Krízisvonal és online távkonzultáció az ELTE PPK és a Doktor24 összefogásával
- Dátum: 2020.03.31., 17:22
- hajraegeszseg.hu
- doktor, korona vírus, krízis, online, pszichológia, segítség, távkonzultáció, terápia
Egy tapasztalt team, pszichoterapeutákból és pszichiáterekből álló közösség segít mostantól a személyes, a családban, párkapcsolatban kialakult konfliktusok kezelésben. A Doktor24, valamint az ELTE PPK krízis specializációjának szakemberei az egyetem szupervíziója mellett krízisvonalon, illetve online távkonzultáció keretében nyújtanak terápiás segítséget az esetlegesen kialakuló egyéni, illetve családi válságok megelőzéséhez, megoldásához, a szorongások, a tehetetlenség vagy a kilátástalanság okozta belső félelmek oldásához. „A krízisállapot önmagában nem betegség, de betegséghez vezethet. Ezért érdemes időben segítséget kérni az erőforrásaink mozgósításához”— hangsúlyozza Kissné Viszket Mónika egyetemi adjunktus, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai karának oktatója, aki szerint a krízisintervenció olyan speciális segítség, amelynek jellemzője az azonnali beavatkozáson túl a páciens stabilitásának visszaállítása, és mindezek hátterében az önbizalom, önelfogadás növelése.
A Doktor24 szakorvosi, szakpszichológusi/pszichiátriai teamje, valamint az ELTE krízis specializációjának szakemberei az együttműködés keretében összetett, testi panaszokat mutató kórképek esetén is komplex segítséget igyekeznek nyújtani a hozzájuk. fordulóknak. „Minden szakemberünk rendelkezik klinikai, kórházi tapasztalattal, ezért a krízishelyzetek nem teljesen ismeretlenek számukra. Szükség esetén pszichiátereinket vagy egyéb szakorvosainkat is be tudjuk vonni az ellátásba, vagy lehetőségünk nyílik konzultálni velük” – mondja Dr. Spányik András a Doktor24 járóbeteg rendelésének orvosigazgatója. A pszichiáterek, gyermekpszichiáterek, klinikai szakpszichológusok, család- és párterapeuták, valamint pszichoterapeuták mellett, 16 további szakorvosi területen dolgozó orvosok (például allergológus, tüdőgyógyász, belgyógyász, kardiológus, neurológus, endokrinológus, gyermekgyógyász, gyermek-gasztroenterológus) segítenek a páciensek ellátásban online (video) távkonzultáció keretében. Mivel a koronavírus járványügyi helyzete miatt a nem sürgős vizsgálatok, beavatkozások, illetve műtétek elvégzését rendelet korlátozza, a személyes orvos-beteg találkozások jelenleg online (video) konzultáció keretében jelenthetnek segítséget a kezelt illetve tanácsadásra váró pácienseknek.
„Olyan helyzetekben kerülünk krízisbe, mikor kénytelenek vagyunk számunkra kedvezőtlen körülményekkel szembenézni, ezeket sem megoldani, sem elkerülni nem lehet, ezek fenyegető közelsége betölti a gondolatainkat, és úgy érezzük, eddigi megküzdési eszközeink nem alkalmasak vagy nem elegendőek a helyzet kezelésére” - magyarázza Kissné Viszket Mónika egyetemi adjunktus, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai karának oktatója.
A krízisvonal az alábbi élethelyzetekben nyújthat segítséget:
félelmek leküzdésének megsegítése - amikor a félelmeken nehéz lenne egyedül átlendülni (megélhetés, megbetegedéstől való félelem, mások megfertőzése, szülők iránti aggodalom, betegség tünetei miatti érzett aggodalom, stb.),
ha nehézségeket élünk meg az otthoni munkavégzésre átállással kapcsolatban,
ha nehezen viseljük a szeparációt a szeretteinktől, vagy ennek bekövetkezésétől tartunk,
ha felerősödtek párkapcsolati konfliktusaink,
ha gyermekekkel kapcsolatos és a család működését érintő nehézségekhez keressük a megoldásokat,
ha aggasztó gondolatok akadályozzák alvásunkat vagy napi tevékenységünket,
ha úgy érezzük, hogy egyedül nehéz megküzdeni a magányosság, az elszigeteltség az unalom érzésével, netán reménytelennek érezzük a helyzetet,
ha döntésképtelennek érezzük magunkat,
ha korábbi rossz élményre, tapasztalatra emlékeztet a kialakult helyzet,
feszültségek csökkentésére nem találunk megfelelő utat,
vagy ha a stressz kezeléséhez keresünk szakértői útmutatást.
Doktor 24 Egészségközpont www.doktor24.hu
Villámlás és mennydörgés – tudod, mit kell tenned?

Mindenki találkozott már olyan viharral, ami hangos dörgéssel és villámlással járt, de vajon mindenki tudja e, hogy ilyenkor mit kell tenni?
Ingyenes mammográfiás emlőszűrés is lesz Kapolcson, a Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál ideje alatt idén nemcsak kulturális élményekkel gazdagodhatunk, hanem az egészségünkért is tehetünk. 2025. július 25-én, pénteken a Novartis Hungária Zrt. támogatásával ingyenesen lehet mammográfiás emlőszűrést igénybe venni Kapolcson. A vizsgálatra fesztiváljegy nélkül is be lehet jelentkezni. Olyan 40 és 65 év közötti nőket várnak – legyenek akár helyi lakosok, vagy fesztiválozók –, akik az elmúlt egy évben nem vettek részt ilyen szűrésen.
Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.
Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.