Menü

Intő jelek, hogy a férfi nem illik hozzád

A passzív agresszív

Ezek az emberek egy mondatukban képesek ellentmondani maguknak. A kedvesség álarca alatt keményen szabályoznak, irányítanak bennünket. Szükségük van egy állandó ellenségre, akikkel szemben ki tudják fejezni az agressziójukat.

A nárcisztikus

Azt hiszi, hogy minden róla szól. Nem foglalkozik veled, csak saját magával, a te szemedben is csak magát látja. Másokat elítél olyan dolgokért, amiket ő is elkövet. Ha nem megfelelő a törődés, nagy drámával fűszerezve odébb áll.

Változnia kellene

„Nem baj, majd én megváltoztatom.” – sok nő így kezd bele a kapcsolatba. Ez viszont a legrosszabb, amit tehetünk. Nem szabad belekezdenünk egy kapcsolatba úgy, ha változtatni akarunk a pasin. Lehet, hogy át tudjuk majd alakítani, de az már nem ő lesz, és nem is biztos, hogy velünk marad majd. Ha viszont nem változik, akkor viszont mi nem leszünk elégedettek. Vagy fogadjuk el olyannak, amilyen, vagy pedig inkább válasszunk mást.

Csak önmagának akar

Sajnos nagyon sok olyan pasi van, aki túlzásba viszi a féltékenységet. Azt még szeretjük is, ha egy kicsit féltenek minket a kedveseink a többi férfitól, mert legalább tudjuk, hogy szeretnek minket. Az viszont tönkre tudja tenni az életünket, ha szerelmünk nem enged el minket sehova, és mindenért féltékenykedik, ezért ilyenkor jobb, ha nem folytatjuk a kapcsolatot. Később ugyanis ez hatalmas veszekedéseket szülhet, és jobb, ha nem fajul el a dolog.

Nem lehetünk önmagunk

Természetes, hogy a kapcsolat elején nem tudjuk teljesen önmagunkat adni. Nem tudjuk, hogy viselkedjünk, mit tehetünk és mit nem, a kezdeti zavarnak azonban el kell múlnia. Ha úgy érezzük, hogy később sem lehetünk olyanok, amilyenek valójában vagyunk, akkor nem biztos, hogy folytatnunk kell a kapcsolatot, hiszen nem játszhatjuk és takargathatjuk valódi énünket éveken keresztül. A legfontosabb, hogy a pasi olyannak szeressen minket, amilyenek vagyunk, nem pedig azért, amilyennek ő szeretne látni.

Állandóan egymás torkának estek

Ha minden kis apróságért Téged hibáztat, vagy Te őt, nem tudtok megegyezni semmiben, akkor el kell gondolkodnod azon, hogy ez tényleg nem egy egészséges párkapcsolat.

Egyre kevesebb intimitás

Ez nagyon fontos egy kapcsolatban, lássuk be. Azonban ha már az ágyat csak az alvásra használjátok, akkor akár gyanakvásra is okod lehet. A kapcsolat kihülőben.

Képtelenek vagytok együtt működni

Bármilyen szituációban. És ha már a kompromisszum sem működik, akkor tényleg engedd el.

Kialakítani egy jó párkapcsolatot, a megfelelő személlyel, hát, valljuk be, elég nehéz. Mindenki keresi-kutatja a hozzá illőt és amikor azt gondolja, hogy megtalálta, szépen sorban derülnek ki a dolgok.

Szerző:Udvari Fanni

A projekció jelentése

A projekció pszichológiai mechanizmus, amely segít elkerülni a kellemetlen belső élményeket, érzéseket vagy konfliktusokat azáltal, hogy ezeket a saját magunkban érzett dolgokat a külvilágra vetítjük. Alapvetően arról van szó, hogy a bennünk lévő, elviselhetetlen indulatokat vagy félelmeket a másik személyre hárítjuk, miközben nem vesszük észre, hogy ezek valójában saját magunkban is jelen vannak.

Az igaz szerelem jelei

A szerelem jelei tudományos szempontból jól meghatározottak, és az agyi aktivitás vizsgálata révén a kutatók pontosan megfigyelték, hogyan hat a szerelem a biológiai folyamatokra. A következőkben bemutatott 11 jel segíthet felismerni, hogy valóban szerelmesek vagyunk.

A fogproblémák lelki okai

A fogak és általában a száj egészsége szorosan összefonódik a lelki és érzelmi állapotunkkal. Az írásban bemutatott nézőpont szerint a fogaink nem csupán fizikai struktúrák, hanem személyiségünk kifejeződései is, amelyek a belső világunkat tükrözik. Az érzelmi stressz, a feldolgozatlan érzések és a „rágódás” hatással van a száj pH-értékére, ami a fogszuvasodás kialakulásában is szerepet játszik.

A boldogság nem minden. Mi kell még egy párkapcsolathoz?

A filmek, a reklámok és a közösségi média gyakran csap be minket azzal, hogy azt közvetíti, hogy a jó párkapcsolat egyetlen mutatója a boldogság. Azt látjuk, hogy emberek mosolyognak, ölelkeznek és szeretik egymást. Néha persze van nem kevés dráma is, de emögött nem látjuk azt a sok kompromisszumot, szervezést, energiát, lemondást, amitől ezek a percek létrejöhetnek. Valójában miről szól a párkapcsolati jólét, vagy más szóval elégedettség?

Hogyan lépjünk túl az ünnepi találkozásokon?

A karácsony utáni időszak sokak számára kihívást jelenthet. A vidám sokszor kötelező jellegű összejövetelek és a szabadnapok után hirtelen visszazökkenni a mindennapok monotonitásába nem könnyű feladat. Ez az állapot fáradtsággal, levertséggel, sőt, időnként szorongással is járhat. De miért alakul ki ez az érzés, és hogyan kezelhetjük hatékonyan?