elsősorban nagyon fontos figyelmet fordítani a só megfelelő kimosására a tincsek közül, egyből a lubickolás után. Egyes praktikákkal akár megelőzhető is a károsodás, melyben nagy szerepet játszik a halolaj. Mint kívülről beledörzsölve, mind kapszulaként belülről szépítve megtartható a haj természetes szépsége. Ha pedig nem szeretnénk a tengerben csak nyakig úszni, és nem bánjuk, ha víz éri a hajunkat, akkor érdemes előtte a hajvégeket halolajjal bekenni, mely védőréteget képez a külső hatások ellen.

Hajszárítás

A hajszárítás és a meleg hő bármilyen technikával is történjen, legtöbbször káros a hajra. Télen sajnos a kinti hideg idő miatt javallott a hajszárítás egy alapos hajmosás után, hiszen komoly egészségügyi problémákat is okozhat félig vizet hajjal kiszabadulni a házból. Nyáron azonban, ha épp nem 5 napos esőt kapunk a nyakunkba, bízzuk a természetre a szárítást! Ne a közvetlen napon tegyük ezt, a szoba vagy az árnyékos utca kellemesen elviselhető levegője helyettünk teszi a dolgát. Szintén érdemes kerülni a hajvasalást, hajgöndörítést, mert a melegtől csak sokkal jobban izzadunk, a hajunk gyorsabban zsírosodik, amelyet újra megszárítva egy ördögi kör részesei lehetünk. Vannak helyzetek, melyek megkövetelik az ápolt és gondozott külsőt, ez esetben igyekezzünk a leghűvösebb, legkevésbé párás helyiségben elvégezni a teendőket. Minden másra ott a természet.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.