Intő jelek, hogy a férfi nem illik hozzád
- Dátum: 2019.11.26., 08:20
- Udvari Fanni
- döntés, életmód, érzelem, férfi, intimitás, kötelék, nő, párkapcsolat, szerelem
A passzív agresszív
Ezek az emberek egy mondatukban képesek ellentmondani maguknak. A kedvesség álarca alatt keményen szabályoznak, irányítanak bennünket. Szükségük van egy állandó ellenségre, akikkel szemben ki tudják fejezni az agressziójukat.
A nárcisztikus
Azt hiszi, hogy minden róla szól. Nem foglalkozik veled, csak saját magával, a te szemedben is csak magát látja. Másokat elítél olyan dolgokért, amiket ő is elkövet. Ha nem megfelelő a törődés, nagy drámával fűszerezve odébb áll.
Változnia kellene
„Nem baj, majd én megváltoztatom.” – sok nő így kezd bele a kapcsolatba. Ez viszont a legrosszabb, amit tehetünk. Nem szabad belekezdenünk egy kapcsolatba úgy, ha változtatni akarunk a pasin. Lehet, hogy át tudjuk majd alakítani, de az már nem ő lesz, és nem is biztos, hogy velünk marad majd. Ha viszont nem változik, akkor viszont mi nem leszünk elégedettek. Vagy fogadjuk el olyannak, amilyen, vagy pedig inkább válasszunk mást.
Csak önmagának akar
Sajnos nagyon sok olyan pasi van, aki túlzásba viszi a féltékenységet. Azt még szeretjük is, ha egy kicsit féltenek minket a kedveseink a többi férfitól, mert legalább tudjuk, hogy szeretnek minket. Az viszont tönkre tudja tenni az életünket, ha szerelmünk nem enged el minket sehova, és mindenért féltékenykedik, ezért ilyenkor jobb, ha nem folytatjuk a kapcsolatot. Később ugyanis ez hatalmas veszekedéseket szülhet, és jobb, ha nem fajul el a dolog.
Nem lehetünk önmagunk
Természetes, hogy a kapcsolat elején nem tudjuk teljesen önmagunkat adni. Nem tudjuk, hogy viselkedjünk, mit tehetünk és mit nem, a kezdeti zavarnak azonban el kell múlnia. Ha úgy érezzük, hogy később sem lehetünk olyanok, amilyenek valójában vagyunk, akkor nem biztos, hogy folytatnunk kell a kapcsolatot, hiszen nem játszhatjuk és takargathatjuk valódi énünket éveken keresztül. A legfontosabb, hogy a pasi olyannak szeressen minket, amilyenek vagyunk, nem pedig azért, amilyennek ő szeretne látni.
Állandóan egymás torkának estek
Ha minden kis apróságért Téged hibáztat, vagy Te őt, nem tudtok megegyezni semmiben, akkor el kell gondolkodnod azon, hogy ez tényleg nem egy egészséges párkapcsolat.
Egyre kevesebb intimitás
Ez nagyon fontos egy kapcsolatban, lássuk be. Azonban ha már az ágyat csak az alvásra használjátok, akkor akár gyanakvásra is okod lehet. A kapcsolat kihülőben.
Képtelenek vagytok együtt működni
Bármilyen szituációban. És ha már a kompromisszum sem működik, akkor tényleg engedd el.
Kialakítani egy jó párkapcsolatot, a megfelelő személlyel, hát, valljuk be, elég nehéz. Mindenki keresi-kutatja a hozzá illőt és amikor azt gondolja, hogy megtalálta, szépen sorban derülnek ki a dolgok.
Szerző:Udvari Fanni
Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.
Szendvicsgeneráció – két nemzedék közé ragadva

A szendvicsgeneráció tagjai, akik ellátják a múltat és jövőt is egyszerre, mely nem kis nehézséget jelent. Egy elég szívszorító, de mindennapos probléma, amiről keveset beszélünk, pedig sokkal többet kéne.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.