Ezek az ételek rendben tartják az emésztést!
- Dátum: 2020.05.09., 00:54
- Sipos Zsófia
- alma, borsmenta, cékla, édesburgonya, emésztés, emésztőrendszer, étel, gyömbér, karantén, mozgás, probléma, rendszeres, zabpehely
Az emésztési problémáknak sok oka lehet, amely közül egy a kevés mozgás. A karantén hetei alatt kevesebb lehetőség van a rendszeres sportra, de érdemes odafigyelni rá. Az emésztésre mindig nagyon fontos odafigyelni, de most különösen is. Sokakat érint, hogy bár ugyanannyit esznek, kevesebbet mozognak, ami az elhízás mellett az emésztőrendszernek sem tesz jót. Ezek az ételek és tippek segíthetnek rendben tartani a gyomrodat.
A zöldségek közül az édesburgonya az egyik legjobb táplálék, mivel rostokban rendkívül gazdag. Fogyasztását héjával is ajánlják, hogy még több rost miatt az emésztés is rendben legyen. Az édesburgonya sütés-főzés szempontjából is tökéletes választás, mert nagyon egyszerűen különleges és finom ételek készülnek belőle.
A joghurt a kiegyensúlyozott étkezés része, azonban ezt sem szabad túlzásba vinni. Régi trükk és nagyon hasznos, egy pohár joghurt tökéletes rendben tartja az emésztést. Ez így is van, a joghurtba pedig mehet lekváron kívül bármilyen bogyós gyümölcs, banán vagy zabkása is. Az emésztő és bélrendszer mellett pedig az immunrendszert is megerősíti.
A gyömbér immunerősítő hatása mellett az emésztés rendben tartásában is segít. Egy frissel reszelt gyömbérből készült teával a gyomorrontás tüneteit is kezelni lehet.
A gyömbér mellett a borsmenta is olaj vagy tea formájában hasznos lehet gyomorpanaszok esetén.
Az alma és a cékla mind magas rosttartalma miatt tökéletes táplálékok, az emésztőrendszer szempontjából is. Nyersen fogyasztva a legfinomabb, de a céklát salátaként vagy megfőzve is el lehet készíteni.
A banán leginkább hasmenés esetén lehet jó választás, ez is magas rosttartalma miatt. Csakúgy, mint az almát székrekedés esetén is nyugodtan lehet fogyasztani.
A zabpehely is sokat segít emésztési panaszok esetén. Nagyon sokféle módon építhető be az étrendbe és emellett finom is. Tápláló reggelinek vagy könnyed vacsorának is tökéletes egy gyümölcsökkel ízesített zabkása.
A rendszeres gyümölcs és zöldségfogyasztás és a kiegyensúlyozott táplálkozás mellett elengedhetetlen a mozgás. A karantén miatt erre korlátozott lehetőségek vannak, de mindenképp érdemes a mindennapi testmozgást bevezetni a napirendbe. Ez lehet egy kiadós séta vagy jóga is, a legfontosabb a rendszeresség és hogy a sok ülés után alaposan átmozgassuk a testünket.
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.