Menü

Így látszik meg a bőrön az alkohol

Ezt a cikket még a szilveszteri buli előtt írom, s a mondanivaló lényege valószínűleg nem most fog leginkább hatni az alkoholt fogyasztókra, azonban az év többi napján meggondolandó, hogy mennyit és főleg mit iszunk, ha alkoholról van szó, a bőrünk ugyanis nagyon megsínyli a mértéktelen vagy gyakori ivászatot, kiváltképp néhány ital. Nézzük, melyek ezek!

A karácsony-szilveszteri partik komoly szenvedésnek teszik ki a bőrt, amiért elsősorban az alkohol a felelős, ez pedig az ünnepek után kiül az arcunkra, azonnal meglátszik a bőrön. Gondoljuk meg, mit és mennyit igyunk! Sajnos az alkohol rosszat tesz az arcbőrrel. Kimondottan magas kalóriatartalmú, cukros italokról beszélünk, kevés tápértékkel, mely a májnak, bőrnek, szervezetnek ártalmas, hormonzavarhoz vezet és károsítja a sejteket, illetve dehidratációval kell számolni bizonyos alkoholmennyiségnél, ami részben felelős a másnaposságért is.

Ha a bőr dehidratált, akkor az arc ráncos, barázdás és fakó, esetleg püffedt lesz, a pattanásokról nem is beszélve. Meggondolandó az a harmadik cukros koktél.

Ha valaki huzamosabb ideig és rendszeresen fogyaszt alkoholos italokat, az negatív hatással lehet a pajzsmirigyre és a nemi hormonokra is, a hormonháztartás felborulásával.

A bűnlajstrom ezzel nem ér véget. Hiába tartom egészségesnek a vörösbort és fogyasztom mértékkel alkalmanként, tudni kell róla, hogy értágító hatása miatt a bőr kipirosodásához vezet, bizonyos személyeknél rosaceát okoz.

Néhány alkoholos ital energiaitallal párosítva duplán árt, ugyanis a különböző vegyi anyagok, koffein és cukor bizony gyulladáshoz vezet a szervezetben, amit nem lehet egy-két napos pihenéssel, alvással kompenzálni. Az alkohol és a koffein kombinációja kőkeményen felpumpálja a vércukrot és stimulálja a stressz hormonokat.

A krémlikőrök viszik magasan a pálmát, ha cukros italokról van szó, emellett a tejszín tartalmuk miatt rengeteg zsírt is tartalmaznak, ami a cukorral elég rossz kombináció, különösen az alakunkra nézve.

Mennyi idő alatt fejti ki bőrkárosító a hatását az alkohol? Gyorsan. 24 órával azután, hogy túl sokat ittunk, a bőr fakó, ráncos és püffedt lesz, később aknés, pattanásos és rosaceás.

Azt gondolom a mérték az érték, és ha az ember odafigyel arra, hogy mikor mennyit és mit iszik, elkerülhetőek a fent említett problémák.

A negatív hatások mellett meg kell említeni, hogy az alkohol mértékkel fogyasztva nem egyszer jó szolgálatot is tehet, hiszen az alkoholnak szerepe van a gyógyászatban. Az orvoslásban az alkoholt oldószerként használják, vízben nem oldódó alapanyagok folyékonnyá tételére, tinktúrák, ecsetelők, valamint külső bedörzsölők alkotó része. A hungarikumnak számító házi pálinkát többen használják néhány betegségre, például köhögésre és torokfájásra, gyomorpanaszok tüneteinek enyhítésére, emésztésre, megfázásra.

Sok idős embertől hallani, hogy a jóféle házi pálinkának köszönheti egészségét és azt, hogy szép kort megélt. Senkit sem szeretnék arra buzdítani, hogy bármilyen betegség esetén inkább a pálinkás üveghez nyúljon, mintsem orvoshoz forduljon, azonban ez az ital kis mértékben fogyasztva jótékony hatással lehet a szervezetünkre.

Ha az ünnepek ivászatát szeretnénk rendbe hozni, akkor érdemes gondot fordítani a bőrápolásra, krémeket, pakolásokat, olajakat alkalmazva, illetőleg belső kezelésként gyümölcsöt, zöldséget, natúr olajos magvakat fogyasztani, sok vizet inni.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.