Menü

Egyetem helyett – mi lesz veled a középiskola után?

Szeretünk előrelátóak lenni. Ha van egy szilárd elképzelésünk valamiről, az megnyugtat minket. Főleg azért, mert az sok fejtöréstől és bizonytalanságtól ment meg. De mi van, ha most, ahogy az egyetemi jelentkezés beadása itt van a küszöbön, és szinte egy napon belül el kell készülnünk vele, semmi sem jut az eszünkbe, ahová jó szívvel jelentkeznénk? Mi van, ha csak muszájból mennénk egyetemre, és talán valami haszontalan dologra fecsérelnénk el három évet az életünkből, vagy talán többet is? Vagy mi van, ha elmaradtunk a felkészüléssel, és ahová menni szeretnénk, nem elérhető a számunkra?

Többféle lehetőséged is van. Különböző ösztöndíjak szólnak azok számára, akik egy évet önkéntes munkával szeretnének eltölteni külföldön. Erről érdemes tájékozódni, hiszen több egyház és diákszövetség is szervez ilyen utakat, ahol szállást adnak, teljes ellátást és némi költőpénzt a munkádért cserébe. Te pedig külföldiekkel találkozhatsz, megismerhetsz más kultúrákat, barátokat és élményeket szerezhetsz. Ez általában egy évet vesz igénybe, amely alatt elmélyülhetsz a tanulásban is, új érettségiket tehetsz és felvételizhetsz oda, ahová szeretnél. Ha kalandvágyó vagy, ezt a lehetőséget ne szalaszd el semmiképpen.

Ha vonz a munka világa, akkor nézz körül, hogy a te tudásoddal és képesítéseddel milyen munkákat vállalhatsz el. Ez tőkét ad neked későbbre, ha esetleg mégis visszaülnél az iskolapadba. Ráadásul tapasztalatot ad az élethez, és viszonylag nagyobb szabadságot, így előbb-utóbb önálló háztartást is vezethetsz, és elkezdheted a saját életedet.

Ha pedig mégis inkább tanulnál, de nem szeretnél egyetemre vagy főiskolára járni, akkor nézd meg, milyen OKJ-s vagy felsőfokú szakképzéseket találhatsz a környezetedben. Ehhez nem muszáj a drága fizetős iskolákat választanod, egy OKJ-s szakma elsajátítása általában maximum két év, amit ingyenesen is megkaphatsz a közeledben található szakközépiskolákban. Ez főleg azokra a szakokra érvényes, amelyek közkedveltebbek, mint például a fodrász, vendéglátós, szakács, kőműves, rendszergazda. De a lehető legtöbb helyen nézz utána, mert sok iskola listája ennél jóval bővebb, megtalálhatod a számodra megfelelőt. Ezek a képzések ugyanúgy gyakorlatot és végzettséget adnak, és ha később mégis szeretnél felvételizni a felsőoktatásba, akkor még plusz pontokat is kaphatsz értük.

Ne csüggedj el, ha nem jönnek össze az egyetemmel kapcsolatos terveid, vagy esetleg nincsenek is! Az élet számos lehetőséget tartogat a számodra, amelyeket ha alaposan számba veszel, akkor több élményben lesz részed, mint gondolnád.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.