Menü

Hajhásszuk a boldogságot? - Az igazi függőség

Nagyon nehéz manapság sem túl optimistán, sem túl pesszimistának lenni, ha az életútunkról van szó. Hozzátartozik a személyiségvonásainkhoz az is, ahogyan a saját helyzetünket, céljainkra tekintünk. Ez a szemlélet határozza meg, hogy milyen lesz a személyiségünk az idő múlásával. A boldogság keresése, mint cél, minden életszakaszhoz hozzátartozik, mégis mindegyikben mást jelent, és teljesen másfajta attitűdök kapcsolódnak hozzá. Az érzést mindig más idézi elő, ráadásul eltérő intenzitással, és mi a rabjaivá válunk annak a kérdésnek, hogy vajon mi az, ami újra a fellegekben repíthet minket. A probléma csak az, hogy ez néha rendkívüli megszállottságot okoz, egészen addig, míg nem lesz más választásunk, mint valami alternatív lehetőséget találni.

Ezek az alternatív lehetőségek igen széles körből kerülnek kiválasztásra. Mindenkinek tükrözi kissé az ízlését, de tükrözi a társadalmi elvárásokat és a külvilág nyomását is. A függőségünk fajtája nagyon sokféle lehet, némelyik egészen egészséges szokásban merül ki, de sajnos akadnak igen károsak is. Ha most olvasod ezt a cikket és azt érzed, hogy nem neked szól, mert neked nincs is függőséged, akkor sajnos ellent kell mondjak a meggyőződésednek. Ugyanis mindannyian a rabjai vagyunk valaminek: egy érzelemnek, egy szokásnak, egy embernek, egy tárgynak, vagy akár egy tevékenységnek. Az, hogy mennyire kerít minket a hatalmába ez a dolog, az az akaraterőnkön, a felismerésünkön, a tudatosságunkon és az érzelmi állapotunkon is múlik. Éppen emiatt is olyan fontos, hogy tisztában legyünk a saját hangulatunkkal és a saját korlátainkkal is. Ezek ugyanis meghatározzák a mindennapos szokásainkat, amelyek egyébként nagyban igazodnak a függőségeinkhez.

Ha érzed, hogy nehéz a helyzeted, mert a hatalmában tart a függőséged, gondolkodj el, mi okozhatja. Ha elégedetlen vagy valamivel, tégy plusz erőfeszítéseket! Ha nehezen találod meg a boldogságot, vagy nem tudsz tiszta szívből örülni, keress hasznos feszültségoldási lehetőségeket, és törekedj szándékosan a pozitívabb szemléletre! Előbb-utóbb interiorizálódik ez a külső indítatású törekvés. Fogadd el, hogy emberként mindig is hajtani fog a boldogság és az elégedettség utáni vágy. Ettől függetlenül nem kell pótcselekvésekre, tárgyakra, személyekre és szokásokra kivetíteni a vágyainkat! Ne dobjuk el a hosszú távú boldogság lehetőségét ideiglenesen vigaszt nyújtó örömökért! Így kiszabadulhatunk a saját érzelmi csapdánkból, és találhatunk az életünkben valódi, belülről jövő, őszinte boldogságot nyújtó pillanatokat.

Varga Ágnes Kata

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!