Menü

Ugrókötelezés télen-nyáron

Hajlamosak vagyunk télen néhány plusz kilót felszedni, hiszen a vastag öltözék alatt úgysem látszik. A tavasz érkeztekor azonban fogjuk a fejünket, hogy a sztreccs trikók nem úgy állnak rajtunk, ahogy azt elképzeltük. Szerencsére télen is tehetünk valamit az ellen, hogy a tavasz beköszöntése ne csak aggódnivalót hozzon az életünkbe.

Be kell valljam, én inkább az a típus vagyok, aki télen jön rá, hogy valóban sportolni szeretne. Szeretne függő lenni, valamilyen mozgásformába teljesen beleszeretni. Régóta vannak már jelöltjeim, de még egyik alkalommal sem alakult ki őszinte kapcsolat köztem és a sport között. Idén télen az ugrálókötelezésre találtam rá. Ez elég nagy szó, mert eddig minden télen különböző okokra hivatkozva tovább halasztottam a sportot a következő tavaszig, hiszen hideg van, fagy van, jeges az út, esik a hó. Most viszont éreztem, hogy valamerre lépnem kell, mert éppen hogy beköszöntött a tél, és nem érzem jól magam a bőrömben. Úgyhogy előkerestem a szekrény tetején egy dobozban gondosan elrejtett sporteszközeimet, s köztük megleltem a sógornőméktől egyszer ajándékba kapott ugrálókötelet. (Nem tudom miért kaptam, de nem is fontos most.)

Mindannyian tudjuk, hogy az első alkalom a legnehezebb. Ekkor azt érezzük, a sport ellenünk van, az egészségünk ellen, a személyünk ellen. Azt gondoljuk, csak ront a helyzeten, semmint hogy javítana. Én is így voltam ezzel. Viszont már a második alkalom után feltöltődve éreztem magam. Nyilván semmilyen fizikai változás nem észlelhető még a testen, de az ember közérzete olyan mértékben megváltozik, hogy azt már a tükörképén is látni véli. S nem éppen ez a lényeg?

Ne feledjük el, bármibe is kezdünk, hogy nem kell azonnal a közepébe vágni. Elég fokozatosan elkezdeni. Először csak 10-15 percekkel eddzünk, s ahogy egyre jobban megy, emeljük az időtartamot és az intenzitást is. Tartsunk mindig pihenőnapokat és lazább edzésnapokat is. S közben nyugodtan mosolyogjunk, hiszen máris aktívan teszünk az egészségünk megőrzése érdekében.

Végezetül pedig egy kis alapterv, ha te is belevágnál az ugrálókötelezésbe:

Kapcsolj be olyan fitness zenét, amire el tudod magad engedni! Biztos, hogy a kedvenc előadóidat számait már átdolgozta valaki.

Nyújts az edzés elején és végén is!

Melegíts be!

Eddz intervallumokban: 20 váltott lábbal ugrás, 20 páros lábbal ugrás, 20 páros lábbal ugrás gyorsan, és levezetésként 20-30 váltott lábbal ugrás. Ugyanezt megcsinálhatod úgy is, hogy a kötelet hátrafelé indítod. Ismételd négyszer-ötször vagy ahányszor jól esik.

Ha van rá lehetőséged, előtte, utána vagy közben figyeld magad egy tükörben!

Két napi edzés után próbálj meg lemenni a lépcsőn, és ahogy a tested különböző részeiben érzed az izomlázat, légy magadra büszke!

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat

A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.

Hogyan hat a nikotin a szervezetünkre?

A cigaretta elszívása során belélegzett füst 90%-a a tüdőbe jut, innen a vérbe kerül és 8 másodperc múlva eléri az agyat; olyan gyorsan, mint egy vénás injekció.

Herpesz. Megelőzés és kezelés gyógynövényekkel

Sokunk mindennapjait keserítik meg olykor az apró fájó hólyagocskák. Többféle típusa van, a legismertebbek a közönséges herpeszek, ezek leginkább a szájon, az orron, a bőrön- és a nyálkahártya határán jelentkeznek, emellett léteznek genitális, tehát nemi szervi herpeszek is, ám mint a legtöbb betegség, odafigyeléssel ez is megelőzhető.

A hiperpigmentáció és kezelése

Apró barna foltok az arcon? Mit tehetünk, hogyan kezelhetjük, mit jelent a hiperpigmentáció?