Menü

Egyetem környezettudatosabban

Most 3+1 pontba összeszedve láthatod, hogy egyetemista életed során hogyan tehetsz többet a környezetedért.

1. Az elviteles étkezések

Sokszor nincs időnk arra, hogy beüljünk egy étterembe/bisztróba/kifőzdébe, és helyben elfogyasszuk az ebédünket vagy vacsoránkat. Ilyenkor jönnek az elviteles vagy kiszállításos megoldások. Ez azonban rengeteg hulladékkal jár. Az elvitelre csomagolt ételek dobozainak nagy része egyszer használatos műanyag, ami nevéhez híven egy használat után a szemetesben landol. Ehelyett tarts mindig magadnál egy dobozt, amelyet otthon kimoshatsz, és naponta újra felhasználhatsz. Így, ha nincs időd hosszas ebédelésre, akkor is betérhetsz bármelyik étkezdébe, és pazarlás nélkül is kérhetsz ételt elvitelre.

2. Üvegek, kulacsok, dobozok

A rohanós reggeleken is szánj időt arra, hogy kismosható kulacsban vigyél magaddal vizet vagy otthon főzött teát, esetleg facsart gyümölcslevet. Persze elkerülhetetlen, hogy néha napján dobozos üdítőt vegyél, de a legjobb lenne, ha ezt a minimálisra tudnád korlátozni. A palackozott víz vásárlásának visszaszorításával már sokat teszel a környezetedért.

3. Közlekedés

Az egyetemvárosok nagy pozitívuma, hogy folyamatosan járnak a tömegközlekedési eszközök. De az is nagyon nagy előny, hogy az egyetemek és a hozzájuk tartozó épületek nagy része gyalog is elérhető távolságra található. Ezáltal a hallgatók könnyen elboldogulhatnak saját autó vagy taxi igénybe vétele nélkül is. Ha csak teheted, sétálj vagy biciklizz, rossz időben vagy nagyobb távolságok esetében pedig használd a tömegközlekedési eszközöket. Ez nem nagy áldozat, de hosszú távon sokat jelent.

+1 Az a bizonyos vásárlás

Biztosan legalább ezerszer hallottad már, hogy ne használj műanyag szatyrokat vagy zacskókat, hanem vegyél vagy készíts magadnak régebbi ruhákból vagy újabb anyagból szövettáskád, amibe zöldséget, pékárut és gyümölcsöt is csomagolhatsz. Ezeknek a szövettáskáknak hatalmas előnye az, hogy moshatóak, és összehajtva kis helyet foglalnak, ezért mindig magadnál tarthatsz néhányat.

Az egyetemi élet az első lépése az önállósodásnak. Magad döntesz a legtöbb kérdésben, magad intézed a pénzügyeid nagy részét, magad egyengeted a mindennapjaidat. Ezért is fontos, hogy a környezetedre való odafigyelést már ekkor elkezdd. Először kis lépésekben, majd később jobban bele tudsz mélyedni.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.