Menü

Ugrókötelezés télen-nyáron

Hajlamosak vagyunk télen néhány plusz kilót felszedni, hiszen a vastag öltözék alatt úgysem látszik. A tavasz érkeztekor azonban fogjuk a fejünket, hogy a sztreccs trikók nem úgy állnak rajtunk, ahogy azt elképzeltük. Szerencsére télen is tehetünk valamit az ellen, hogy a tavasz beköszöntése ne csak aggódnivalót hozzon az életünkbe.

Be kell valljam, én inkább az a típus vagyok, aki télen jön rá, hogy valóban sportolni szeretne. Szeretne függő lenni, valamilyen mozgásformába teljesen beleszeretni. Régóta vannak már jelöltjeim, de még egyik alkalommal sem alakult ki őszinte kapcsolat köztem és a sport között. Idén télen az ugrálókötelezésre találtam rá. Ez elég nagy szó, mert eddig minden télen különböző okokra hivatkozva tovább halasztottam a sportot a következő tavaszig, hiszen hideg van, fagy van, jeges az út, esik a hó. Most viszont éreztem, hogy valamerre lépnem kell, mert éppen hogy beköszöntött a tél, és nem érzem jól magam a bőrömben. Úgyhogy előkerestem a szekrény tetején egy dobozban gondosan elrejtett sporteszközeimet, s köztük megleltem a sógornőméktől egyszer ajándékba kapott ugrálókötelet. (Nem tudom miért kaptam, de nem is fontos most.)

Mindannyian tudjuk, hogy az első alkalom a legnehezebb. Ekkor azt érezzük, a sport ellenünk van, az egészségünk ellen, a személyünk ellen. Azt gondoljuk, csak ront a helyzeten, semmint hogy javítana. Én is így voltam ezzel. Viszont már a második alkalom után feltöltődve éreztem magam. Nyilván semmilyen fizikai változás nem észlelhető még a testen, de az ember közérzete olyan mértékben megváltozik, hogy azt már a tükörképén is látni véli. S nem éppen ez a lényeg?

Ne feledjük el, bármibe is kezdünk, hogy nem kell azonnal a közepébe vágni. Elég fokozatosan elkezdeni. Először csak 10-15 percekkel eddzünk, s ahogy egyre jobban megy, emeljük az időtartamot és az intenzitást is. Tartsunk mindig pihenőnapokat és lazább edzésnapokat is. S közben nyugodtan mosolyogjunk, hiszen máris aktívan teszünk az egészségünk megőrzése érdekében.

Végezetül pedig egy kis alapterv, ha te is belevágnál az ugrálókötelezésbe:

Kapcsolj be olyan fitness zenét, amire el tudod magad engedni! Biztos, hogy a kedvenc előadóidat számait már átdolgozta valaki.

Nyújts az edzés elején és végén is!

Melegíts be!

Eddz intervallumokban: 20 váltott lábbal ugrás, 20 páros lábbal ugrás, 20 páros lábbal ugrás gyorsan, és levezetésként 20-30 váltott lábbal ugrás. Ugyanezt megcsinálhatod úgy is, hogy a kötelet hátrafelé indítod. Ismételd négyszer-ötször vagy ahányszor jól esik.

Ha van rá lehetőséged, előtte, utána vagy közben figyeld magad egy tükörben!

Két napi edzés után próbálj meg lemenni a lépcsőn, és ahogy a tested különböző részeiben érzed az izomlázat, légy magadra büszke!

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.