Menü

Milyen sportot válasszak gyermekemnek?

Hogy a gyermeknek sportolni kell valamit, szerintem nem is szorul magyarázatra.Na de akár egyéni, akár csapatsportot választunk a gyermeknek, mi alapján, és mit? Fontos persze, hogy nem a szülő választ, szigorúan a gyermek, esetleg közösen.

A szülő ismeri a gyermekét, tudja mi az érdeklődési köre, milyen társaságot szeret egyébként, óvodában, iskolában a gyermek. Igen sűrű, hogy az első sportág választás az idősebb testvér, baráti pár hasonló korú gyermeke, vagy éppen a gyermek egy barátja befolyásolja. Fontos, hogy a szülő kizárjon pár sportágat, amikről tudja, a gyermeke természete miatt ez egyébként sem való neki, vagy a későbbiekben, előre gondolkodva, nem lesz jó. Persze lényeges, a szülő ne féljen a jövőtől, ne alaptalan félelmekre, kvázi városi legendákra alapozva.

Talán éppen ezért érdemes a gyermekkel elmenni ezekre a nagy sportágválasztókra, amelyeket az utóbbi években már nem csak Budapesten, hanem sok vidéki városban is megrendezik. A sportági szövetségek pedig maguk is fontosnak érzik a megjelenést rajta, a legkiválóbb visszavonult, vagy éppen aktív sportolók részvételével. Az ő szakértelmükben mindenképpen hihetünk, ha arról van szó, mi az, ami a gyermek állóképességét leginkább elősegíti, illetve mentálisan is fejleszti.

Előtérbe szokták hozni az úszást, hiszen egy gyermek babaúszásra már pár hónapos korától járhat. Javítja a helytelen testtartást, a gerincdeformitásokat, fejleszti az állóképességet és, ami külön megnyugtató lehet a szülőnek, ritkán jön közbe sérülés. A vízisportoknál egyébként is alapkövetelmény, hogy a gyermek tudjon úszni. A kajak-kenu pedig nagyon népszerű hazánkban.

De nem mindenki szeretheti a vizet. A labdajátékok javítják a koordinációs és koncentráló képességet; Igaz, 7-10 éves életkor elérése előtt nem javasolt elkezdeni.

Sokan esküsznek a küzdősportokra. Ma már elfogadott, nem az erőszak velejárója. Nagyon jó önvédelmi lehetőség, és a test mellett a lélek számára is felemelő tud lenni. Valóban, a fizikai erőnlétet növeli, és a gyermek sokat tanul az önfegyelemről is, valamint fejleszti a koncentráló- és a reakciókészséget egyaránt. Szakemberek szerint 6-8 éves korban már elkezdheti a gyerek ezeket a típusú sportokat.

Továbbá vannak azok a sportok, amik a természet közelsége miatt lehetnek vonzóak. Ilyen a lovaglás vagy éppen a tájfutás. Elsősorban ez is az állóképességet növeli, erősíti a has, hát-, és combizmokat, de ami fontos úgyszintén, az állatok és a természet szeretetére tanítja a gyermeket. Na meg hallottam olyan szülőt, aki kiemelte, a tájfutás rendkívül szerény anyagi befektetéssel járó sportág, sok másikhoz képest.

Mert bevallhatjuk, itt jön be a szülő szempontja, mert sok sportágban mélyen a pénztárcába kell nyúlni. Erre talán a jégkorong a legtipikusabb példa. Érdemes azonban megérdeklődni, mielőtt ezek miatt nemet mondunk, hogy van-e klub vagy szövetségi segítség ilyen esetekben. Mert a jéghokiban például létezik sok klubnál ez a fajta, mondjuk úgy, segélyezési rendszer. Ez részben a hagyományokból fakad, részben pedig a TAO rendszerből jön.

Mit is kívánhatnánk ezek után a családnak? Kellemes válogatást a sportágak között, akár saját kútfőből, akár egy Nagy Sportágválasztón.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Manifesztáció, azaz bármi megtörténhet, ha hiszel benne

Volt már olyan, hogy nagyon-nagyon akartál valamit és végül megtörtént? Van egy érdekes módszer, amivel ezt gyakorolhatjuk, nézzük, mi is ez.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.