Menü

Ne legyen stresszes kinyitni a ruhásszekrényt!

Gyakran érzed reggel, amikor kinyitod a szekrényt, hogy nincs mit felvenned? Mit gondolsz, miért van ez? Irtsd ki a stresszt a ruhásszekrényedből! Segítünk!

Ha este fáradtan térek nyugovóra, tehát már alig várom, hogy belezuhanhassak az ágyba, hogy másnap megint benyeljen a mókuskerék, gyakran elfelejtem még fejben is megtervezni, mit fogok felvenni másnap. Aztán reggel álmosan, a szekrényajtót kitárva csak azt látom, hogy olyan, mintha tele lenne a ruháimmal, de a darabok nem illenek össze. Az egyik lyukas, a másik elszakadt, a harmadikat elfelejtettem kivasalni, a negyediknek a színe semmihez sem illik, az ötödiket még egyszer sem vettem fel, a hatodikat nem is szeretem.

Tehát valami nincs rendben. Mi a megoldás arra, hogy ne kelljen majdnem minden nap átélni ezt a traumát?

Ha ti is hasonlóan éreztek, szánjatok rá egy délutánt vagy egy hétvégét (kinek mennyi időre van szüksége), hogy átnézzétek azt a sok holmit, amit felhalmoztatok a szekrényben.

Csoportosítsátok át a ruhadarabokat:

Megmarad! A legegyszerűbb kategória. Ide tartoznak azok a ruhadarabok, amelyeket minden héten viseltek, történjék bármi.

Ki kell-e vasalni? Ha igen, akkor a következőkben mosás után inkább már vállfán is szárítsátok, mert az anyag kirúgja magát mire megszárad, és így a legtöbb esetben elkerülhető a vasalás, amivel nem kevés időt lehet megspórolni.

Alakítsd át! Ha valami nem tetszik egy ruhadarabban, nézegessetek ötleteket az interneten, biztosan találtok megfelelő megoldást, hogyan lehet használhatóvá alakítani.

Javítsd meg! Ha elszakadt, varrjátok meg! Nem érdemes tovább pakolgatni a szekrényben.

Kinőttem, kihíztam, kifogytam, meguntam! Ez gyakorlatilag az adományozás kategóriája. Tegyétek be őket egy zsákba, és vigyétek el egy használtruha gyűjtő konténerbe, adjátok be egy idősek otthonába vagy egy szeretetszolgálathoz. Ha közvetlenül ismertek rászorulókat, nekik is odaajándékozhatjátok.

Plusz tipp: A legtöbb hétköznapokon viselt ruhát megéri vállfán tárolni, hiszen így könnyen átlátható a repertoár. Ha szükséges, vásároljatok olyan darabokat, amelyek még szükségesek a ruhatárotok kiegyensúlyozásához, de kerüljétek a halmozást.

A későbbiekben érdemes azt a szabályt követni, hogy ha egy új ruhadarabot szereztek be, akkor egy régit elajándékoztok.

Minden nap kezdetét érdemes élvezni! Reggel még bármi megtörténhet, minden lehetséges. Ez mindig egy új kezdet.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.