Menü

Családi csodaitóka megfázás ellen

Sokakat nem kerüli el az őszi, illetve téli megfázás, hörgőgyulladás és még folytathatnánk a sort. Nem vigyáztunk magunkra, vagy hajlamosak vagyunk a gyakori megbetegedésre – ez tulajdonképpen mindegy, mert most feltárom egy családi csodaitóka titkos receptjét, ami segít, finom és még jobb kedvre is derít.

Sokáig tiltakoztam édesanyám házi praktikái, illetve próbálkozásai ellen, hiszen a gyerekkori vizes ruhás borogatások nem hagytak jó emléket bennem. Ez pedig jó időre teljesen el is vágta az utat köztem és kedves Édesanyám remek praktikái között, mert a legtöbbel kapcsolatban valószínűleg arra asszociáltam, hogy „aha! biztos olyan kellemetlen, mint egy borogatás”. Minden csak a gyerekkori emlékek miatt.

Aztán telik-múlik az idő, az embernek benő a feje lágya, egyre többet enged, és nyit a világ felé is. Így jött el a pillanat, hogy az egyik megbetegedésem alkalmával már nem tiltakoztam, hanem rámondtam az áment, próbáljuk ki ezt a régóta ajánlgatott csodaitalt. Mondanom sem kell, hogy nem bántam meg, mert rendkívül pozitív élmény volt, mindegy milyen perspektívából szemléljük. Azóta természetesen széles körben terjesztem a receptet, ami olykor-olykor egy kis színt hozhat a beteg napokba, míg haladunk előre a gyógyulás rögös útján.

A családi csodaitóka összetevői rendkívül egyszerűek:

Meleg, de nem teljesen forró víz (hogy éppen iható legyen)

Méz ízlés szerint

Két evőkanál ecet

Két evőkanál citromlé

Egy csipet fahéj

Az elkészítése sem ördöngösség, az összetevőket összekeverjük, s amikor eléggé elegyedtek már egymással, húzóra megisszuk. Napi kétszeri, háromszori fogyasztása rendkívül ajánlott. Később kedvtelésből már kortyolgatva is lehet inni, de az elején fontos, hogy minél gyorsabban megigyuk, így minden összetevő kellőképpen ki tudja fejteni a hatását.

Mert ugye a fahéjról tudjuk, hogy köhögéscsillapító, a mézről közismert, hogy magas ásványi anyag- és vitamin-tartalommal bír, az ecet többek között magas antioxidáns tartalmáról híres, a citrom pedig magas C-vitamin tartalma miatt foglal el előkelő helyet a receptben.

Napestig sorolhatnánk az összetevők pozitív egészségügyi hatásait, de most nem tesszük, inkább hagyunk időt a kóstolásra!

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.