Menü

A magnézium hiány árulkodó jelei

A legtöbb szakember bele sem veszi a magnézium státusz meghatározását a vérképbe. Ezért az orvosok nagy része nem is tudja, ha a páciense magnéziumhiányos. Továbbá több betegségért lehet felelős, mint bármelyik egyéb tápanyag. Mivel a magnéziumhiány fölött általában átsiklanak, több millió amerikai szenved értelmetlenül. Vagy a tüneteiket drága gyógyszerekkel kezelik, miközben magnéziumpótlással meggyógyulhatnának. A magnézium a testünk egyik legfontosabb ásványi anyaga.

Manapság milliók szenvednek magnéziumhiánytól, anélkül, hogy tudnának róla."Miért vagyok vízhiányos és szomjas, miközben sok vizet iszom?" A szomjúság nemcsak a vízhiányt jelezheti, hanem azt is, hogy valaki nem kap elég tápanyagot. Hiánya megzavarja az alvást is, amely létfontosságú. Változatos étrenddel könnyen fedezhetjük a javasolt napi igényünket. Fogyasszunk minél több teljes kiőrlésű gabonát, magvat, hüvelyes és zöld leveles zöldséget. A javasolt napi bevitel felnőtt nőknél 320 mg, férfiaknál pedig 420 mg. Túladagolása hasmenéshez vagy más emésztési panaszokhoz vezethet.

Tünetei:

A só kívánása, a szénhidrátéhség és szénhidrát intolerancia, (különösen csokoládé).

Magnéziumra a testünk minden sejtjének szüksége van, beleértve az agysejteket is. feszültek, zajérzékenyek, könnyen felizgathatók, aggodalmasak, és ellenségesek. Ha a hiány súlyosabb és hosszan tartó, akkor rángások, remegés, rendszertelen pulzus, idegesség, izomgyengeség, láb és lábfej görcsök alakulhatnak ki.

Súlyos magnéziumhiány esetén az agy különösen érintett. Homályos gondolkodás, zavarodottság, kifejezett depresszió, és még nagyrészt a hallucináció is ennek a következménye. A B6 vitaminnal (pyridoxin) együtt, a magnézium segít csökkenteni és feloldani a kalcium foszfát veseköveket.

Általános tünetek:

Fizikai és mentális fáradtság, szem alatti rángás, feszültség a hát felső részében, a vállban és a nyakban, fejfájások, alacsony energia szint, gyengeség, idegesség, szorongás, alvásképtelenség, a csontok gyengülése, abnormális szívritmus, extrém szomjúság, extrém éhség, gyakori vizelés, száraz, viszkető bőr, folyamatos vagy visszatérő bőr-, fogíny-, hólyag-, vagy hüvelyi gombafertőzés

De álljunk csak meg egy pillanatra! Nem ugyanezek a cukorbetegség jelei? A magnéziumhiány rokon értelmű a cukorbetegséggel, és szinte minden szív- és érrendszeri probléma gyökere. Szakértői vizsgálatok közvetlen bizonyítékot szolgáltatnak arra, hogy a nagyobb magnézium bevitelnek hosszú távú védő- és rizikócsökkentő hatása lehet. Ezért is figyeljünk erre nagyon tudatosan!

szerző: Udvari Fanni

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.