Menü

Gránátalma "fröcskölés mentesen"

Utálom pucolni. Illetve nem is tudom, hogyan kell. Talán kanállal. Mindenesetre az egész konyha piros tőle, ahogy szétrepkednek a konyhapulton és minden gránátalmavérben úszik. Még nem jöttem rá, hogyan juthatok a gyümölcs lényegi részéhez a legegyszerűbben, de mindenképp speciális kibontási technikára van szükség, ennek néztem most utána és sok minden mást is megtudtam erről a gyümölcsről!

A gránátalma egy olyan gyönyörű bordó színű gyümölcs, ami rengeteg magot rejt magában: egy átlagos méregtű gránátalmában közel 600 mag található. Ráadásul ezek a magok nemcsak ízletesek, hanem nagyon sok előnyös tulajdonságuk is van. Vajon melyek pontosan a gránátalma előnyei?

Például fontos szerepe van a súlykontrollban, jó hatással van a szív-és érrendszerre, C vitaminban és K vitaminban gazdag, megfázós és influenzás időszakokban fokozottan ajánlott fogyasztani, de állítólag megelőzhetjük vele a rákbetegségeket és még sorolják az internetes oldalakon az előnyeit. Sok rost van benne, mellyel segíti az emésztést és a diétát, ráadásul a gyümölcsben található anyagnak köszönhetően a bőr és a haj is egészségesebb, fénylőbb lesz.

A gránátalma kiváló antioxidáns, még a zöld teánál is jobb, várandós kismamáknál a top 10 ételben szerepel, érdemes kipróbálni! Joghurthoz, müzlihez keverve szoktam fogyasztani, de sütik, pudingok tetejére is szórhatjuk, nem hiszem, hogy elrontunk vele bármilyen ételt is, salátára is kiváló. Mi kell még? S hogyan pucoljuk?

A világhálón több pucolási módszer is kering, amely könnyű, gyors vagy fröcskölés mentes eredményt ígér, érdemes kipróbálni ezeket:

Tanácsolják több helyen, hogy áztassuk vízben! A gyümölcsöt félbevágjuk és egy tál vízben szedjük ki a magokat belőle. Jó trükk lehet, ha ütögetjük! A gránátalmát vágjuk ketté és fordítsuk egy tálba, majd fakanállal ütögessük a héját, így a magok kipottyannak belőle. Vagy legalábbis egy részük.

Végezetül jöjjön egy egyszerű recept ezzel a fantasztikus gyümölccsel: almás-diós-gránátalmás saláta. Egy kis fej jégsaláta kell hozzá, 1 db gránátalma, 2 db nagyobb alma, 5 dkg dió, 5 dkg kéksajt, 2 szál zeller, 1-2 evőkanál balzsamecet, olívaolaj, só és bors.

A jégsalátát tépkedjük el, szórjunk rá gránátalmát, csíkozzunk hozzá zellerszárat, majd locsoljuk meg a balzsamecettel, és keverjük össze a pirított dióval, szeletelt almával, s morzsoljunk rá kéksajtot. Nagyon jól hangzik, szívesen elképzelem magamnak a hűtőbe, ma vacsorára!

Ha őszinte akarok lenni, akkor semmiképp sem állíthatom, hogy a gránátalma egyszerű gyümölcs, sőt, igencsak macerás megpucolni, de megéri a próbálkozást!

Könnyű ételek meleg napokra

Szeretnél valami finomat enni, de nincs kedved a kánikulában órákat tölteni főzéssel a tűzhely felett? Itt van néhány egyszerű recept, amelynek segítségével egészséges és laktató ételeket tudunk készíteni, főzés nélkül, akár tíz perc alatt!

Édesítőszerektől depresszió

A depresszió gyakori betegség, amely szinten minden felnőttet érint valamilyen formában az élete során. Jellemző rá, hogy negatívan befolyásolja az érzelmeket, a gondolkodást és a viselkedést is. Számos tünete van, ezek közül leggyakoribb a lehangoltság és az érdeklődés vagy az öröm hiánya. Viszont adódik a kérdés, hogy mi okozza a problémákat, hogyan lehetünk letörtek az édesítőszerektől?

A szinten tartó alkoholbeteg

Mielőtt még az alkoholizmus szintjeivel kezdünk el foglalkozni, a toleranciaszint kérdésköréről kell ejtenünk néhány szót. Toleranciaszintnek nevezzük az alkohollal kapcsolatos tűrőképességet, vagyis azt, hogy mennyi alkoholt tudunk egyszerre elfogyasztani különösebb probléma nélkül.

Alkoholmentes üdítők, mint belépő drog

Mindenki tudja, hogy a cukros üdítők rosszak, mert túl sok bennük a cukor – a kólában, energiaitalokban ráadásul sok sav és koffein is van –. A gyümölcslevek jelentős része is sok hozzáadott cukrot tartalmaz, a mesterséges édesítőkből-ízesítőkből készített löttyökről ne is beszéljünk. Ezekhez képest sokkal jobb választásnak tűnhet az alkoholmentes sör, citromos, meggyes ízben, amit lehet inni a nyári melegben. De biztosan olyan jó választás ez?

A nátrium-glutamát egészségre gyakorolt hatásai

A nátrium-glutamát, röviden MSG vagy E621 a világon legnagyobb mennyiségben használt ízfokozó adalékanyag, melyet az élelmiszeripar előszeretettel tesz bele a lehető legváltozatosabb ételekbe, a levesektől kezdve a sajton és a paradicsomszószon keresztül a húsfélékig. Kicsi az esélye annak, hogy egyáltalán nem fogyasztottunk MSG-t az elmúlt huszonnégy órában.