Menü

A ginzengben rejlő csodálatos erő

A ginseng hatása

A ginzeng egy elismert gyógynövény, aminek legfőbb hatóanyaga a ginzengoid, ami számos pozitív egészségre gyakorolt hatással rendelkezik. Legfőképpen a stressz által okozott problémák kezelésére használják. A mellékvese kéregben termelődő kortizol felelős többek között a stresszért, míg a ginzeng ennek a hormonnak az elburjánzását akadályozza meg. Emiatt ajánlható depressziósoknak, rossz kedélyállapotúaknak. A potencianövelő, férfierő támogató hatása is annak köszönhető, hogy csökkenti a kortizol szintjét és csökkenti a szorongást és feszültséget. A szervezet stressz elleni védekezőképességét is növeli, amit kutatások is bizonyítanak. Segít felvenni a harcot a szélsőséges fizikai vagy szellemi terhelés okozta stresszel szemben.

A stressz kezelése mellett erős antioxidáns és baktériumölő, vírusölő hatása is ismert. A ginzengből kozmetikumokat is készítenek, melyek rendkívül jó hatással vannak a bőr állapotára.

Ami miatt sokan nem titkolt céllal fogyasztják az a szexuális vágyat fokozó tulajdonsága és anyagcsere gyorsító hatása. Hat a hormonháztartásra és a keringésre, amiken keresztül növeli a férfiúi teljesítőképességet. Hatása nem alkalmi használat esetén jelentkezik, inkább csak egy afrodiziákum, vágyfokozó mely hosszabb kúraszerű használat esetén fejti ki jótékony hatását. Vágyfokozó hatásán túl fokozza a testi és szellemi teljesítőképességet ill. erőteljes élénkítő is. Azonban ezeket a hatásokat szép lassan, kúraszerűen használva fejti ki., nem azonnal, prompt módon.

Stresszkezelés és a koncentráció javítása

Sajnálatos módon sokak mindennapjának része a stressz, a túlhajszoltság és a kialvatlanság. Szerencsére ezen gondok mindegyikére gyógyírt jelenthet a koreai ginseng!

A koreai ginsenget mint adaptogént tartjuk számon, ez a ginseng esetén azt jelenti, hogy a hatóanyagai - a ginzenozidok - pozitívan hatnak azokra a belső szerveinkre, főleg a mellékvesére, amelyek a leghamarabb reagálnak a stresszre. Amikor szervezetünket stressz éri, a mellékvesekéreg elkezd kortizolt termelni, hogy testünk fel tudja venni a harcot a nagy nyomással szemben. Előbb-utóbb viszont a mellékvesekéreg kimerül és kevesebb kortizolt fog előállítani. Ilyen esetben nyújthat segítséget a ginseng, mivel normalizálja a mellékvese működését, így helyreállítja a kortizoltermelést.

A vércukorszint és a szibériai ginseng

Tartósan alacsony vércukorszint beállításában a megfelelő étrend és fizikai aktivitás mellett jótékony hatással bír. Szedése mellett ajánlott naponta többször mérni a vércukorszintet, étkezések előtt és után. A szibériai ginseng adagolása eltér a koreai ginsengétől, ezt naponta kétszer vehetjük be étkezést követően, az esti adagot viszont nem érdemes nagyon későn bevenni, inkább a késő délutáni vagy kora esti órákban.

Hajhullásra ginseng

A hajhullást többnyire hormonális változások vagy vitaminhiány okozza, ezeket belsőleg kezelhetjük, viszont a hajhullás egy olyan probléma, amin akár külsőleg is segíthetünk. Erre való a Panax ginseng folyékony kivonata. Ezt minden hajmosás után ajánlott használni, törölközőszáraz hajon javasolt eloszlatni 20-30 cseppet, emellett érdemes bemasszírozni a fejbőrbe.A ginseng hatóanyagai élénkítik a fejbőr vérkeringését, ezzel javítva a hajhagymák működését. Ezen felül a ginseng támogatja a fejbőr természetes tisztító folyamatait, normalizálja a faggyútermelést, és véd a korpásodástól.

A ginzeng készítmények alkalmazását nem javasolják terhesség vagy szoptatás alatt, valamint magas vérnyomásban és szívritmuszavarban szenvedőknek.

Szerző: Udvari Fanni

A narancs jótékony hatásai

Ha a narancs előnyeiről van szó, mindenkinek az ugrik be, hogy ez az élénk színű gyümölcs remek C-vitamin-forrás. Pedig számtalan pozitív egészségügyi hatása van még, amiért érdemes gyakrabban fogyasztani. Mutatjuk, melyek ezek.

Tibeti fokhagyma kúra

A népi gyógyászat természetesen nem csak Magyarországon híres, hanem más kontinensek, más országok lakosságában is évezredek óta bevált módszer. A tibetiektől is tanulhatunk, erre jó példa a fokhagyma kúra.

Hogyan készítsünk chutneyt? Ez most lekvár vagy savanyúság?

Se nem lekvár, se nem savanyúság, még csak nem is mártás, sem nem szósz. Vagy egy kicsit mindegyik együtt, de az biztos, hogy húsok mellé zseniális! Azok, akik szeretnek kipróbálni új ízeket és textúrákat, ők biztosan szeretni fogják a „chutney”-t.

Vitaminok fontossága ősszel

Beköszöntött az ősz, sőt már a hűvöseb idő is utolért bennünket! Ilyenkor érdemes odafigyelni arra, hogy ne betegedjünk meg, és karban tartsuk az immunrendszerünket. Ennek az alapja a megfelelő táplálkozás és vitaminbevitel.

Most akkor mennyi az annyi?

Számtalan cikk és tanulmány látott már napvilágot a koffeinfogyasztással kapcsolatban. Utánanéztünk, mennyi a biztonságosan elfogyasztható napi koffeinmennyiség.

Meta cím: Most akkor mennyi az annyi?