Menü

Az ökológiailag tudatos étkezés rajtunk múlik

Az év elején készített ökoforradalmi sorozatában a Budapest Park zenészekkel, szakértők segítségével járja körbe a klímaváltozásért felelős területeket és gyűjti össze a hétköznapokban hasznosítható tippeket, hogy együtt változtatni tudjunk, fel tudjunk lépni a klímaváltozás ellen. Természetesen ennek mi is helyt adunk ezúttal az ökológiailag tudatos étkezés pár alapszabálya kerül terítékre. Szakértő partnere a kezdeményezésnek a masfelfok.hu. A videók a Budapest Park facebook oldalán is fellelhetők. Jöjjön hát pár helyes és fontos meglátás a fenntartható étkezésről.

A mindennapi élelmünk előállításához is energiára van szükség, így a táplálkozásnak is nagy szerepe van az éghajlatváltozásban. Az élelmiszeripar felel az üvegházhatást kiváltó gázkibocsájtás negyedéért. Az egzotikus növények gyakran vegyszerekben fuldokolva tartósítószerekkel felturbózva kerülnek az asztalunkra sokszor a világ másik tájáról. Ha az élelmiszerhulladék egy ország lenne akkor üvegházhatású gázkibocsájtásával az USA és Kína után a harmadik legnagyobb szennyező lenne.

Hatalmas és valós probléma a pazarló élelmiszerfogyasztás. A megvásárolt élelmiszer kábé harmada végzi hulladékként, ami kábé 1,3 milliárd tonna évente. Hazánkban a hulladék fele konkrétan megvásárolt étel, ami 34 kg fejenként. Mindannyian érezzük, hogy ennek egy jelentős része elkerülhető lenne. Ahhoz, hogy nagyobb és tudatosabb összhangban éljük a természetünkkel jöjjön hát pár jó tanács, amelyet a zenészek is javasolnak.

Járj piacra és csomagolás mentes boltba! Van annak egy varázsa, ha kis termelőtől vásárolunk és sokszor jobb is a minősége.
Amikor csak tehetted helyben termelt ételt és szezonális élelmiszert vásárolj ezáltal csökkentve a fuvarozás okozta ökológiai lábnyomunkat!
Fogyassz kevesebb állati eredetű ételt!
Ne pazarolj!
Bevásárlás előtt nézz körül, hogy valójában mire van szükséged!
Írj bevásárlólistát!
Éhesen ne menjünk bevásárolni! Mert mindent a szemnek helyett mindent a kosárba lesz!
Ha megmarad valami le is lehet fagyasztani! Próbálj meg annyit főzni, kitálalni amennyire szükséged van.
Keresd a fair trade lehetőségeket! Ennek lényege, hogy a termelő jobb körülmények között termelhet, nincs kizsákmányolva.

Ébredj fel! Tájékozódj! Cselekedj! Ne hezitálj! Amit ma megtehetsz, az holnap már lehet nem lehet. Hajrá. A cselekvés hatalma még mindig a miénk.

A videó linkje: https://www.facebook.com/budapestpark/videos/880994685697370

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Tatabánya látnivalói, nevezetességei

Amennyiben egyszerre vágyunk aktív, és nyugis pihenésre, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy hová is utazzunk az országon belül, akkor tökéletes választás Tatabánya. Itt mindenki megtalálja a számításait, hiszen egymást váltják a jobbnál jobb látnivalók, rengeteg étterem, múzeum várja az idelátogatókat. A város mellett emelkedő Kő-hegyre felsétálva megcsodálhatjuk a Turulmadarat. Emellett pedig van egy-két kihívást jelentő túraútvonal is, ha valaki inkább ezeket keresi.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.