Menü

Magántanár vagy nyelviskola?

Hogy iratkozzunk-e be egy nyelvtanfolyamra, vagy inkább keressünk magántanárt, nehéz kérdés. Mindenkinek másféle körülmények az ideálisak, ezért több szempontot is meg kell vizsgálni, mielőtt döntünk. Éppen ezért mindkét lehetőség mellé három-három érvet gyűjtöttünk össze, melynek köszönhetően alaposabban átgondolhatod a továbbiakat.

A nyelviskola mellett szól:

Intenzív, nyelvvizsgairányult felkészítést nyújt. Minden nyelviskolának megvan a maga arculata, vannak nyelvvizsgafajták, amelyekre fel tud készíteni. Ezekhez rengeteg feladatlappal rendelkeznek, és sok praktikát is el tudnak mondani.

Képzett nyelvtanárok tanítanak, akik naprakészek minden új módszerből, és minden információ a kezükben van. Ezért számodra az egész folyamat nem igényel különösebb szervezést, hiszen ők maguk elintézik neked a szükséges tennivalókat, például kinézik az időpontot a vizsgára, és több próbanyelvvizsgát is megcsináltatnak veled. Így sokkal fókuszáltabb lesz az egész folyamat.

Csoportban gyakorolhatod a kommunikációt, így a szóbeli részre is úgy tudsz gyakorolni, hogy nemcsak a vizsgabiztossal tudsz kommunikálni, hanem egy vizsgázó partnerrel is. Ez teszi még jobban nyelvvizsga-specifikussá a tanulást.

A magántanár mellett szól:

A saját tudásodnak megfelelően, a saját tanulási tempódban haladtok. Nem kell másokra várnod azzal az anyaggal, amiben már biztos vagy, és nem maradsz le semmiről, mert bátran kérdezhetsz, kérhetsz plusz órát, és mindez teljes mértékben a te egyéni igényeidhez igazodik.

Nemcsak a nyelvvizsgára fókuszálódó tudást biztosít. Ha szeretnél többféle témáról beszélgetni idegen nyelven, ha szükséged lesz a tanulmányaid vagy a szakmád kapcsán is nyelvtudásra, akkor érdemesebb olyan magántanárt választani, aki szélesebb körből veszi az anyagokat, és nem szorítkozik kizárólag a nyelvkönyvek és a nyelvvizsgafeladatok tematikájára, hanem mást is beenged az óráira.

Nem meghatározott óraszámmal és létszámmal dolgozik. Az időpontok egyeztetése kettőtökön múlik, ahogyan az is, hogy milyen időközönként találkoztok, mennyi időre terveztek, mik a céljaitok. Nem lesz muszáj abbahagynotok a tanulást csak azért, mert a tanfolyam csak két hónapra szólt, hanem nyugodtan haladhattok tovább, és fejlesztheted magad olyan szintre, amilyenre csak szeretnéd.

Nem könnyű tehát a választás, de ha tisztában vagy a céljaiddal, akkor nem lesz olyan nehéz a döntés.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

Nordic walking – séta, ami jóval több a sétánál

A nordic walking – magyarul „északi gyaloglás” – első pillantásra egyszerű sétálásnak tűnhet két bottal. Ám ennél sokkal többről van szó: egy rendkívül hatékony, egész testet átmozgató, bárki által elsajátítható mozgásformáról, amely a skandináv országokból indult világhódító útjára.

Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?