Menü

Egy boldog kapcsolat hizlal?

Ezek a női online magazinok azzal szembesítettek, hogy a boldog kapcsolat és kiegyensúlyozott házasság oka a hízásnak. Tehát ha rendben van a házasságom, hízok. Gyorsan rá is állok a mérlegre, hogy megtudjam.

Oké, hogy az esküvői torta hizlal, de hogy a hízást is már a párkapcsolatra fogjuk, az azért meredek, persze némi igazság akár lehet is benne. Ha nem is közvetve hízunk egy boldog kapcsolatban, közvetve bizony lehet felelős a súlygyarapodásért. Amíg a nagy nap előtt felkészítjük magunkat, törekszünk rá, hogy a legjobb formánkat hozzuk, addig könnyen elképzelhető, hogy az esküvő után ez már sokadlagos történet lesz. Az tény, hogy a boldog párok többet járnak szórakozni, ahol alkoholt fogyasztanak, többször ülnek be éttermekbe, többször ülnek be egy nagy adag pattogatott kukoricával moziba, tehát ezzel valóban olyan életformára térnek át, ami messze különbözik az esküvő előtti sportolós, diézátós, salátázós napoktól.

Egy 2012-ben publikált tanulmány szerint a férjezett nők átlagosan tíz kilót híznak az esküvő utáni első öt évben és most hagyjuk Schobert Norbit, aki ezt meglovagolta azzal a vad kijelentésével pár héttel ezelőtt, mely szerint a válásokért azok a nők felelősek, akik szülés után nem tudnak lefogyni. Norbi kijelentésében lehet találni nyomokban némi igazságot ezzel kapcsolatban, a csomagolás viszont betalált, nem csoda, ha feldühítette az anyukákat, megjegyzem teljesen jogosan.

Azonban mi a helyzet az apukákkal és az aputesttel? Egy boldog házasságban a férfiak is ugyanúgy pocakot növesztenek, a kiegyensúlyozott párkapcsolatban ők is megeszik azt az otthoni mozizáshoz rendelt pizzát és bizony elnyúlnak egy távirányítóval este edzés helyett a kanapén. Vajon akkor igaz, hogy egy boldog kapcsolat növeli az elhízás kockázatát? Lehetséges. Magyarul örülhetünk, ha párunk pocakos lett, a feleségünk pedig kicsit kikerekedett, hiszen ez azt jelzi, milyen jól megvagyunk együtt. Később ehhez jön a gyermekvállalás utáni anyukatest és apukatest…

Azt gondolom, azért ez a történet nem annyira helytálló, természetesen mindenki eldöntheti, hogy bebújik-e emögé a kényelmes életmód és kifogás mögé, vagy oldalba böki a párját, elrángatja az ajtóig és ráveszi arra, hogy gyalog menjenek a két kilométerre lévő távolabbi boltba (a közeli sarki közért helyett) és vissza (az már 4 km séta!) vagy vegyenek kondibérletet, esetleg egy kis terepfutásra adják a fejüket. Ez mind megjegyzem, van olyan jó közös élmény, mint a pattogatott kukoricázás a moziban, vagy a hétvégi süti evős otthoni mozi délután. Sőt! Még jobb is.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.