Menü

Az ökológiailag tudatos étkezés rajtunk múlik

Az év elején készített ökoforradalmi sorozatában a Budapest Park zenészekkel, szakértők segítségével járja körbe a klímaváltozásért felelős területeket és gyűjti össze a hétköznapokban hasznosítható tippeket, hogy együtt változtatni tudjunk, fel tudjunk lépni a klímaváltozás ellen. Természetesen ennek mi is helyt adunk ezúttal az ökológiailag tudatos étkezés pár alapszabálya kerül terítékre. Szakértő partnere a kezdeményezésnek a masfelfok.hu. A videók a Budapest Park facebook oldalán is fellelhetők. Jöjjön hát pár helyes és fontos meglátás a fenntartható étkezésről.

A mindennapi élelmünk előállításához is energiára van szükség, így a táplálkozásnak is nagy szerepe van az éghajlatváltozásban. Az élelmiszeripar felel az üvegházhatást kiváltó gázkibocsájtás negyedéért. Az egzotikus növények gyakran vegyszerekben fuldokolva tartósítószerekkel felturbózva kerülnek az asztalunkra sokszor a világ másik tájáról. Ha az élelmiszerhulladék egy ország lenne akkor üvegházhatású gázkibocsájtásával az USA és Kína után a harmadik legnagyobb szennyező lenne.

Hatalmas és valós probléma a pazarló élelmiszerfogyasztás. A megvásárolt élelmiszer kábé harmada végzi hulladékként, ami kábé 1,3 milliárd tonna évente. Hazánkban a hulladék fele konkrétan megvásárolt étel, ami 34 kg fejenként. Mindannyian érezzük, hogy ennek egy jelentős része elkerülhető lenne. Ahhoz, hogy nagyobb és tudatosabb összhangban éljük a természetünkkel jöjjön hát pár jó tanács, amelyet a zenészek is javasolnak.

Járj piacra és csomagolás mentes boltba! Van annak egy varázsa, ha kis termelőtől vásárolunk és sokszor jobb is a minősége.
Amikor csak tehetted helyben termelt ételt és szezonális élelmiszert vásárolj ezáltal csökkentve a fuvarozás okozta ökológiai lábnyomunkat!
Fogyassz kevesebb állati eredetű ételt!
Ne pazarolj!
Bevásárlás előtt nézz körül, hogy valójában mire van szükséged!
Írj bevásárlólistát!
Éhesen ne menjünk bevásárolni! Mert mindent a szemnek helyett mindent a kosárba lesz!
Ha megmarad valami le is lehet fagyasztani! Próbálj meg annyit főzni, kitálalni amennyire szükséged van.
Keresd a fair trade lehetőségeket! Ennek lényege, hogy a termelő jobb körülmények között termelhet, nincs kizsákmányolva.

Ébredj fel! Tájékozódj! Cselekedj! Ne hezitálj! Amit ma megtehetsz, az holnap már lehet nem lehet. Hajrá. A cselekvés hatalma még mindig a miénk.

A videó linkje: https://www.facebook.com/budapestpark/videos/880994685697370

Hogyan és milyen első autót válasszunk?

Sokak életében adódik, hogy életük első autóját kell megvenniük. Lehet ez hobbiból, munka vagy éppen napi ingázás miatt. Izgalmas, ugyanakkor kihívást jelentő döntés, amely viszonylag hosszú időre is szólhat. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan választhatunk magunknak jó első járművet.

Téli depresszió és a fényhiány

A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?

Karácsonyi aromaterápia

Karácsony idején, de tulajdonképpen a téli időszakban ünneptől függetlenül is van néhány illat, aroma melyekkel egészen kellemes és meghitt ünnepi hangulatot tudunk varázsolni.

A retró zene mindig trendi

Igaz, hogy világunk rohamléptekkel fejlődik és változik, viszont akadnak olyan dolgok, amelyek bár közel sem új keletűek, mégsem merültek a feledés homályába. Ennek egy ékes példája a retró stílus. Azonban mitől lesz mégis menő az, aminek elméletileg már idejétmúltnak kellene lennie?

Karácsonyi szimbólumok

Az életünk, lelkünk, lakásunk decemberben ünnepi díszben várja a karácsonyt. Az otthonunk, a kert, a lakás, a szobák, az ablakok, a fenyőfa, a ruházatunk, a munkahelyünk és a legtöbb üzlet, bevásárlóközpont is karácsonyi pompával ragyog. Vajon ismerjük, hogy ezek a szimbólumok, díszek, dekorációk milyen jelentéssel bírnak?