Ne dobd ki a banánhéjat!
- Dátum: 2019.05.02., 09:21
- Martinka Dia
- ásványi anyag, banán, banánhéj, bőrbetegség, egészség, élelmiszer, értékes, ezerarcú, fájdalom, fogyasztás, forrás, gasztronómia, gyomorprobléma, gyümölcs, használ, háztartás, kellemetlen, kertészet, laktat, népszerű, otthon., pakolás, pattanás, praktikus, rovarcsípés, szemölcs, szénhidrátforrás, tápanyag, telít, tünet, újrafelhasználható, utazás, viszketés, vitamin
Sok olyan élelmiszerünk van a háztartásban, melyet nem csak fogyasztásra használhatunk. Megtaláltam az ezerarcú szódabikarbóna számtalan használati lehetőségeit, ismerjük a kávézacc felhasználási módjait, az ecet, a citromlé sokoldalúságát, beszámoltunk számtalan házi praktikáról, és a sort folytatva újabb „újrafelhasználható” élelmiszert találtam. Avagy, miért ne dobjuk ki a banánhéjat!
A banán számomra nemcsak egy gyümölcs, hanem több annál: nagyon jó szénhidrátforrás, hasznos tápanyagok forrása, praktikus utazáshoz, hiszen még megmosni sem kell és nem romlik meg egyhamar, remekül telít és laktat. Nem okoz gyomorproblémát, mindenmentes élelmiszer, nasinak is jó, de desszertnek is megteszi sokszor, hiszen édes és finom, azonban a héja még több dologra használható. A banán tehát népszerű gyümölcs, nekem személy szerint a kedvencem, még a szénhidráttól félőknek is ajánlom, pláne sportolás után, a benne rejlő értékes tápanyagok miatt, azonban, ha elfogyasztottuk, a héjától nem érdemes egyből megszabadulni.
Meglepődtem, mikor ismerősöm egyszer ecsetelte, hogy egy bőrbetegsége miatt alkalmazza a banán héját, mely az érintett területre dörzsölve enyhítheti az olyan kellemetlen tüneteket, mint például a fájdalmat és a viszketést.
Sokáig volt szemölcs a kisfiam térdén, a vérehulló fecskefű általános gyógyír, de kevésbé ismert, hogy a banánhéj is hatásos lehet a szemölcs ellen, egy próbát megér. Éjszakára kell a szemölcsre rögzíteni és hagyni hatni néhány órán keresztül.
Rovarcsípésre még nem próbáltam, de állítólag rovarcsípések gyors kezelésére is felhasználhatjuk. A banánhéj belső felét a csípésre dörzsölve csökkenthetjük a viszketést, a duzzanatot és egyéb kellemetlen tüneteket.
Tinédzsereknek gyakran okoz problémát zsíros, pattanásos arcbőrük, erre is kiváló házi szer a banánpakolás. A pattanásos területre a banánhéj belső felét kell óvatosan bedörzsölni, hagyni néhány percig hatni, majd lemosni. A banánhéjban található vegyületek a bőr elszíneződéseit is halványíthatja, régi hegek esetén is eredményes lehet.
A banán előszeretettel alkalmazza a kozmetikai ipar, a szemkörnyéki ráncok ellen vívott harcban is célravezető lehet a banánhéjat bevetni a szépségünk érdekében. Nemcsak az arcbőrre, de a bőrcipőkre is megoldás lehet a banánhéj! A cipőket a banánhéj belső oldalával kell bedörzsölni, majd letörölni egy tiszta ronggyal.
A gyümölcs héja a gasztronómiában is hasznos alapanyag, ugyanis mesterszakácsok szerint finomabbá teszi a húst, de a gasztronómián kívül a kertészetekben is kedvelt. Profi kertészek néha elszórnak egy-egy banánhéjat a kertek különböző részein, mert a héjban lévő tápanyagok értékes vitaminokkal és ásványi anyagokkal látják el a növekedésben lévő virágokat, fűféléket és bokrokat.
Ha eddig szemétként gondoltál rá és eldobtad a banánhéjat, ezután ne tedd, hiszen nemcsak az egészségünkre, hanem az otthonunkra is bizonyítottan jótékony hatású lehet.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.