Gyógyteák, a természet kincsei
- Dátum: 2020.03.20., 10:59
- Sipos Zsófia
- borsmenta, fejfájás, gyógynövény, gyógytea, gyomorpanaszok, gyömbér, hársfa, immunerősítés, kamilla, levendula, megfázás, migrén
A gyógyteák pozitív hatása már régóta ismert. Amikor betegek vagyunk, vagy bármilyen kisebb egészségügyi panaszunk van egy jól kiválasztott teafű is sokat segíthet!
A sokféle gyógytea különböző panaszok esetén nyújthat segítséget.
Borsmenta
A borsmentából készült teát leggyakrabban görcsoldásra alkalmazzák, de emésztési panaszokra is jól használható. Emellett nyugatót hatása miatt is fogyasztják. A napi adag természetesen személyfüggő is, de általában 4-5 csésze.
Hársfa
A hársfa virágából készült tea is alkalmazható görcsoldásra és gyomorfájdalmakra, de a legjobb hatását megfázáskor fejti ki. Köhögéscsillapítóként, nyákoldóként is felhasználható, valamint izzasztásra is alkalmas.
Csalán
A csalán régóta a gyógynövények egyik legismertebb fajtája. A belőle készülő tea több panasz esetén lehet hasznos. A reuma, köszvény, hólyaghurut mellett használható köhögéscsillapításra, de kiütésekre, ekcémára és más bőrpanaszokra is jó.
Citromfű
A citromfűteát leginkább fejfájás enyhítésére használják, de nyugtató hatása miatt idegi problémákra is hasznos lehet. Alvászavar esetén is alkalmazható.
Csipkebogyó
Immunerősítő gyógynövény, ami vírusos megbetegedések idején is segítség lehet. Nemcsak megfázáskor, de influenza esetén is felhasználható.
Fodormenta
A fodormenta, a borsmenta rokona, ugyanúgy gyomorpanaszok enyhítésére és kezelésére alkalmas.
Gyömbér
A gyömbér a megfázás tüneteitől a gyulladáscsökkentésig sok mindenre kezelésként szolgál. A gyömbértea maga, vagy az otthon is elkészíthető változat is felhasználható. Ennek elkészítéséhez csak gyömbérre van szükség, amit megtisztítunk, darabokra vágunk vagy lereszeljük és forró vizet öntünk rá. Pár perc után már fogyasztható is, torokfájásra nagyon jó azonnali segítség. A tea után, bár nagyon csíp, a kis gyömbér darabokat is érdemes megenni.
Kamilla
A kamillatea is elterjedt, sok panaszra hasznos ital. Menstruációs görcsök, gyomorpanaszok, fejfájás és álmatlanság kezelésére is hasznos.
Levendula
A levendula csakúgy, mint a kamilla leginkább fejfájás kezeléséhez használható. Migrén esetén, vagy feszült időszakokban ellazító, nyugtató hatása segít a fizikai és mentális pihenésben is.
A gyógynövények sokszor segíthetik a kisebb egészségügyi problémák kezelését, de mindig fontos orvos vagy gyógyszerész felkeresése is. Kiegészítőként, immunerősítőként azonban sokat segíthetnek a természetes gyógynövények.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
Szotyola az egészségért

Apró magocskák, melyek általában szürke-fehér csíkosak, legtöbbet a boltok polcain mosolyognak szembe velünk egy-egy zacskóba csomagolva. Finomság, de egészség is ücsörög a csomagokban.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.