Menü

Kihűlő barátság

Az ember belső indíttatásai meghatározzák az emberi kapcsolatainak minőségét. Például, ha valaki nagyravágyó, mindig a még több felé törekszik, az több barátságot is köt, de azok mélységével nem annyira foglalkozik. Akinek nincsenek céljai és nem motiválja semmi, az nehezen köteleződik el egy barátságban. Ugyanakkor, aki minőségi munkára és életre törekszik, az a kapcsolataiban is megtalálja a minőségi időt, amit rászánhat. Éppen ezért fontos, hogy meglássuk, a baráti kapcsolataink állapota nagyon jól tükrözi a belső állapotunkat, ezért azok esetleges romlásának oka is bennünk keresendő.

De mit tekinthetünk romlásnak? Alapvetően az, hogy valamilyen kérdésben nem értünk egyet, nem jelenti azt, hogy a barátságunk rosszabb állapotban van, noha sokan ezt hiszik. Nem kell, hogy a véleményünk folyton egyezzen, az viszont kell, hogy az akár nem egyező véleményünket megfelelő időben, megfelelő stílusban tudjuk közölni. Tehát, röviden, hogy mi is az, ami nem tekinthető jó minőségű kapcsolatnak: az, amelyiket elhanyagolják, és nem akarnak erőfeszítéseket tenni érte.

Amikor úgy érezzük, hogy a baráti kapcsolatunk ellaposodik, ugyanúgy kell kezelnünk, mint párkapcsolatok esetében. Meg kell vizsgálnunk magunkat alaposan: vajon mi az a tényező bennünk, ami a romlást okozza? Milyen tulajdonságunk pecsételi meg az emberi kapcsolataink minőségét? Mert ha csak egyszerűen fáradtak vagy túlterheltek vagyunk, azt egy kis pihenés és egy hosszú beszélgetés rendbe tudja tenni. De ha valami mélyebb probléma az, ami minket korlátoz a barátságainkban, akár egyben is, akkor komoly változásra lesz szükség.

Ez nem jelenti azt, hogy rögtön szakemberhez, terapeutához kell fordulnunk, de az biztos, hogy az életvitelünkön vagy az életszemléletünkön változtatni kell. Ha nem is gyökeres változást kell elérni, de törekedni kell arra, hogy mindabban, amiben azt érezzük, hogy negatív hatások irányába billen a mérleg, igyekezzünk minél pozitívabb irányba változni. Azok a barátságok, amelyekben a felek kezdenek elhidegülni egymástól, sokkal érzékenyebbek, ezáltal sokkal jobban ki vannak téve az összeveszés, állandó vita veszélyének.

Nem a veszekedés és a nézeteltérés tehát a legnagyobb intő jel egy barátság minőségének a romlására, hanem az, ha a felek már nem tesznek annyi erőfeszítést a másikért. Ez ugyanis előre jelzi számunkra a teljes kiüresedést. Így, ha ennek az előjeleit tapasztaljuk, időben kezdjünk el dolgozni rajta!

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.