Menü

Egy boldog kapcsolat hizlal?

Ezek a női online magazinok azzal szembesítettek, hogy a boldog kapcsolat és kiegyensúlyozott házasság oka a hízásnak. Tehát ha rendben van a házasságom, hízok. Gyorsan rá is állok a mérlegre, hogy megtudjam.

Oké, hogy az esküvői torta hizlal, de hogy a hízást is már a párkapcsolatra fogjuk, az azért meredek, persze némi igazság akár lehet is benne. Ha nem is közvetve hízunk egy boldog kapcsolatban, közvetve bizony lehet felelős a súlygyarapodásért. Amíg a nagy nap előtt felkészítjük magunkat, törekszünk rá, hogy a legjobb formánkat hozzuk, addig könnyen elképzelhető, hogy az esküvő után ez már sokadlagos történet lesz. Az tény, hogy a boldog párok többet járnak szórakozni, ahol alkoholt fogyasztanak, többször ülnek be éttermekbe, többször ülnek be egy nagy adag pattogatott kukoricával moziba, tehát ezzel valóban olyan életformára térnek át, ami messze különbözik az esküvő előtti sportolós, diézátós, salátázós napoktól.

Egy 2012-ben publikált tanulmány szerint a férjezett nők átlagosan tíz kilót híznak az esküvő utáni első öt évben és most hagyjuk Schobert Norbit, aki ezt meglovagolta azzal a vad kijelentésével pár héttel ezelőtt, mely szerint a válásokért azok a nők felelősek, akik szülés után nem tudnak lefogyni. Norbi kijelentésében lehet találni nyomokban némi igazságot ezzel kapcsolatban, a csomagolás viszont betalált, nem csoda, ha feldühítette az anyukákat, megjegyzem teljesen jogosan.

Azonban mi a helyzet az apukákkal és az aputesttel? Egy boldog házasságban a férfiak is ugyanúgy pocakot növesztenek, a kiegyensúlyozott párkapcsolatban ők is megeszik azt az otthoni mozizáshoz rendelt pizzát és bizony elnyúlnak egy távirányítóval este edzés helyett a kanapén. Vajon akkor igaz, hogy egy boldog kapcsolat növeli az elhízás kockázatát? Lehetséges. Magyarul örülhetünk, ha párunk pocakos lett, a feleségünk pedig kicsit kikerekedett, hiszen ez azt jelzi, milyen jól megvagyunk együtt. Később ehhez jön a gyermekvállalás utáni anyukatest és apukatest…

Azt gondolom, azért ez a történet nem annyira helytálló, természetesen mindenki eldöntheti, hogy bebújik-e emögé a kényelmes életmód és kifogás mögé, vagy oldalba böki a párját, elrángatja az ajtóig és ráveszi arra, hogy gyalog menjenek a két kilométerre lévő távolabbi boltba (a közeli sarki közért helyett) és vissza (az már 4 km séta!) vagy vegyenek kondibérletet, esetleg egy kis terepfutásra adják a fejüket. Ez mind megjegyzem, van olyan jó közös élmény, mint a pattogatott kukoricázás a moziban, vagy a hétvégi süti evős otthoni mozi délután. Sőt! Még jobb is.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!