Családi csodaitóka megfázás ellen
- Dátum: 2018.10.25., 21:11
- egészség, ital, könnyedség, megfázás, megoldás, ősz, recept, segítség, tél
Sokakat nem kerüli el az őszi, illetve téli megfázás, hörgőgyulladás és még folytathatnánk a sort. Nem vigyáztunk magunkra, vagy hajlamosak vagyunk a gyakori megbetegedésre – ez tulajdonképpen mindegy, mert most feltárom egy családi csodaitóka titkos receptjét, ami segít, finom és még jobb kedvre is derít.
Sokáig tiltakoztam édesanyám házi praktikái, illetve próbálkozásai ellen, hiszen a gyerekkori vizes ruhás borogatások nem hagytak jó emléket bennem. Ez pedig jó időre teljesen el is vágta az utat köztem és kedves Édesanyám remek praktikái között, mert a legtöbbel kapcsolatban valószínűleg arra asszociáltam, hogy „aha! biztos olyan kellemetlen, mint egy borogatás”. Minden csak a gyerekkori emlékek miatt.
Aztán telik-múlik az idő, az embernek benő a feje lágya, egyre többet enged, és nyit a világ felé is. Így jött el a pillanat, hogy az egyik megbetegedésem alkalmával már nem tiltakoztam, hanem rámondtam az áment, próbáljuk ki ezt a régóta ajánlgatott csodaitalt. Mondanom sem kell, hogy nem bántam meg, mert rendkívül pozitív élmény volt, mindegy milyen perspektívából szemléljük. Azóta természetesen széles körben terjesztem a receptet, ami olykor-olykor egy kis színt hozhat a beteg napokba, míg haladunk előre a gyógyulás rögös útján.
A családi csodaitóka összetevői rendkívül egyszerűek:
Meleg, de nem teljesen forró víz (hogy éppen iható legyen)
Méz ízlés szerint
Két evőkanál ecet
Két evőkanál citromlé
Egy csipet fahéj
Az elkészítése sem ördöngösség, az összetevőket összekeverjük, s amikor eléggé elegyedtek már egymással, húzóra megisszuk. Napi kétszeri, háromszori fogyasztása rendkívül ajánlott. Később kedvtelésből már kortyolgatva is lehet inni, de az elején fontos, hogy minél gyorsabban megigyuk, így minden összetevő kellőképpen ki tudja fejteni a hatását.
Mert ugye a fahéjról tudjuk, hogy köhögéscsillapító, a mézről közismert, hogy magas ásványi anyag- és vitamin-tartalommal bír, az ecet többek között magas antioxidáns tartalmáról híres, a citrom pedig magas C-vitamin tartalma miatt foglal el előkelő helyet a receptben.
Napestig sorolhatnánk az összetevők pozitív egészségügyi hatásait, de most nem tesszük, inkább hagyunk időt a kóstolásra!
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.