Menü

Kezdődik a tél

A téli időszakban szinte lehetetlen teljesen egészségesnek maradni. Nem is az a cél, hogy minden apró megfázást elkerüljünk, bár ez lenne az optimális. De mégis fontos lenne elkerülni a magas lázzal, torokgyulladással, tüdőgyulladással járó vírusokat, járványokat, amelyek napokra, vagy olykor hetekre ledöntenek a lábunkról, és kivonnak a munkából vagy a tanulásból. A tél beállta, a legyengült immunrendszerünk és a közösségben töltött idő pedig mind növelik a megbetegedés esélyét. De nem muszáj ennek megtörténnie.

Az, hogy rétegesen öltözködjünk, húzzunk sapkát és sálat, és ne fogyasszunk túl hideg ételeket és italokat, nem újdonságok számunkra. Ezekre már szüleink is megtanítottak minket. De ezen kívül is rengeteg dolgot tehetünk magunkért. Legfőképpen az étkezés terén. Először is, hogy attól, hogy tél van és hideg, nem muszáj átalakítani az étrendünket zsíros és fűszeres verzióra. Maradhatunk nyugodtan a könnyebb, fehérjedús vacsoráknál, a rostban gazdag reggeliknél és a kiadósabb, levest is tartalmazó ebédeknél. Ezzel a koleszterinünkön kívül az emésztésünknek is jót teszünk. Mindemellett vitaminban és ásványi anyagokban gazdag étrendre a téli időszakban még inkább szükségünk van, mivel kevesebb a friss zöldség és gyümölcs.

Ami pedig elmaradhatatlan, de mégsem közhelyes: mozgás, mozgás, mozgás. Nem elég a buszunk után futni, rendszeres sportolásra is szüksége van a szervezetünknek. Egyrészt, mert ez a rendszeresség biztos hátteret és jó közérzetet biztosít, másrészt pedig, mert nagyon jó hatással van az immunrendszerünk, tüdőnk, sőt, az egész légút egészségére. Mivel ilyenkor problémásabb a szabadban sportolni, itt az ideje a benti sportok iránti szerelmünknek is adni egy löketet. Foci, úszás, spinning, aerobik, zumba, vagy akár tánc, mindegy, csak mozgás legyen, és megszabadítson a téllel érkező hihetetlen fáradtságtól és a nyomott hangulattól. Természetesen ezzel szervezetünk védekezőképességét is növeljük, ami az influenzajárvány szezonjában nem utolsó szempont.

És az influenzáról szólva: adassuk be a védőoltást? Nos, nyilván az orvosok nem véletlenül hangsúlyozzák ennek a jelentőségét. De érdemes tudni, hogy betegen nem adathatunk be védőoltást. Másik fontos információ, hogy attól, hogy beolttattuk magunkat, még megbetegedhetünk, és ez nem az orvos és a gyógyszeripar hibája. A vírusok így működnek. Viszont ez nem azt jelenti, hogy óvatosságból nem védekezhetünk a megbetegedések ellen minden lehetséges módon. Hiszen a tél szépségeit csak így tudjuk élvezni.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.